Закарпатська ялинка для Ватикану обійшлася в 100 тисяч євро (ФОТО, ВІДЕО)

У середу, 23 листопада, головна ялинка Ватикану розпочала свій шлях до Риму з закарпатської Рахівщини.

Закарпатська  ялинка для Ватикану обійшлася в 100 тисяч євро (ФОТО, ВІДЕО)

Власне, підготовка зеленої красуні до відправки у Ватикан розпочалася ще минулого тижня. Упродовж трьох днів п’ятеро верхолазів гірського рятувально-пошукового загону жили в спеціальних наметах поруч з ялинкою. Їх завданням було обв’язати крону спеціальними тросами, стягнувши дерево у діаметрі до трьох метрів (початковий діаметр ялинки у найширшій, нижній частині становив більше 9 метрів).

– Це був найскладніший етап, – розповів начальник гірської пошуково-рятувальної частини Віктор Опаленик, – адже ялинка росла на висоті 920  метрів над рівнем моря. Працювати треба було дуже акуратно, щоб не пошкодити гілки і надійно закріпити крону біля стовбура. Сьогодні ми ще «підганяємо» дерево під розмір вантажівки – тут працюють 15 рятувальників.

У такому «зв’язаному» стані ялинку зрізали і, підчепивши до гвинтокрила, перенесли за кількадесят кілометрів на галявину. Тут, поблизу дороги,  дерево чекало на завантаження від суботи.

Сьогодні зранку до Великого Бичкова приїхав автопоїзд. На причепі спорудили дерев’яну каркасну основу – вона має надійно утримувати ялинку впродовж усього шляху. Сюди ж, на вантажівку, склали й нижні, найбільші, гілки, - їх за технологією обрізали. Кожну гілку пронумерували, і, коли ялинку привезуть до місця призначення, гілки знов прикріплять на дерево. Тож зелена красуня не втратить своєї чарівності.
Ялинку, до речі, обрали ще за кілька місяців до відправки. З-поміж чотирьох десятків хвойних дерев:

– Це майже тридцятиметрова карпатська ялина віком у 61 рік. Вона виросла на лісовій галявині, тому однаково гарна і пухнаста з усіх сторін. І, хоча у процесі довелось обрізати нижні гілки, вигляду це не зіпсує. Кожну гілку повернуть на місце вже в Римі – це щось схоже на конструктор, - жартує головний лісівник Закарпаття Ігор Фізик.
Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида переконаний: усі зусилля з підготовки ялинки не даремні, адже подарувати головне різдвяне дерево Ватикану – честь і для Закарпаття, і для України:

– Зізнаюсь, роботи було чимало. Адже порад, як уникнути помилок у цій справі, не знайдеш в жодній книзі. Щодо фінансової сторони, то на всю кампанію не витратили ані копійки державних коштів – грішми допомогли благодійники та меценати. Загальна вартість робіт сягає 100 тисяч євро.     

В успішну путь символ Різдва благословили духівники. Обідньої пори автопоїзд з цінним вантажем вирушив в дорогу. Уже сьогодні ввечері вантажівка перетне європейський кордон.

Відеосюжет телеканалу Інтер:

Прес-центр Закарпатської ОДА

23 листопада 2011р.

Теги: ялинка, Ватикан, Різдво

Коментарі

Словянин 2011-11-26 / 19:34:11
Ніхто конкретно так і не сказав, за який рахунок зрубали і відвезли до Риму ялинку

не русин 2011-11-24 / 21:02:35
Та й влада злодійська тратит "народні" на все, але тільки не на те, що треба. //// микуло то твій брат що тоже злодійська влада? нехорошо про родича так... ай яяй

Русин 2011-11-24 / 19:00:58
Дійсно честовані дописувачі маєте правду.
Подививімся кругом та й вижу много бізнесменів, які тратять дурні гроші на дівчаток, шилияку розкіш та й на "потреблятство" загалом. Але не потратять на обділених діточок. То це бачиш кожен день навколо і вже майже думаєш, що так має бути. Та й влада злодійська тратит "народні" на все, але тільки не на те, що треба. Тоже звикаємося. Але, ж то влада, бізнесмени, а тут представники історичної опори і дороговказу для народу - Церкви. Ну, та я нестримався і написав комент, прошу вибачити. То може і на другий рік відправимо, а також до Кремля почнемо, чи продовжимо.
Не знаю, я на роздоріжжі.
І я би на місці духовенства такого не ініціював.
Кланяюся.

Дмитро 2011-11-24 / 13:18:54

Пане адміністратор! А реклама дозволена?!


Ні, не дозволена. )) Видалили. Дякуємо. Адмін

мишка 2011-11-24 / 12:13:04
Русин 2011-11-24 / 10:07:29
правильно і заборонити писанки розмальовувати їх же можна зїсти сирими

Дмитро 2011-11-24 / 11:55:33
Насправді кошти чи малі, але я думаю той хто давав ці кошти в нього від такої пожертви їх менше не стало і бідним він тим паче не став.


Дивні ми тут всі люди, коли ті ж самі меценати витрачають величезні кошти на влаштування концертів, конкурсів краси - то це нормально, а коли символічно відправити ялинку до Ватикану то це вже відразу проблема.

Година 2011-11-24 / 11:15:11
Сто тисяч це не така вже й велика сума для країни, щоб попіаритися в середовищі католицької європи. Для країни сто тисяч це просто мізер.
А щодо дітей.. поможіть ви своїми грошима, в чому проблема!? Шкода? Тоді інших не агітуйте! Не маєте? Йдіть заробіть більше, а не в неті сидіть...
Пригадується притча про те, як два чоловіки віддали хтось там десяту частину свого статку і це була величезна сума, а хтось віддав кілька грошів, але це було все що в нього було.

Ember Zoltan 2011-11-24 / 11:08:27
С одной стороны прекрасный пиар и для Подкарпаттья и для Украины.
С другой стороны 100 тысяч это действительно огромная сумма от такой страны, где простые граждане самые бедные в Европе!

Русин 2011-11-24 / 10:07:29
Свинство їй богу.
Я вже вияснявся з цього питання з єпископом.
Скільком діткам треба робити складні операції, то благодійники і бізнес глухі і німі. А як витратити бабло на середньовічну акцію то будь-ласка. На місці Ватикану, я б припинив подібну практику приймати такі "дари" і посадив би живу ялинку.

О.П, 2011-11-24 / 09:49:15
Знайшли чому радіти. Знищили дерево, відвалили купу грошей. Може, тепер в певних колах модно стане ялинки з Карпат тирити? Оце так напередодні Різдва дивишся у небо, а там ялинки летять: одна - на Київ, друга - на Донецьк, третя- у Москву і так далі. Щодо цього випадку - не бачу жодного позитивного моменту.

я 2011-11-24 / 01:18:44
Куча бабла. Ліпше би сиротам на Миколая подарків накупляли

тесла 2011-11-23 / 22:18:55
а може то ледида свої дав? черговий джип не купив - на ялинку відвалив!

я 2011-11-23 / 22:02:30
Я греко-католик. Але ці гроші варто було витратити на інші цілі