Експрес „Karpatalja” проїде заселеними угорцями територіями Закарпаття

Туристи з Угорщини проїдуть заселеними етнічними угорцями територіями чотирьох країн

Експрес „Karpatalja” проїде заселеними угорцями територіями Закарпаття

У четвер, 25 серпня 2011 р. у приміщенні Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді пройшла прес-конференція за участі окремих закарпатських ЗМІ, на якій дипломатичні особи розповіли про проект „Експрес „Karpatalja". З 9 по 11 вересня колишнім угорським залізничним шляхом – через Угорщину, Україну, Румунію та Словаччину – проїде угорський потяг. Значною мірою цей проект став можливим через збереження на території Закарпаття старих європейського формату колій, т.зв. вузькоколійок, якими й проїде експрес.
 
Генеральний консул Угорської Республіки Йожеф Бачкаї наголосив, що проект покликаний всіляко сприяти розвитку добросусідства та туризму між країнами-сусідами.

2 роки тому подібний експрес уже привозив угорців у наш край та у сусідню Румунію. Він мав 4 вагони для пасажирів та вагон-ресторан. Цього року Експрес „Karpatalja" складатиметься з 8 пасажирських вагонів, 2 вагонів-ресторанів, себто буде вдвічі довшим, та вміщуватиме 500 пасажирів. Депутат угорського парламенту Бейла Молнар особливо наголосив, що пасажири експресу хочуть зустрітися не тільки з угорським населенням, а й з усіма нацменшинами, які мешкають на Закарпатті. „Тут, на Закарпатті, тільки спільно можемо планувати наше майбутнє, як і по цілому Карпатському басейні, – додав Бейло Молнар. – Для нас це дуже важливо, ми простягаємо руку дружби. Ми б хотіли, щоб угорці, які живуть за межами Угорщини, відчули підтримку батьківщини, не матеріальну, а більш моральну".

Депутат розповів, що анонсувався цей рейс в Угорщині дуже масштабно, пасажирам пропонується за 150 євро проїхати маршрутом Будапешт-Мішкольц- Шаторальяуйгей/Словенске Нове Место-Прібенік-Кральовскі Хлмец-Чєрна/Чоп-Берегово-Виноградів-Неветленфолу (Дякове)-Сату Маре-Нірабрань-Дебрецен-Будапешт. Дорогою туристи, серед яких будуть також і 70 німців, познайомляться з побутом та звичаями країн-сусідів.

Нічліг для туристів, який організувала угорська КМКС, забезпечуватимуть зелені садиби Берегівщини. Гостей прийматимуть у семи селаз Закарпаття: Чома, Бене, Четово, Вари, Бакта, Боржава та Оросієво.

Представники ряду політичних сил в Україні сприймають ідею цього потягу як ностальгію за так званою Великою Угорщиною і кваліфікують його як прихований прояв угорського ревізіонізму.

25 серпня 2011р.

Теги: Karpatalja, експрес, угорський

Коментарі

2011-08-29 / 23:00:00
п.с.

доречі , за перевалом : на Галичині, Станіславщині , Буковині звідки на Подкарпаття в 20 столітті прийшла численна кількість того різноманітного люду також залізницю побудовано австрійськими цісарями

2011-08-29 / 22:40:00

2 сорри, 26.08.2011 14:55


анонім, 26.08.2011 14:06


Що терпиты????


"В цих словах коротко вся суть цієї затії - повернення історії. Далі замахнуться на повернення територій. які вже тепер вважають своїми." (с)


- їх важають своїми не "вже тепер", а вже понад 1100 років


2 анонім, 26.08.2011 14:31


До анонім, 26.08.2011 13:51


"В часи Угорського Королівства це саме Угорське Королівство брало гроші на будівництво не з неба, а в платників податків. " (с)


- і, на відміну від певної всім нам відомої двадцятилітньої країни, в Угорському королівстві ті податки та приватні пожертвування компетентні чиновники не поклали до власної кишені, на офшорні рахунки , у лікарні майбутнього, одним словом не покрали , а використали за призначенням на загальне благо


"Нащадки тих людей і зараз живуть на цій землі. І саме вони користуються цими залізницями, мостами і т.д." (с)


- не забуваймо, що крім нащадків тих людей, користується чи не щодня цією інфраструктурою ще і чисельна кількість різноманітних ************* ****, які зарозуміло та пихато справді "вже тепер " вважають ці території і створенні іншими матеріальні блага (духовні та культурні різко відмітають , ба навіть заперечують !) своїми та ще і присвоюють собі виняткове право повчати місцеве автохтонне населення щодо його історії та сьогоденного життя !


Зараз я просто поправив провокативний вислів. Наступного разу просто видалю весь коментар. Адмін

Закарпатець 2011-08-29 / 14:09:00
Ласкаво просимо вас!
Приїджайте до нас ще!НАш Закарпаття багатонаціональне!Ми завжди раді вас бачити!

Ember Zoltán 2011-08-27 / 11:46:00
Уважаемые (псевдо)патриоты!

Организуйте и вы такой ностальгический круиз!

Негде, некуда, ни на чем? Ну тогда молчите!

Rusyn Val 2011-08-26 / 21:17:00
//тарас, 26.08.2011 21:07
явна мадярська провокація. //


???В чому заключається?Прийти в гості - провокація?Воістину - "якщо родився баобабом - то баобабом ... "

тарас 2011-08-26 / 21:07:00
явна мадярська провокація.

2011-08-26 / 16:22:00
анонім, 26.08.2011 14:31
До анонім, 26.08.2011 13:51

Венгерские железные дороги были построены в основном за деньги графа Сечени. Строители были немцами. Но и всем другим наемным работникам были начислены зарплаты такие, с чего они могли порожить десятилетиями.

2011-08-26 / 15:33:00
сорри, 26.08.2011 14:55
анонім, 26.08.2011 14:06

Вы меня удивляете. Вы же самый ярый борец за то, чтобы украинский народ знал свою историю и соответственно строить планы на перспективу.
Или Вы считаете,что история - это не объективная реальность в ретроспективе, а некая игрушка типа детского конструктора, хочу паровозик сделаю а хочу слона.
Да, что Вы так печетесь о территориях.
Ну захотят закарпатские вернуться под Святостефановскую корону, ну и что???
Это и международным правом предусмотрено.

сорри 2011-08-26 / 14:55:00
анонім, 26.08.2011 14:06
Що терпиты????

Идея прекрасная, а вот маршрут надо было расширить до Тересва-Сигет, была бы охвачена большая часть притисовской долины.

Мы должны возвращать себе свою историю. (с)

В цих словах коротко вся суть цієї затії - повернення історії. Далі замахнуться на повернення територій. які вже тепер вважають своїми.

2011-08-26 / 14:31:00
До анонім, 26.08.2011 13:51

В часи Угорського Королівства це саме Угорське Королівство брало гроші на будівництво не з неба, а в платників податків. Нащадки тих людей і зараз живуть на цій землі. І саме вони користуються цими залізницями, мостами і т.д.

2011-08-26 / 14:06:00
Що терпиты????

Идея прекрасная, а вот маршрут надо было расширить до Тересва-Сигет, была бы охвачена большая часть притисовской долины.

Мы должны возвращать себе свою историю.

Мадьярам следует активнее работать с не мадьярами.
"Не мадьяры" держат "золотую акцию" на Закарпатьи и за их внимание следует бороться. Не дай Бог, если "политиканствующие" посеют там зерна раздора.
С мадьярами и так все понятно.
Больше общения. больше информации.

2011-08-26 / 13:51:00
Де тут знущання? Україна користується залізнічними лініями, мостами, які були побудовані ще за часі Угорського Королівства.
Всеред пасажирів між іншим будуть присутні і вельмешановні представники українського народу, української залізниці.

Петро 2011-08-26 / 02:02:00
І що це таке? Це знущання над Україною і її народом!
І доки ми будемо це терпіти?

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ