У Колочаві День Незалежності святкували красивіше, ніж в Ужгороді (ФОТО)

20-ту річницю незалежності України гірська Колочава відзначила новими здобутками. Найважливішим із них для мешканців стала асфальтована дорога довжиною 5,8 км. у присілку Брадолець. Хто не жив у селі, де гумові чоботи не носять хіба що у суху літню пору, тому важко оцінити значення такої події.

У Колочаві День Незалежності святкували красивіше, ніж в Ужгороді (ФОТО)

Як зазначив сільський голова Юрій Хланта, на цю дорогу мешканці чекали з 80-х років минулого століття. Те, на що не спромоглася радянська влада, вдалося втілити за часів незалежної України і  то великими зусиллями народного депутата України Станіслава Аржевітіна, що є уродженцем Колочави. Тож на урочисте відкриття такого довгоочікуваного блага цивілізації селяни прийшли, полишивши щоденні клопоти.  Символічно,  що святкування розпочалося біля брадолецької школи, повз яку пролягла гладенька асфальтівка. Тепер діти без лишніх зусиль зможуть добиратися до храму знань. Малеча першою і випробувала дорогу, гасаючи на роликах та  велосипедах. Тут же і провели конкурс дитячого малюнку,  розмалювавши крейдою новеньке подвір'я.
 
Після подячного молебня та символічного розрізання  стрічки народним депутатом та головою села свято плавно перемістилося до пам'ятника примирення, де на мешканців Колочави і гостей чекала концертна програма, театралізовані сценки  та привітання з Днем незалежності українською, англійською, німецькою та угорською мовами. Вітали колочавців костюмовані чеський письменник Іван Ольбрахт, угорський емісар Едмунд Еган та розбійник Микола Шугай, які свого часу вписали село у віхи історії. Не обійшлося і без змагань. Давня дитяча забавка "гарігало" (колесо і палиця) заставила не тільки дітей, а й дорослих проявити свою спритність.

Відзначення  річниці незалежності продовжилося у музеї-скансені "Старе село", де було відкрито декілька нових експозицій, серед яких  автобус-музей, що розповідає про Карпатську Україну. Всі бажаючі могли проїхатися у вагоні-офісі лісоруба, Героя соціалістичної праці Івана Чуси та скуштувати пригощання у музейній  єврейській "Корчмі у Вольфа".

Завдяки 10 музеям, що за останні роки відкрито у селі, і туристам, які щорічно їх відвідують, колочавці мають нові робочі місця. 120 приватних підприємців, що зібралося з нагоди свята, яскраве тому підтвердження.  Завершилося святкування незвичним феєрверком. О 22.00 включили вуличне освітлення на заасфальтованому відрізку дороги як символ, що гірське село житиме краще.

Оксана Чужа, Колочава-Ужгород, для Закарпаття онлайн. Фото автора

27 серпня 2011р.

Теги: Колочава, Брадолець, Карпатська Україна,

Коментарі

Ажіот 2012-02-01 / 16:42:00
Читаючи коментарі, про село то жах бере. А в основному не жителі села , а тільки паплюжники акі продали свою душу за 100 серебряників, такий саме ірод Христа продав. думайте, що пишете. Яка адміністрація побудувала дорогу, яка влада. Влади не має Одні ворюги. А вас всіх жаба давить, що Колочава скоро районом стане. Одна людина правду написала А Аржевітіну здоров"я, щастя, всього найкращого.

павел 2011-08-30 / 20:52:00
бірова в Колочаві так поважавуть як Юлька Ющенка ! йому лем пасуе по вулиці з колесами бігати а не керовати !!!

Електорат 2011-08-29 / 22:31:00
Іванку, зразу видно що ти представляєш майбутнього опонента Аржевітіну, не паплюж бирова, він там заслужений чоловік. На дурняка хлопці не вийде, краще збирайте бабло - по 100 баксів за голос. Хоть щось бідні верховинці зароблять, від влади й так толку ніякого, а за кого проголосуют - буде видно. Але бакси збирайте.

ІВАН 2011-08-29 / 21:13:00
ПИШЕТЕ КОЛИ ВІДКРИВАЛИ КЕРІВНИКИ ОБЛАСТІ ТА РАЙОНУ ДОРОГУ ТО БІРОВА С КОЛОЧАВИ НЕ БУЛО !!, ТО ПРАВИЛЬНО, ВІН В ЦЕЙ ЧАС ХОДИВ ПО КОЛОЧАВІ ЯК КОВДОШ ІЗ СПИСКАМИ ПО ЛЮДЯХ ТА ЗБИРАВ ГРОШІ, КАЗАВ ЩО ТО ТРЕБА АРЖЕВІТІНУ ПОКЛАСТИ МАГАРИЧ, ТА КУПИТИ ПОДАРОК, І НА БІЛЕ Т ДО КИЕВА !! ДАВІТЬСЯ НА ФОТЦІ ЯК ВІН БІГАЕ З КОЛІСЦЯТЬОМ ЯК ВАЛЬТАНУТИЙ !!!, ХІБА ТО ТАКИЙ МАЕ БУТИ БІРОВ ???

Платник дорожнього збору 2011-08-28 / 20:34:00
Ви так заспорили що й про нас забули, адже купляючи пальне ми формуємо фонд для будівництва та ремонту доріг. Влада жодного відношення до цих коштів не має, а піариться,-пропонує нам за кого голосувати. Запросіть на відкриття нових об"єктів нас, платників податків і не рвіть на собі цураву сорочку. Верховинці самі розберуться кого обирати в депутати.

Опришка 2011-08-28 / 20:10:00
"Дє-ре, Дєре Шоніку"! У нас у Колочаві мадярів дуже люблять, іще за часів Шугая.

БЮТовець 2011-08-28 / 20:06:00
Шонію, незабудьте із Бийлом Мошака прихватити

шоний 2011-08-28 / 19:58:00
на наступну неділю я з Бийлою приїду в Колочаву теж відкривати цю дорогу !! ( так як Аржевітітн ) , так що запрошую всіх , покладемо велику гостину, Мені не треба збирати грошей так як по Колочаві ходили і збирали від челяди грошу Аржевітіну ( У нас є свої ) гроші !!! голосовати будете за нас з Бейлою !! А ти Славику верни Колочавцям гроші що тобі назбирали твої помаранчеві любі друзі ганьба тобі попрошайничати , хочеш ми тобі дамо мало гривнів !!!!

Шофер Регіоналам (не євреям) 2011-08-28 / 15:38:00
Ви так хлопці добудували, що чкоро нічого ся не лишить. Вже проїхати із Ужгорода в Мукачево не можна, такий стан траси.А ви все брешете, спочатку коштів не має, після техніки не вистачає,ще пізніше яйця довгі з якимось тендером мішають. А результат - ДОРОГА РОЗРУШЕНА і не помаранчові в цьому винуваті, а ті довгі яйця. Євро 2012 по такій трасі пропускати хочете. Шукайте Різака, той хоч щось робив, хоч і помаранчовим не був. Ви вже стільтьки часу при владі, що на попередників вже пізно кивати.

не єврей 2011-08-28 / 14:27:00
Коли відбулося перше урочисте відкриття за участі керівників району,Колочавський бирів чомусь виладив замість себе свого заступника,а коли прийшов Аржевітін,то він тут як тут.Аржевітін Богдай думав так за всю Україну,як за Колочаву.І чому Аржевітін ні в одному інтерв"ю не пояснив людям,що при його помаранчевій владі за 5 рокув не зпромігся построїти дорогу,при владі Партії Регіонів дорогу побудували,то вихидть так,що він або брехач або зрадник Майдану.Бо задарь нині такі великі гроші ніхто не дасть.

Верховинець 2011-08-28 / 12:42:00
Видно що вибори вже стартували, хто дуже хоче стати народним депутатом приблизно вже знає межі майбутніх мажоритарних округів. Качур хваливася що вони з Мошаком всіх куплять, правда забув що виборців то у Міжгірському районі більше ніж у Перечинському і Великоберезнянському районах, разом узятих. Ви хлопці будуйте, платіть гроші, горяни їх любблять. Але верховинці й так проголосують за Аржевітіна

знаю 2011-08-28 / 11:05:00
Люди вас дурять, при чому тут Аржевітін? Невже він особисто гроші дав на відновлення цієї дороги, звичайно що ні. А кошти виділили з державного бюджету та місцевого, якщо детальніше - 4 млн. 610 тис. грн.


Варишський 2011-08-28 / 10:10:00
Ми хоть і неваловшні, айбо нав"язовати за кого мають голосовати Міжгірці ми будемо. Та й гроши даме.

doctor 2011-08-28 / 09:52:00
Як що чесно розібратися, то місцеві керівники району готові тільки піаритися за чиїсь рахунок. Дорогу зробив Аржевітін, то однозначно! Адміністрація не має ніякого морального права хвалитися здобутками в яких заслуга Аржевітіна. Одно добре, що хоть не мішали робити людям добро!

У Колочаві святкували красивіше? 2011-08-28 / 09:38:00
Та бо ті варишські нич никус неваловшні, немає на них тих партизанув з подобенки нумер див"ять.
А так КолOчава - молодці! Гойра!

Іван 2011-08-28 / 06:22:00
Шалений русин влетів у сись матеріал, увидів много синьо-жовтих прапорів на фотьках і вшаленів докунця...))))))
Крім прапорів бульше нич там українського не видів

Семен Семенович 2011-08-27 / 22:42:00
Шалений русин влетів у сись матеріал, увидів много синьо-жовтих прапорів на фотьках і вшаленів докунця...))))))

желізнодорожник 2011-08-27 / 22:42:00
Най бо Славко паравозика вернув, злодій

Семйон Семйонович 2011-08-27 / 22:24:00
Можетеся радовати асвальтованій дорозі (і я радий, що діти гонні ходити у чистих топанках у ошколу), айбо маєте знати що, кить бы Аржевітін не голосовав из регіоналами за останні закони, котрі проти нас, простих людий (про пенсійну реформу тай про подптковий кодекс), ходилибысте так, як ходят у другых селах у котрых ниє запроданців-депутатів. ПЕРЕБАЧТЕ, колочавці....

oleg 2011-08-27 / 22:20:00
анонім, ви щось переплутали, не забувайте, що найбільше депутатів в ужгородській міській раді Єдиного Центру. Це вони відповідають за те, що зараз робиться у нашому місті, а не Партія регіонів.

НОВИНИ: Соціо

15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова
20:22
ФОТОФАКТ. До прийдешнього Великодня закарпатський кондитер Штефаньо створив нову велику шоколадну писанку
15:47
/ 1
Через фальшивий обліковий запис Instagram невідомі заблокували фейсбук екологині, що пише про ризики будівництва вітряків у Карпатах