На Закарпатті зникають жаби - їх поїдають місцеві мешканці (ВІДЕО)

Мода на французький делікатес – у гірському закарпатському селі Тур’я Ремета. Тут селяни століттями ловлять жаб і смакують їхнім м’ясом. Жаб’ячі ніжки для них звична страва. Тому й називають їх сусіди жаблярами. Ловити квакух у селі вміють усі.

На Закарпатті зникають жаби - їх поїдають місцеві мешканці (ВІДЕО)

Сашко та Віталій жаб ловлять з дитинства. На полюванні, кажуть, треба бути уважним, щоб помітити у траві чи воді жабу. І спритним, щоб встигнути упіймати її. Сезон полювання триває лише кілька тижнів. Бурі жаби живуть у лісі. І лише навесні йдуть до води, щоб відкласти там ікру.

«Хороші жаби ті, що ловляться. Вони спускаються перші з ліса до першої водойми. Після того, як вони вже розплодилися, тоді вже ловлять», - розповідає мешканець села Тур’я Ремета Олександр Турянський.

Жаболови споживають лише задні лапи, з яких одразу здирають шкіру і зв’язують у вузлик. Так зручніше потім ніжки смажити. На кілограм делікатесного м’яса треба зловити майже 80 жаб. Досвідчені жаболови таку кількість земноводних вполюють за півгодини. М’ясо залишають собі, а також продають у місцеві ресторани та супермаркети – майже по 150 гривень за кілограм. Місцеві господині знають десятки рецептів приготування делікатесу. Найчастіше його обсмажують у яйці. Перед цим маринують з часником, сіллю, червоним та чорним перцем.

«К муку, яйце, потім сухарі, і на розжарену сковорідку. Смажиться 2-3 хвилини буквально. Щоб не перебити смак жаб’ячих лапок, їх краще їсти без нічого», - розповідає мешканка села Тур’я Ремета Ірина Слава.

Селяни запевняють: смачнішого м’яса за жаб’яче немає. Воно напрочуд ніжне. За смаком схоже до курячого або кролячого. Майже не містить жиру, але поживне. За легендою, смакувати жаб’ячим м’ясом селян навчили предки-французи, котрі після поразки Наполеона під Ватерлоо відбували заслання на Закарпатті.

Закарпатських біологів масове виловлювання жаб непокоїть. Популяція цих земноводних поблизу села уже зменшилася, кажуть вчені. Бурі лісові жаби, якими смакують гурмани, занесені до природоохоронних списків.

«Влітку вони ведуть потаємний спосіб життя. Вилучити їх майже неможливо. І тому місцеві жителі вилучають їх навесні, перед початком нересту. Коли вони збираються саме для цього на водойми. У цьому полягає небезпека такого вилову, що дає свої наслідки для популяції», - розповідає кандидат біологічних наук Ужгородського національного університету Федір Куртяк.

Селяни ж запевняють: жаб ловлять після нересту. Одна самка відкладає понад тисячу яєць. Як доказ – показують мільйони чорних личинок-головастиків у кожній водоймі. За кілька місяців вони стануть дорослими жабами. Та й виловити всіх спритних квакух, які миттю ховаються від людей під камінням та у траві, неможливо.

 

Світлана Ковбиця, «ФАКТИ», ICTV
 

19 квітня 2012р.

Теги: жаби, Тур’я Ремета

Коментарі

айболіт 2012-04-19 / 21:31:11
Даю наводку екологам-біологам виводите новий вид жаб візуально схожих але з отруйним мясом. і тоді скоротиться популяція не жаб а жабоїдів. Далі ще краще - контрабанда біологічної зброї у Францію...

туряник 2012-04-19 / 21:27:41
реметяни-жабоїди.хахахахахаха

Дуся 2012-04-19 / 20:32:26
Если бы журналисты перестали вообще показывать этих перечинских жабарей, жаб бы было больше. Журналистка Ковбица сама раз десять уже снимала материалы на эту тему.Для чего? Только чтобы заработать по 300 гривен.10 на 300=3.000 грн. Бедные лягушки. В сюжетах одни жабари и в конце какой-то эколог. Надо давать много интервью защитников природы, а в конце одного живодера. Жаб уже не осталось!!!! ОСТАНОВИТЕСЬ!!!!

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини