Парламентський комітет підтримає урядовий законопроект стосовно "подвійних" громадян

Україна прагне побороти власників подвійних паспортів шляхом штрафів і обмежень

Парламентський комітет підтримає урядовий законопроект стосовно "подвійних" громадян

Уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроект про запровадження штрафів за подвійне громадянство. Він передбачає нові обмеження для осіб, які мають кілька паспортів.

Штраф прогнозується до 1700 гривень, хоча кримінальна відповідальність, як сказали ВВС Україна в парламентському комітеті з прав людини, який займається питаннями подвійного громадянства, поки не передбачається.

Законопроект запроваджує обмеження щодо посад в СБУ, Антимонопольному комітеті, Податковій службі і Рахунковій палаті та інших державних органах.

Урядові служби, які подали проект до парламенту, нагадують, що законодавство України не визнає подвійного громадянства, але воно, кажуть вони, насправді існує і створює загрози для національної безпеки України.

Перший заступник голови Комітету з прав людини і національних меншин Віктор Таран сказав ВВС Україна, що необхідність запровадження нового закону виникла вже давно, адже лише в Криму, за його словами, живе більше 200 тисяч осіб з подвійними паспортами.

Багато українців, каже пан Таран, мають "зелену карту" угорців в Закарпатті.

"Там угорці порушують питання підняття угорських прапорів і виконання угорських гімнів. "Зелена карта" дозволяє мати Шенгенську візу. А це шлях до уникнення податків, обману митниці, зловживань кримінального характеру. В Румунії багато українців теж мають подвійні паспорти. І це теж проблема, і веде до стимулювання сепаратистських настроїв",- твердить Віктор Таран.

Подвійна лояльністьЗаступник голови парламентського комітету наводить ще інші загрози, які становить подвійне громадянство.

"Проблема подвійного громадянства стимулює сепаратистські настрої, створює проблеми в економіці, армії, на виборчих дільницях"

Віктор Таран, заступник голови парламентського комітету з прав людини
"В економічній сфері це веде до зловживань. Щодо армії, то невідомо, в якому війську буде служити особа з подвійним паспортом. Це ж стосується і виборів – за кого така людина буде голосувати – за Путіна, чи Януковича, чи когось іншого", - твердить Віктор Таран.

Заступник голови Комітету також приводить негативний приклад осетинів і абхазців, а також давнішню історію, пов'язану з аншлюсом гітлерівською Німеччиною Австрії.

В цілому, на думку депутата, для економічно потужної країни подвійне громадянство не несе серйозної небезпеки, а для України це, за його словами, велика проблема. Тому Віктор Таран висловлює переконання, що комітет позитивно відреагує на це подання уряду.

Хоча чимало експертів вважає, що штрафи, особливо для заможних осіб, – це недієвий метод боротьби з "подвійниками".

04 лютого 2012р.

Теги: громадянство, подвійне

Коментарі

С.Ф. 2012-02-12 / 01:32:27
Istvan 2012-02-06 / 08:44:50
Андрію! Позбавлення громанянства забороняється Конмтитуцією.
- - - - - - - - - - - - -
Може якоюсь „Конмтитуцією” і забороняється, але згідно Конституції України громадянина України позбавити громадянства України НЕ забороняється...

С.Ф. 2012-02-12 / 01:23:42
Ember Zoltán 2012-02-06 / 12:39:34
Читаю, и не знаю: плакать или смеятаься, насколько этот нардеп не комптентный в тех вопросах, о которых он свое мнение высказывает. Вопрос двойного гражданство со своими нюансами для него темный лес
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Золтне! Ви б про свою власну компетентність поплакали, бо для неї згаданий Вами темний ліс є царством світла...

Ember Zoltán 2012-02-06 / 12:39:34
Читаю, и не знаю: плакать или смеятаься, насколько этот нардеп не комптентный в тех вопросах, о которых он свое мнение высказывает. Вопрос двойного гражданство со своими нюансами для него темный лес.

Меня остараживает другое: он фактически наезжает на граждан Украины (ведь они остались гражданами этого государтсва). Но наезжает не Иван или тетя Маруся из базара, а – как в мнатериале подчеркивается –:

Віктор Таран, заступник голови парламентського комітету з прав людини.
Повторяю: З ПРАВ ЛЮДИНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Istvan 2012-02-06 / 08:45:52
Конcтитуцією

Istvan 2012-02-06 / 08:44:50
Андрію! Позбавлення громанянства забороняється Конмтитуцією.
Я прочитав поправки. Вони тільки узаконят подвійне громадянство. У 6 місячний строк треба заявити про отримання іншого громадянства, та все. Якщо людина цього не зробив, заплатив штраф, та знову все. Максімум не може пряцювати на митниці...

Це я 2012-02-05 / 20:24:29
Андрію, час на роздуми вже пройшов. Якщо взагалі потрібно над цим голову ламати.
Недавно говорив з українцем з тернопільщини. Повертався до Португалії. Запитував його, ну як там зараз? Він каже, на много гірше, ніж раніше. Будете вертатися до України? Та ні, каже, що бачив вдома, того доста. А там на стільки не стало гірше, щоб повертатися додому.
А ви хочете як у Північній Кореї - по людськи не проживеш, а маєш маршом ходити, та країну величати. Скоро і вождів.

Андрій 2012-02-05 / 14:20:20
Штараф 5000 грн. + позбавлення громадянства України з відповідними наслідками!!!! А ще дати місяць на роздуми!!!!

Йолана 2012-02-05 / 12:42:51
А чого в законопректі не є обмеження для осіб з двойним громадянством для кандидатів (чи обраних) Президента України і народних депутатів України ???

Це я 2012-02-05 / 00:12:52
Дурак ти, Таране. Вже чиновниками було сказано, молодик служитиме як в одній так і в другій армії. Бо як відслужив в Угорщині, приїхав до України, там теж мусить виконати свій громадянський обовязок. І навпвки. Розкажи, Таране, що то за "зелена карта". Бо як будеш дурниці говорити, хто тебе братиме в серйоз.
З виборами так само. На українських виборах як можна голосувати за Путіна?
Розкажи, друже, яким чином може укранський+ громадянин уникнути оподаткування? Як може обманути митницю? Що то за зловживання кримінального характеру, які притаманні лише "подвійним громадянам". Повний бред.

Не Таран 2012-02-04 / 22:54:03
Мені здається, що пан Таран не знає, про що говорить.
По-перше, яким чином "зелена картка", повязана с угорським громадянством? Це або поліс автострахування, або американська грія-кард. Якщо це "зелений паспорт", який не є паспортом, то він ніяким чином не означає наявність угорьского громадянства. По-друге, прапори національних меншин на Україні вивішені цілком законно. По-третье, шенгенську візу можно отримати і без неіснуючої "зеленої картки", або"зеленого паспорта". Тут ще не зрозуміло, яким чином - по словам пана Тарана - громадянин ЄС може отримати шенгенську візу? По-четверте, служити можна лише в країні проживання, якщо український юнак постійно проживає в Америці, його не призовуть в Українську армію.
І бонус - коли Гітлер приєднав Австрію, то австріяки не були громадянами Рейху.

\\\\\\\\\ 2012-02-04 / 14:21:41