Відміна «зимового часу» негативно вплине на стан здоров’я людей та їхні гаманці

Фахівці підрахували, що прокидання у темну годину доби, окрім поганого самопочуття, коштуватиме українцям 1 мільярд 250 мільйонів євро на рік.

Відміна «зимового часу» негативно вплине на стан здоров’я людей та їхні гаманці

Цю цифру становлять витрати за газ, тепло та електрику. Можливо, варто було б порахувати і витрати на платні медичні консультації та лікування, адже, за словами лікарів, негативний вплив таких нововведень багато хто з нас найближчим часом відчує "власною шкурою". Адже після вступу в дію прийнятої Верховною Радою постанови різниця між реальним, біологічним і запровадженим часом для мешканців західних регіонів України становитиме аж цілих 2 години. Такі невтішні прогнози озвучили у прес-центрі "Закарпаття" під час зустрічі із журналістами представники Міжнародного інституту людини і глобалістики "Ноосфера" Олег Лукша та Наталія Краус, а також координатор Закарпатського "Громадського центру" Володимир Феськов. 
 
Лікар-рефлексотерапевт Наталія Краус переконана, що "літній" режим у зимовий час  — надзвичайно не природній і дуже погано впливатиме на стан здоров'я людей. За її словами, це позначиться на психічному стані українців західної частини країни, збільшиться кількість таких діагнозів як синдром хронічної втоми та синдром хронічного болю, депресія, сексуальні розлади. "З прийняттям цієї Постанови порушилися фундаментальні правила життя, а цього робити у жодному разі не можна, бо не можна порушувати природні біоритми людини",  — повідомила лікар. 

"Це питання стало політичним за своїм характером, за переплетінням інтересів певних бізнесових кіл, а також за сліпим наслідуванням Росії", — зазначив Олег Лукша. За його словами, у Верховній Раді нічого "просто так" не приймається, і питання стовідсотково було пролобійовано впливовими особами. Як повідомив Олег Лукша, найкраще було б для закарпатців, якби на території області встановили середньоукраїнський час з різницею із середньоєвропейським в 1 годину. Крім того, один із варіантів вирішення даної проблеми він вбачає у коригуванні графіка роботи певних установ (шкіл, дитячих садочків, приватних структур). І місцева влада, за словами Олега Лукші, спроможна це зробити.  Та на це треба певний час і зусилля, тому сьогодні поки що треба домогтися відновлення "старого" часу. "Питання можна вирішити, якщо діяти, а тому ми вирішили написати звернення і відправити його у Верховну Раду із вимогою скасувати Постанову №8330 і відновити так званий "зимовий час",  — сказав пан Олег. 

Наразі звернення написане, а ініціатори закликають небайдужих представників громадських організацій області долучитися до справи і поставити свої підписи під текстом листа. Зробити це можна, звернувшись за телефонами 066-317-36-13 та 063-287-34-34 (Володимир Феськов) або залишивши коментар на сайті Закарпаття онлайн безпосередньо під цим матеріалом.

Нижче подаємо текст листа-звернення:

 Відкритий лист-звернення
до Верховної Ради України від громадськості Закарпаття

Шановні народні депутати!

Громадські організації Закарпаття звертаються до Вас з настійливим проханням терміново переглянути Постанову ВР України №8330 від 20 вересня 2011 року "Про зміну порядку обчислення часу на території України" та прийняти нове рішення, яке б максимально відповідало національним інтересам народу України, у першу чергу, з позицій збереження здоров'я громадян та профілактики захворювань.
Постанова ВР України №8330 від 20 вересня 2011 року,  прийнята без належного обговорення та узгодження з експертами і фахівцями, є соціально несправедливою та шкідливою по відношенню до здоров'я мільйонів громадян України, які й надалі змушені будуть жити за часом, який не відповідає місцевому астрономічному часу. Здоров'ю  мільйонів громадян України знову загрожує рішення, головна ціль якого -  економічна вигода певних бізнесових кіл.
Ми вважаємо, що прийняття Постанови ВР України від 20.09.2011р. №8330 є помилковим, соціально несправедливим, і що її необхідно обов'язково скасувати. Натомість, раціонально було б в Україні востаннє повернутись до "зимового" часу, і надалі відмовитись від практики "штучного" переходу до "літнього" чи "зимового" часу. Адже "штучний" час надзвичайно шкодить фізичному і психоемоційному здоров'ю людини. Без сумніву наслідком життя у ритмі "штучного" часу є поява таких патологічних станів у сучасної людини як синдром хронічної втоми, синдром хронічного болю, невмотивована агресивність, депресії, сексуальні розлади та інші.
Науковцями однозначно встановлено, що такі негативні соціальні чинники як "штучний" час,  змушують мільйони людей жити в умовах порушення синхронізації з природними біоритмами, що є загрозою для здоров'я громадян. Тому це надзвичайно важливе і глибоке питання має бути вирішене в інтересах усіх громадян України. Правильне вирішення таких питань і має бути вагомою складовою державної політики щодо профілактики захворювань і здоров'я нації. Життя – це великий Божий дар, і покликання кожного з нас у міру своїх сил та можливостей, таланту і розуму діяти так, щоб воно було гармонійним і прекрасним для всіх, з огляду на наявні природні і земні фактори.
Шановний Голово Верховної Ради, шановні народні депутати Верховної Ради України! Ще раз звертаємось до вас з настійливим проханням — і в майбутньому при прийнятті нових законів і рішень – вважати єдиним критерієм їх доцільності і корисності – відповідність національним інтересам народу України, покращення рівня і якості життя усіх громадян, у тому числі з позицій збереження і зміцнення здоров'я нації.

Міжнародний інститут людини і глобалістики "Ноосфера"
Агенство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів "Європоліс"
Асоціація розвитку і реформ міст, селищ і сіл "Закарпаття — ХХІ століття"
Ротарі клуб "Ужгород"
Закарпатський "Громадський центр"


03.10.2011р.                                                                                                                                         м.Ужгород

 

07 жовтня 2011р.

Теги: звернення, здоров'я, Лукша, Феськов

Коментарі

2011-10-12 / 13:36:00
И при чем тут в 9.00 "транспорт еще не разбудился"? А сейчас, в 8.00? Пробуждаться раньше стал? Но, так это от графика зависит - какой график работы, так будет и транспорт ездить!

2011-10-12 / 13:34:00
Istvan, 09.10.2011 20:20
Городской транспорт еще не разбудился, а что ехало - всегда было переполнено.

А сейчас, занятия НАЧИНАЮТСЯ ЕЩЕ РАНЬШЕ! И студентам уже нужно не в 5.00-6.00 вставать, а в 4.00-5.00! Чувствуете разницу?

Istvan 2011-10-09 / 20:20:00
"Пары в вузе, начинались в 9.00, четвертая пара заканчивалась в 16.35 и всё было хорошо!"
Оччень хорошо было. Городской транспорт еще не разбудился, а что ехало - всегда было переполнено. Студенты спали на первых парах, доценты и профессоры регулярно опоздывали на полчаса, а тем студентам, которые доезжали, нужно было в 5:00-6:00 московского вставать.

RUSÉNKA 2011-10-09 / 12:36:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

2011-10-08 / 16:22:00
Еще один, важный нюанс. Все забыли, что по московскому времени, все начинали работу и учебу в 9.00. Но, после введения времени по Киеву, работать стали начинать .... На час раньше! Т.е. подобным образом, "правильный" часовой пояс, уже, как бы, отодвинули на час вперёд!

А как было раньше! Пары в вузе, начинались в 9.00, четвертая пара заканчивалась в 16.35 и всё было хорошо!

2011-10-08 / 16:17:00
1) Искусственное освещение, которое, как бы, продлевает природный день, вредит не меньше.

2) Что делать, если график работы меняется постоянно?

3) Как быть, если неожиданно нужно "дёрнуться" и встать, не в 8.00 к примеру, а в 6.00? Тут перевод стрелок, просто отдыхает! Биоритм страдает сильнее, чем от перевода стрелок!

Анатолій 2011-10-08 / 00:19:00
Повністю солідарний з листом-зверненням.

Владимир 2011-10-07 / 19:58:00
А во-вторых. Почему ввели именно "летнее время", а не "летний график работы"? Просто, чудовищная ошибка вышла, и мы это должны признать!

И.... ВРЕМЯ ДНЯ-НОЧИ, КАЖДЫЙ ДЕНЬ РАЗНОЕ. Поэтому, если и говорить о переводе стрелок, то переводить их, нужно постоянно, подстраиваясь под астрономическое время.

Владимир 2011-10-07 / 19:52:00
1) сорри, 07.10.2011 17:21
Время, и график работы - разные вещи. А у кого, допустим, работа в 10.00 начинается? Когда, на улице уже совсем светло?

2)Istvan, 07.10.2011 14:14
Когда я работал, на том же "Джебиле", я х.... ложил на поясное время! Когда вставал в 4.30, в первую смену, или в 15.00, когда во вторую, то извините....
В общем, вы меня поймете.

3) Какая разница, какое время на стрелках? Время придумано для У-ДОБ-С-ТВА! Удобства жизни. Чтобы поезда по графику ходили, а не как придется, чтобы на работу не опаздывать, чтобы ....

Словянин 2011-10-07 / 19:38:00
Потрібно раз і назавжди повернутись до нормального природного часу і крапка. І, звичайно, не слід слухати псевдотеоретиків від хитрих структур, які нам навязали не лише черговий конфлікт, бавлячись у "білих" та "червоних", але умови для погіршення здоровя. Здоровя і природний біоритм завжди важливіші, аніж відмазки найманих вчених з обгрунтуванням "економічного ефекту" від змін часу.

Ember Zoltán 2011-10-07 / 18:57:00
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D1%81

Таня 2011-10-07 / 17:55:00
Вася, 07.10.2011 14:49
Все правильно, невиспана людина погано розуміє, що відбувається. доки ми будемо сидіти на роботі як зомбі, докрадуть, що ще залишилось.

Я з вами повністю згідна. І не треба іти до ворожки.

сорри 2011-10-07 / 17:21:00
Hungi, 07.10.2011 14:00
Друзья-земдяки-закарпатцы, советую даже не спорить, с теми "комментаторами", которые живут в других регионах ! Эту проблему может понять только житель Закарпатья... (с)

Ця проблема однаковою мірою зрозуміла всім мешканцям західного регіону України, для яких ближчий середньоєвропейський час, оптимально (в рамках держави - східноєвропейський), але аж ніяк не московський.

Юрій Лівак 2011-10-07 / 16:30:00
Шштван - ви теж анонім

Ігор Баран 2011-10-07 / 15:57:00
Підтримую. Для тих, хто не розуміє, що таке поясний час, чому дійсний зимовий а не літній можу порекомендувати географію за 9й клас.
У школі бажано вчитись, а не лише домовлятись за оцінки

LC 2011-10-07 / 15:02:00
Для Hungi: ты, конечно, прав. Но по нику трудно определить: собеседник не в теме, потому что издалека, или же с Закарпатья и просто недоумок. (ну, это в тех случаях, когда отстаивает "восточное" время для нашего края).

Вася 2011-10-07 / 14:49:00
Все правильно, невиспана людина погано розуміє, що відбувається. доки ми будемо сидіти на роботі як зомбі, докрадуть, що ще залишилось.

Istvan 2011-10-07 / 14:14:00
Ошибся - писал по местному времени...
У нас уже сегодня почти до 7:30 киевского - темнота. Через месяц в 8:30 киевского будет еще темно, а в 22 декабря в Ужгороде рассвету приходит начинаться около 9:30 ч.(официального) киевского времени. А в Европе только тогда будут повыходить люди из спальни...

Istvan 2011-10-07 / 14:11:00
У нас уже сегодня почти до 6:30 киевского - темнота. Через месяц в 7:30 киевского будет еще темно, а в 22 декабря в Ужгороде рассвету приходит начинаться около 8:30 - 9:00 ч.(официального) киевского времени. А в Европе только тогда будут повыходить люди из спальни...

Hungi 2011-10-07 / 14:00:00
Друзья-земдяки-закарпатцы, советую даже не спорить, с теми "комментаторами", которые живут в других регионах ! Эту проблему может понять только житель Закарпатья... ( и тот, кому приходится вставать рано утром на работу, школу, садик ... ). Спорить негечо. Проблема однозначная !!!

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1