Угорці з Закарпаття отримують угорські паспорти, але до Угорщини не не виїжджають

В Угорщині багато пишуть про 20 років незалежності України як про час розбитих мрій її громадян. Найбільше ж звертають увагу на те, що за відсутності стабільного заробітку і твердих соціальних гарантій з боку відносно молодої держави українські громадяни дедалі більше звертають свої погляди на заможніші країни.

Угорці з Закарпаття отримують угорські паспорти, але до Угорщини не не виїжджають

В Угорщині вже восьмий місяць діє закон про подвійне громадянство. Прискорені процедури дозволяють легко отримати відповідний документ угорцям за національністю з України та інших сусідніх держав. Проте масового переселення з Закарпаття, де мешкає близько 150 тисяч українських угорців, не відбувається. В чому справа?

Громадяни України угорського походження є частими гостями прикордонних регіонів Угорщини. На початку цього року, коли вступив у дію новий закон, вони ще охоче відповідали на розпитування місцевих репортерів про те, як стали громадянами сусідньої держави. Але після того, як стало відомо про виклики кількох власників таких паспортів на співбесіди до СБУ, ці розмови припинилися.
 
Не афішують кількість подвійних громадян і консульські установи МЗС Угорщини. Тому що, скажімо, у Словаччині таку особу можуть оштрафувати на 3 тисячі євро. Україна теж не визнає подвійного громадянства.
 
Соціологи ведуть мову лише про приблизні цифри. За даними анонімного опитування, проведеного в Україні, майже 40 відсотків мешканців прикордонного Закарпаття не проти того, щоб мати угорський паспорт. Проте до цього кроку готуються здебільшого молодші люди.
 
Очікування переселенців і реальність
 
Ось як пояснює таку потребу українка з Ужгорода Наталя, у якої чоловік – угорець: "Професія мого чоловіка у Будапешті оплачується, ну, разів у 15 більше. Тобто якщо у нього тут офіційно зарплата коливається в межах 3–4 тисяч гривень, то там зі знанням бодай таким на рівні кухонної, як ми говоримо, угорської мови він може заробляти зі своєю спеціальністю інженера близько 5 тисяч євро".
 
Наразі подружжя їздить до Угорщини тільки за покупками та на відпочинок і лише придивляється до тутешнього життя.
 
Щоправда, для пересічного угорця зарплата у 5 тисяч євро – швидше виняток, ніж правило. Вчителі-початківці або випускники медичних вузів не мають тут і тисячі євро і нерідко мріють про роботу в сусідній Австрії чи Німеччині, де б їм платили хоча б утричі більше. Зі скасуванням обмежень на роботу у Західній Європі для вихідців із держав, що недавно стали членами Євросоюзу, угорська молодь аж ніяк не тішить себе ілюзією щодо високих заробітків удома.
 
Втрата молодих кадрів державі не вигідна. До того ж народжуваність в Угорщині зменшується з кінця 1970-х років. Отож і заохочують сюди на постійне проживання угорців із України, Словаччини, Румунії, Балкан та інших країн.
 
Патріоти України... мимоволі
 
Проте очікування щодо масового переселення угорців за національністю на історичну батьківщину не виправдалися. Новий закон про, так би мовити, умовно подвійне громадянство не дає автоматичних прав щодо отримання соціальних пільг, пенсій тощо.
 
Нові громадяни навіть не можуть голосувати на загальних виборах без того, щоб не проживати в Угорщині на постійній основі, працювати чи мати нерухоме майно.
 
Для багатьох українських угорців здобуття ще одного громадянства є просто справою честі. Одна літня закарпатка так і заявила: "Ми хочемо, щоб угорська влада застосовувала цей закон, а ми збоку не лишимося".
 
Ровесників цієї бабусі або людей передпенсійного віку цілком задовольняє такий стан, коли можна бути одночасно громадянами двох країн, але жити виключно у себе вдома.

Василь Плоскіна, Радіо Свобода

27 серпня 2011р.

Теги: угорці, громадянство, паспорт

Коментарі

2011-08-30 / 18:19:00
"Таку державницьку партію, якою стала при владі ПР, треба ще пошукати."
Да Вы ли это милейший Господин "сорри".
А знаете ли Вы, что в ВР регионалы зарегистрировали закон о том, что РУСИНАМ дать язык.
Да это преступление против Страны, против Отечества.
Кого Вы поддерживаете??? Агентуру иностранных спецслужб???
Не ожидал от Вас такого Батенька, не ожидал.
Зрада, Зрада, Зрада......

василь 2011-08-29 / 22:44:00
Istvan, 29.08.2011 20:56

може б ти краще переймався виборами у своїй рідній угорщині,а не тут срачом займався

123 2011-08-29 / 22:40:00
не забудьте, 27.08.2011 12:09
Сибирь находится в России, не забудьте!
Не забуваємо! І чудово. "не забудьте!", що колоній повно, де копанки і терикони ростуть. Йоні-Ковач Вам підкаже і нагадає про "малєнькі робот".

Admin!
Ja vpevnenuj, scsho vu znajete pro tak -zv. malenkij robot-dlja ugorciv. Ce je prjama provokacija, ta nadijusja, ne spivpadaje i z vashoju praviloju dlja kommentuvannja!-mozhe zabuly komment vudaljaty.?

Istvan 2011-08-29 / 20:56:00
паны патриоты, националисты, через год выборы. Можете назвать своего общего вождя? Или снова будет победить "против всех?".

василь 2011-08-29 / 20:37:00
анонім, 29.08.2011 20:35

згоден, наша країна ще дуже слабка, а твоя?

2011-08-29 / 20:35:00
2 василь, 29.08.2011 20:31

яка ж слаба ваша країна та ваша віра у вашу країну, якщо узаконення регіональних мов на рівні деражавної вважаєте за шлях до розвалу, цитую: "україни".

василь 2011-08-29 / 20:31:00
анонім, 29.08.2011 20:06
... регіональні мови вже давно пора було узаконити на рівні державної

це шлях до розвалу україни. всі, хто це пропонує - провокатори

2011-08-29 / 20:06:00
час покаже , а регіональні мови вже давно пора було узаконити на рівні державної

сорри 2011-08-29 / 19:34:00
Мрії окремих регіоналів, що перебувають на роботі в Росії, ще не дії всієї партії. Таку державницьку партію, якою стала при владі ПР, треба ще пошукати. А тому "мєчтать - не врєдна, врєдна - нє мєчтать"... :))) Зокрема, про федералізацію України...

2011-08-29 / 19:30:00
чого тут всі несправедливо наїжджають на слушний варіант федералізації України ?
от вже і у верховній раді створюють цілком законні передумови для цього обєктивного процесу :

http://www.pravda.com.ua/news/2011/08/29/6539134/

василь 2011-08-29 / 18:01:00
ні, маю на увазі, таухтема лума

2011-08-29 / 17:53:00
2 василь, 29.08.2011 17:40

маєте наувазі - в аквапарк, плазу, культурний відпочинок, шоппінг, бо все це Подкарпатті в умовах "незалежного" українського дебілістану не можливе або є в тридорога ,
і назад на рідне Подкарпаття ???

василь 2011-08-29 / 17:40:00
чемодан, вокзал, ніредьгаза

Istvan 2011-08-29 / 16:25:00
У данной статьи уже двухметровая борода. Откуда выкопали? Загадочная ужгородка "Наталья" в кждый месяц рассказывает одну и ту же историю. Первый раз 06 января 2011 в. в "Подробностях": http://www.vsapravda.info/socium/4817

2011-08-29 / 15:01:00
"А ми нові сили Україні потрібні свіжі сили"

Лось федерастический читай новый Закон Украины "о двойном гражданстве".
Настоящие Патриоты Украины из Израиля, России, .... Зимбабве /узники Павлова скоро станут полноценными гражданами Украины/ возродят страну, подымут из нищеты, а "львившьки хлопчи шо напилися львившького пива" им в подмогу.
В Украине появиться Новая Когорта Политиков, ни бе ни ме по украински зато с огромной любовью в сердцах.
Папа Янык порожняк не гонит.

сорри 2011-08-29 / 15:00:00

закарпатець, 29.08.2011 14:54


...Федерації нас чекає нове життя!приєднуйтесь до нас! (с)


Не в федерації, а в ізоляції... :)))

2011-08-29 / 14:55:00
сорри, 29.08.2011 14:45

Вот это я люблю.
Вот это СТРАЖИ.
Правильно, по рогам им придуркам, они што ГИМН УКраины не читали "единая и неделимая от Сяну до Дону".
Ох прав был Луцик, прав, я б их не то, что на бронетранспортере, да я б их..... ууууууу. "федерасты" - одним словом.

закарпатець 2011-08-29 / 14:54:00
А ми нові сили Україні потрібні свіжі сили....Ми зробимо Україну кращою!У Федерації нас чекає нове життя!приєднуйтесь до нас!

сорри 2011-08-29 / 14:50:00
Кого ВАС багато? Сепаратистів? Одних - в палату, других - в камеру (хто на що заслужив), і сліду за вами видно не буде... :)))

2011-08-29 / 14:48:00
НАш народ буде вирішувати як у цивілізованній державі ми ж до Європи ідемо і ви також у нас же демократія...і не ви а народ буде вирішувати...
Нас багато і нас не подолати!

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая