Рахівська міськрада з третього заходу стала на захист мови

Сьогодні, 9 липня, пройшла 31-а, позачергова сесія Рахівської міської ради.

Рахівська міськрада з третього заходу стала на захист мови

На ній обранці прийняли звернення до президента України з проханням не підписувати так званого «мовного» закону Партії регіонів.

За звернення проголосувало 16 депутатів із 17 присутніх на сесії.

Секретар Рахівської міської ради Іван Беркела утримався під час голосування. Натомість за звернення проголосувало двоє представників Партії регіонів – Микола Олашин та Микола Грегірчак.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, минулого разу на сесію прийшло лише 13 із 30 обранців, тож вона не відбулася. Ще раніше, на черговій 30 сесії Рахівської міської ради за депутатський запит щодо звернення до голови ВРУ Литвина В.М. та Президента України Януковича В.Ф. щодо недопущення прийняття “мовного закону” Колесніченка-Ківалова проголосували лише 13 з 21 присутніх на сесії депутатів.

За інформацією Часу Закарпаття

09 липня 2012р.

Теги: мовний, Рахів

Коментарі

Гуцул 2012-07-12 / 01:25:08
Андреюк Дмитрио, ти (на ВИ не можу назвати людину, яка зневажає гуцулів Рахівського району та українську мову) не далеко видиш, ... давай до побачення))) лякати будеш мишей в Криму!!!

Андреюк Дмитрио 2012-07-10 / 20:59:59
я глава РДА Раховского района и я не позволю унижать Русский Язык!!!!Я против мера Думена Раховского он будет сидеть в тюрме когда я с Крыма вернуть так нараз

Аноним 2012-07-10 / 17:33:34
Самая ИДИОТСКАЯ ФИШКА закона в том, что язык нацменьшин можно использовать как ЕДИНСТВЕННЫЙ в 10% Зонах.
Это БРЕД.
Государственным мужам Венгрии и ЧСР такое бы в дурном сне не приснилось.
Ладно Украина. Русский/украинский родственные языки и РЕАЛЬНО проблем у людей не будет.
Но, что может произойти на Закарпатье, если Закон начнут выполнять БУКВАЛЬНО.
Фактически будем иметь пять ГЕТТО - русинское, мадярское, румынское, словацкое и конечно же Цыганское.
Я на такое не подписываюсь. Чтобы кто не говорил, но БИЛИНГВОВ, владеющих в совершенстве этими языками на Закарпатьи не так уж и много.

Аноним 2012-07-10 / 14:18:51
"а может по закону достаточно обеспечить переводчика? Вопрос прежний: где здесь опасность?! Где скрывается опасность если скажем официальные документы будут на двух-трех (на первом месте более крупным шрифтом на украинском!!!!) – в Солотвине например на украинском, венгерском и румунском – языках?!"

Так я об этом же и говорю УВАЖАЕМЫЙ, но в ЗАКОНЕ этого НЕТ.

И если бы ЭТО было сделано - НЕТ ПРОБЛЕМ.
Но увы, мы с Вами мыслим как заурядные европейцы, стремлящиеся всегда к компромиссу /жизнь нас так научила/, а в Киеве мыслят как АГРЕССОРЫ, один хочет навязать свою волю другому и никак иначе, они даже и не помышляют о КОМПРОМИССЕ.
Вот Мигаль Товт сидит в комисси, умнейший человек, почему на этих идиотов не влияет, пускай возьмут за пример Венгерское Королевство или ЧСР будет ПОРЯДОК.

Аноним 2012-07-10 / 14:11:05
Господин Золтан, беда вся в этом, что эти люди, как Вы сказали "демократы", таковыми по сути никогда ни есть.
"Мову" - как инструмент общения и взаимопонимания между людьми разных национальностей превратили в оружие борьбы за свое доминирование.
Регионалы на этом подленько сыграли и создали "бучу" при активной поддержке "демократов"
Ведь посмотрите что они творят, два картежных шуллера, играют на одном столе против оболваннего и доведенного до полного обнищания народа.
Мне будет очень грустно если обнищавшие галицийцы и такие же донецкие завтра возьмут друг друга за глотку, потому как не способны гнать "шуллеров" от власти "с.. метлой".

Zoltán 2012-07-10 / 14:04:43
,К примеру, предусмотрено, что в местах проживания нацменьшин суддей следует назначать с учетом знания языка нацменьшины

Аноним,
а может по закону достаточно обеспечить переводчика? Вопрос прежний: где здесь опасность?! Где скрывается опасность если скажем официальные документы будут на двух-трех (на первом месте более крупным шрифтом на украинском!!!!) – в Солотвине например на украинском, венгерском и румунском – языках?!

Zoltán 2012-07-10 / 13:57:40
Аноним, почти полностю согласен.
Я думаю, надо было бы ответит – в первой очереди противникам закона, тн. "демократам" – на простейший вопрос: хотят ли они, чтоб все жители Украины, независимо от национальности, от родного языка, от вероисповедания стали полноценными гражданами – полноценными и гордыми строителями! – этого государства. Если да, так делайте что нибуь в это направление, если нет, тогда какие они демократы, ведь нескем диалог вести. Как ни странно: режим Хорти видимо этого хотел (только в скобках: даже на денежной единице тогдашней Венгрии пенге (pengő) надписи на задней стороне были на нескольких, в том числе и на русинском, языках, проверить можно через гугел http://www.google.com/imgres?q=peng%C5%91&um=1&hl=hu&sa=N&biw=894&bih=597&tbm=isch&tbnid=Wdl6RZ_pXYjg_M:&imgrefurl=http://szeged.olx.hu/regi-penzek-pengo-korona-forint-iid-34778043&docid=C1nsvHBpkk4EwM&imgurl=http://images03.olx.hu/ui/11/83/43/1340470650_34778043_1-Regi-penzek-pengo-korona-forint-Szeged.jpg&w=625&h=469&ei=Iwr8T4__HpHssgbA3ozvBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=93&vpy=239&dur=93&hovh=194&hovw=259&tx=155&ty=135&sig=105455873947528658014&page=3&tbnh=122&tbnw=168&start=32&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:32,i:180). Та же самая ситуация была при Масарика.

Аноним 2012-07-10 / 13:53:21

"Я лично не вижу, где принятый закон опасен для украинского языка."
Господин Золтан, Закон писался под Русский язык, крайне юридически безграмотный и двозначен.
К примеру, предусмотрено, что в местах проживания нацменьшин суддей следует назначать с учетом знания языка нацменьшины.
Т.е. в Тячевском районе должен быть один или два судьи Румыны, а где их ВЗЯТЬ???
Вы знаете "любовь" румын к наукам.
Но, к сожалению, те кто "апазиция" вместо того, чтобы профессионально отработать Закон сделали ставку на истерику и популизм.
В результате все перешло в национальную плоскость, а так скоро и до "боевых" действий может дойти, проще до межнациональной розни, а это не есть хорошо.

Zoltán 2012-07-10 / 13:37:01
Гонта:

1. Я лично не вижу, где принятый закон опасен для украинского языка. Манифестуют, подписы собирают, в столицу едут, но толком, простым языком – чтоб и я понял – никто еще не обьяснил, где скрывается эта опасность. Позитивы для венгров вижу. Правда, зная Украину, механизм внедрения закона долго еще не будет разработан.
2. А юмор мой в том, что на западе могут сочинят разные письма против закона, на востоке и юге столько же могут за закона. В конечном сщете получим своеобразное соревнование лесорубов и шахтерев обращений по-украински.

Аноним 2012-07-10 / 13:36:25
Закон о языках ДЕЙСТВИТЕЛЬНО маразм.
Zoltán со мной согласиться, что при режиме Хорти все документы, что исходили от государственных чиновников дублировались Русинским языком.
Теперь, же "грамотные" чиновники при желании могут издавать на своих территориях документы исключительно на языках меньшин и это порядка на Закарпатьи не прибавит.
Я уже говорил об этом, в стране необходимо за украинским языком сохранить МОНОПОЛИЮ в делопроизводстве, а язык меньшин может быть как дублирующий /так как было при Хорти - мадярский - официальный, но дублировался языками меньшин в местах их компактного проживания/

Гонта 2012-07-10 / 12:31:31
Золтан, якщо ти думаєш, що зловтішатися над тим, що антиукраїнська влада накинула смертельну удавку на шию України, української мови і українства загалом - це смішно, то в нас з тобою різні погляди на почуття гумору. Уяви собі, що в проблемній ситуцації була би угорська мова, а румуни, словаки і українці над тим зловтішалися би.

Zoltán 2012-07-10 / 12:07:25
Гонта, твоя щироукраинская душа видимо тебя "освободил" от чувства юмора. Но это, слава богу, твои проблемы, а не мои!

Гонта 2012-07-10 / 11:05:29
Золтан, ти чого радуєшся? Що російська мова в Україні здобуває верх над українською і для цього з декоративними гаслами використали вас, мадярів? Кримські татари - ті розумні, і сказали, що їм такого закону не треба, бо він працює тільки на російську мову. А ти тупий і тільки радієш всьому антиукраїнському. То як ти хочеш, щоби ми, українці, до вас. мадярів, після цього добре ставилися?

Тарас 2012-07-10 / 10:33:05
Не можу не погодитися з останнім дописувачем щодо свідомого українського народу, проте додам, що є надія, що нарід в нас дійсно свідомий і врешті не дослуховуватиметься до словоблудів подібних попередньому дописувачу і гнатиме цю банду регіонів і в хвіст і в гриву. Бо такої руїни, яку бачимо зараз, не було за останні 20 років. Народе, прозрій і берися за вила, женім сю банду поки не пізно і не ведімся на словоблудів, їх заколисування та пустомельство!

Zoltán 2012-07-10 / 10:28:35
Депутаты 122 городов Луганска, Донецка и Донбасса проголосовали за закон, отправили письмо президенту, в котором просят подписать его :)

людина зі сторони 2012-07-10 / 09:58:02
З коментарів стає зрозуміло хто підтримує Свободу. правду кажуть що свобода це націоналістична, а скоріше шовеністична багда, які недалеко відійшли в своїх зверхніх переконаннях від фашизму. Боже нас борони від таких керовників. Ще нам громадської війни не вистачало в країні. Історія гоаорить про те, що жодні воєнні дії до добра не приводили, а Тягни-в-бік закликає до зброї. Радикально настроєні молодчики, які навіть пенсіонерів не цуралися бити у Львові на 9 травня ні перед чим не зупиняться, буде біда, а про економічні чи соціальні реформи взагалі можна забути, вони навіть не знають що це таке. Остання надія на свідомий український народ, який тверезо оцінює ситуацію і дбає про майбутнє своєї родини та країни в цілому.

pfr 2012-07-10 / 09:52:01
Дуже поважаю Гуцулів, це закарпатці, якими можна і треба пишатися, ніколи не дадуть собі на голову нагадити. Решта лем позирать, кому би ся продати...

Вася 2012-07-10 / 08:46:43
Рахів рулить

Довбуш 2012-07-10 / 08:03:53
І ще, люди в цій країні не живуть, а існують. І дивно, як це ти забув процитувати азарова, з його лопатами - недопрацьовуєш, а відповідно і літнього бонуса не отримаєш. І останнє бандеровців немає, є БАНДЕРІВЦІ. І вже скоро такі як ти, і вся ваша шайка з ними перетнуться.

Довбуш 2012-07-10 / 07:58:47
До бандерівця! Не підписуйся гнидо славним іменем цілої епохи борців, які склали голови за Україну! Ти недостойний цього! В своїй країні ми вирішуватимемо на якій мові треба говорити! За такі слова СБ ОУН швидко б вирішили, що з тобою робити! Молодці рахівяни, що таки дотисли тих місцевих підстилок режиму. Добре, що Свобода зробили розголос цього питання, бо найстрашніший ворог бандюків це інФормація та громадський осуд. Свободі зачот!

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"