Петро Мідянка став лауреатом Шевченківської премії

Перемогу відомому закарпатському поетові принесла збірка "Луйтра в небо", видана в столичному видавництві "Темпора", і презентація якої проходила в прес-центрі "Закарпаття". Модератором тієї зустрічі був ужгородський поет Андрій Любка.

Петро Мідянка став лауреатом Шевченківської премії

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка за підсумками таємного голосування, яке відбулося сьогодні, 9 лютого, визначив лауреатів Шевченківської премії 2012 року. Лауреатами премії в галузі літератури стали Петро Мідянка за збірку поезій 2010 року "Луйтра в небо" (представлений на здобуття премії Асоціацією українських письменників) і Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей "Джури" 2007-2010 рр. ("Джури козака Швайки", "Джури-характерники", "Джури і підводний човен", представлений від Держтелерадіо України).

Нагадаємо, що збірку "Луйтра в небо" Петро Мідянка вперше на Закарпатті презентував в прес-центрі "Закарпаття".  Усі, хто не потрапив на ту подію, мали змогу прослухати повну аудіоверсію цієї події на нашому ресурсі.

Ми щойно зв’язалися з лауреатом і він розповів про свої перші враження. "Претензію на Шевченківську премію має український народ. І українська культура. А не влада, не президент, які ділять її від імені України", – сказав Метро Мідянка.

У номінації “Літературознавство й мистецтвознавство” перемогла Тетяна Кара-Васильєва за книгу "Історія української вишивки".

У музичному напрямку лауреатом став композитор Віктор Степурко за псалмодійство "Монологи віків для змішаного хору й соло інструментів (у семи частинах на канонічні тексти)".

Премія в номінації “Образотворче мистецтво” була “виписана” найбільш дорогому художнику України — Анатолію Криволапу за цикл із 50 робіт "Український мотив".

Премії в номінації “Концертно-виконавче мистецтво” й “Народне і декоративно-прикладне мистецтво” в цьому році не визначені.

09 лютого 2012р.

Теги: Мідянка, Луйтра в небо, Шевченківська премія

Коментарі

Зоя Дмитрівна 2012-03-11 / 10:01:29
Шановний колего! Щиро вітаю з заслуженою нагородою! Бажаю і надалі натхненної творчості і визнання її вдячними читачами.Нехай Ваша луйтра має ще багато-багато щаблів для досягнення найвищих вершин. Пишаюся тим, що довелося бути особисто знайомою з Вами під час участі в конкурсі "Учитель року" в Миколаєві, де ви також заслужено здобули звання лауреата.З повагою і доброю згадкою колега з Херсонщини.

svitlana 2012-02-20 / 21:04:06
Вітаю Закарпаття з М І Д Я Н К О Ю !!!Майстру многая та благая літа!!!

Корятович 2012-02-16 / 22:21:52
Ярослав Оросовичу - а може краще ви би відмовилися задавати такій банальні питання якій тільки підкреслюють вашу патолoгічну заздрість??......

ярослав орос 2012-02-16 / 19:32:58
петре миколовичу, може таки відмовитеся брати з рук януковича грошинята...

однокурсниця марія 2012-02-12 / 22:10:02
я рада за тебе,петре.бажаю здоров"я ,довгих років життя. горда за тебе і за все наше закарпаття

Ковач 2012-02-12 / 17:05:49
Здоровля Вам Петре тай многых году живота!Заслужилисьте ги нико другый. Вы унїкалне для днишнього часу явлиня у Пудкарпттю - авторитет и тым и сим. На критику тай завиднику ни творітся. Бо ги ся каже "А судьи кто?". Нико из тых суддю-критикану, котрых статі м читав, ни стуіт, тай ни годен стати, на літературнуй луйтрі из Вами на єден чуп. Щастя Вам тай Вашуй жоні. Читаво чикаю и Ваші статі у Закарпаття онлайн. Хотіло бы ся хоть типиркы, зимі, кой май єколи, обы сьте май часто писали у свойых блогах

Селянину
А пан Орос неуникалне явлиня - т.з. "русин - украйиниць". На украйинськых грудьох му не проста украйинська жаба, ай грубезна русинська карапаня!

Селянин 2012-02-11 / 20:42:09
ярослав орос
"щиро вітаю з успішною деґрадацією українське суспільство та сучукрліт зокрема..."
Жаба то страшна штука..

Ребрик 2012-02-11 / 09:57:19
ВЕЛИЧАЛЬНА
(За світлої пам’яті Юрієм Шкробинцем)

Кобзар допіру йде в Широкий Луг,
Де тирличі, сколоздрики, стрінкашка,
Де блеють стрижки і цвіте ромашка,
Де мешкає карпатський деміург
Петро Мідянка.
Ийєн! Да живйот
Карпаторуській праведний народ!

В Зелену Яму в’юниться глота,
Допіру Підкарпатська Русь крута. (двічі)

сорри 2012-02-11 / 02:24:09
Подивіться коментарі до тієї презентації "Луйтри" – я був першим, хто чітко "номінував" Петра Мідянку на Шевченківську премію. А тому радію більше всіх... :)

Пане Петре, вітаю! Ви цього варті!..

Корятович 2012-02-11 / 01:53:34
До Ороса: 'Терпи козаче, отаманом будеш!' :-)

Кришеник 2012-02-10 / 21:56:42
2Словянин 2012-02-10 / 20:15:29
Вам, пане, пора би вже зупинитися.
Негоже...

ярослав орос 2012-02-10 / 20:26:04

Словянин 2012-02-10 / 20:15:29
Пройде надцять років і Ярослав Орос, що позиціонує себе Арійцем, при всіх своїх плюсах, морально пожалкує щодо окремого піару щодо окремих *********...


петро миколович -- крапля історії широкого лугу... а широкий луг -- моє джерело...

Словянин 2012-02-10 / 20:15:29

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

ярослав орос 2012-02-10 / 20:03:17
петро миколович добре знають, що з дитинства я з пієтетом ставлюся до їхньої творчості, ба навіть маю вірша "мідянка", що незабаром, гадаю, побачить світ у моїй скромній книженції...
проте, аз єсмь лютим ворогом галицько-комуняцьких контрактів на предмет присудження національних премій...

МÍДЯНКА

Петра
Читаю тропи
У селі,
Та й бачу сам:

Широкий Луг
По горах здичавів –
Захланно всує.

Добігає час
По ґруниках
Доглянутих
Ґаздівств.

Тут жони
П’ють горілку, як узвар,
Загнуть матюк
І вправно чешуть
Брехні,
Допоки їхні –
Чоловік і син
Укалують по чехах
За волячі
Кревні.

Широкий Луг
Набрався реп’яхів,
Волочиться насилу
В полонину,
Немов укрився струпом
Шолудивий
Пес.

Петра
Читаю тропи
У селі...

Словянин 2012-02-10 / 19:28:29
Вітаю обдаровану людину Ярослава Ороса з тим, що його земляк-постмодерніст здобув формально високе звання. Якби представник мутної культури не був би земляком Ороса - він від останнього почув би усе...

ого-го 2012-02-10 / 19:09:57
Таки Мідянка, а не Дочинець

Микола Б. 2012-02-10 / 15:44:41
Шановний земляче, "київські закарпатці" пишаються Вами і щиро вітають Вас з всенародним визнанням не тільки як поета, але і як Мудру Люину! Будьте, будьте завжди! Почесний президент Товариства "Закарпатці у м. Києві" М.Бідзіля.

Лідія 2012-02-10 / 15:29:54
Щирі вітання тобі, Петре, від нашої сім"ї. Успіхів у подальшій нелегкій роботі уже в новій іпостасі!Здоров'я та любові.

Demon Killer 2012-02-10 / 11:07:48
Цитата:
"ярослав орос 2012-02-10 / 08:29:38
щиро вітаю з успішною деґрадацією українське суспільство та сучукрліт зокрема..."

Напевне, недарма пан орос пише так багато у блогах. Як казав російський цар, "дабы мудрость каждого всем видна была". А східне прислів'я каже: "пес гавкає, а караван іде". Ні кількістю, ні заздрістю таланту не заміниш.

Юрій Ажнюк 2012-02-10 / 11:02:36
Петре, щирі вітання!

НОВИНИ: Культура

11:02
Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста привезе до Ужгорода дві прем'єри
11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
13:52
В Ужгороді в неділю зірковий склад акторів зіграє одну з кращих комедій XXI століття
11:20
/ 4
В Ужгороді розпочався IV Всеукраїнський фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури"
21:09
/ 1
Загублені у коханні
13:56
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
06:00
Загадкова вісімка
10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
» Всі новини