Єврокомісія відзначила прогрес України у візовому питанні

Європейська комісія заявляє про «деякий прогрес», досягнутий Києвом, щодо виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму. Про це йдеться у другій доповіді Єврокомісії.

Єврокомісія відзначила прогрес України у візовому питанні

Доповідь розділено на чотири блоки.Перший блок присвячено питанням безпеки документів, включаючи біометричні паспорти.  «Деякий прогрес був досягнутий в сфері безпеки документів», - констатує Єврокомісія.

При цьому наголошується, що «правова основа» для видачі біометричних паспортів не завершена, ще необхідно прийняти план дій і програму для повного впровадження паспортів. Також не підписаний закон «Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України».

Другий блок присвячено питанням нелегальної міграції та реадмісії, де зазначається, що створення законодавчих меж необхідно, в тому числі і для забезпечення підготовки кодексу для боротьби з корупцією. Разом з тим, ще необхідні додаткові зусилля для зміцнення міжвідомчого співробітництва у сфері управління кордоном.

У сфері управління міграцією також йдеться про прийняття Україною «в дуже короткий час законодавчої бази».

«Тим не менш, необхідно вжити додаткових заходів (підзаконні акти та правила). Є деякі прогалини у розвитку національної стратегії управління міграцією», - наголошується в документі.

Єврокомісія також констатує відповідність українського законодавства європейському у сфері надання притулку. Одночасно відзначається, що «деякі важливі положення потребують змін».

У третьому блоці «Громадський порядок і безпека» говориться, що Україна «досягла певного прогресу» у прийнятті необхідної законодавчої бази. Розкритиковано відсутність плану дій з впровадження відповідної Стратегії, прийнятої ще в жовтні 2011 року, який би містив конкретні терміни, відповідальні особи, бюджет, показники ефективності і моніторинг процесу.  «Обмежений прогрес» також було досягнуто в сфері боротьби з корупцією, зазначає Єврокомісія.

У четвертому блоці, який присвячено питанню зовнішніх відносин і фундаментальним правам наголошується, що Україна «досягла певного прогресу»: розроблено та прийнято низку важливих поправок до законодавства, які спрямовано на невиправдані перешкоди для свободи пересування в межах України. Разом з тим, ще необхідні додаткові положення в національному законодавстві.

«Нормативно-правова база також потребує перегляду, щоб забезпечити право на справедливий, неупереджений та прозорий судовий розгляд», - йдеться в оцінці.

Ще однією невирішеною проблемою, на думку Єврокомісії, є те, що Україна до цих пір не прийняла «всеосяжне антидискримінаційне законодавство з метою забезпечення ефективного захисту проти всіх форм дискримінації».

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін у листі першому віце-прем'єрові Андрію Клюєву зазначав, що Єврокомісія звертає увагу на відсутність прогресу України у виконанні завдань Плану дії щодо лібералізації візового режиму.

Як повідомлялось, у грудні 2011 року Янукович заявив, що Україна завершила законодавчий етап плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. 23 вересня 2011 року ЄС констатував прогрес України у виконанні цього плану. 22 листопада 2010 року Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна має виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян у країни об'єднання.

Український Тиждень

13 лютого 2012р.

Теги: Єврокомісія, візи, ЄС, Київ

Коментарі

НОВИНИ: Різне

10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
» Всі новини