Ващук, якому вже не "світить" бути ректором об'єднаного вишу, вже не хоче приєднання

Після вчорашньої заяви Мукачівського дежавного університету, в якій йдеться про небажання бути приєднаними до УжНУ, нині свою заяву оприлюднив Закарпатський державний університет. Його ректора небезпідставно називали ініціатором і каталізатором усіх дій по створенню на Закарпаття єдиного вишу. Але після того, як ситуація змінилася на кардинально протилежну, і ректорові ЗакДУ "засвітило" опинитися біля робитого корита, він різко змінив курс і вже категорично виступає проти об'єднання. Текст заяви, підписаної ректором ЗакДУ Ф. Ващуком, подаємо без змін і скорочень.

Ващук, якому вже не "світить" бути ректором об'єднаного вишу, вже не хоче приєднання
Президенту України Януковичу В.Ф.
Прем'єр-міністру України Азарову М.Я.
Міністру освіти і науки, молоді та спорту України Табачнику Д.В.
Голові Закарпатської державної адміністрації Ледиді О.О.
 
Вельмишановний пане Президенте!
Шановний Миколо Яновичу!
Шановний Дмитре Володимировичу!
Шановний Олександре Олександровичу!
 
Як стало відомо з інформації у закарпатських ЗМІ, поширених політичною партією "Єдиний центр", на засіданні Кабінету Міністрів України 17 серпня2011 року, з голосу, без проходження встановленої процедури погодження, розглядалося питання про внесення змін до розпорядження КМУ від 10 серпня поточного року № 760-р щодо реорганізації вищих навчальних закладів Закарпатської області.
 
Під час такого розгляду, його ініціатором (лідером політичної партії "ЄЦ"), було проінформовано Кабінет Міністрів,що пропонованіним зміни до розпорядження підготовані "професіоналами освіти" та погоджені у трудових колективах трьох вищих навчальних закладів, які ліквідуються внаслідокпростого механічного приєднання до четвертого,як передбачається можливою "новою редакцією" розпорядження.
 
Інформуємо Вас, що цим самим Кабінет Міністрів було введено в оману. Вважаємо недопустимим прецедентом можливе прийняття рішення, яке стосується 10 000 осіб – членів колективів вищих навчальних закладів без їх участі і навіть без належної експертизи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
 
Запропоновані з голосу на засіданні Уряду "зміни" повністю перекреслюють сутність прийнятого раніше розпорядження, яким передбачено рівноправне об'єднання вишів зі створенням на їх базінової юридичної особи.
 
4000-й колектив Закарпатського державного університету висловлює рішучий протест проти обговорення питання, яке визначає подальшу долю його кожного студента та викладача, без попереднього вивчення думки і позиції професорсько-викладацького складу, Студентської ради, профспілкового комітету.
 
Вважаємо неприпустимим механічне приєднання(ліквідацію) одного з найсучасніших Європейських вишів 4-го рівня акредитації,з розвинутими міжнародними зв'язками,потужною матеріальною та найпотужнішою в регіоні базою інформаційно-комп'ютерних технологій, яким є Закарпатський державний університет, до Ужгородського національного університету з його безпрецедентно занедбаною за останні роки навчально-науковою та матеріальноюбазою.
Можливе прийняття вищезгаданих "змін" до розпорядження КМ грубо суперечитиме чинному законодавству України та покладеним на неї міжнародним зобов'язанням,пов'язаним з її входженням до Європейського освітнього простору.
 Затвердженим та зареєстрованим у встановленому порядку у Міністерстві освіти і науки УкраїниСтатутомЗакарпатського державного університету передбачено,що будь-яка реорганізація закладу можлива тільки за погодженням трудового колективу. Будь-яка інша процедура обов'язково буде оскаржена колективом у судовому порядку як у вітчизняних, так і в міжнародних судових інституціях. Залишаємо за собою право звернутися також за підтримкою до Міжнародних освітньо-наукових організацій, членами яких є університет.
Просимо Вас дати доручення,при підготовці  запропонованої так званої "нової редакції" рішення Уряду, щодо реорганізації закарпатських вищих навчальних закладів, якщо така буде готуватися, вилучити положення,що стосуються Закарпатського державного університету,тим самим, крім іншого, запобігти проведенню масових акцій протесту у колективі на передодні свята 1-го вересня.
 
За дорученням колективу, з повагою
 
Ректор Закарпатського державного університету,доктор технічних наук,професор,член ради ректорів Європи,член вчених Рад та почесний доктор ряду зарубіжних університетів
 
              Ф.Г.Ващук
19 серпня 2011р.

Теги: університет, Ващук, ЗакДУ

Коментарі

тетяна 2011-09-20 / 14:26:00
УжНУ просто ужасний університет! Там немає нічого окрім радянської літератури про Леніна і Сталіна. Тому вони й хочуть захапати ЗакДУ з його сучасними технологіями, новою літературою, міжнародними зв"язками. В ЗакДУ до студентів ставляться як до людей, а в УжНУ як до бидла - кажу з власного досвіду, адже закінчила обидва університети, різні факультети.

Abadonna 2011-08-25 / 10:59:00
Lohoped!
Не пужай дітваків! У них і так очко грає...

Радость 2011-08-25 / 10:22:00
lohoped, 23.08.2011 20:50


Вам никто такой радости не доставит.

lohoped 2011-08-23 / 20:50:00
Любий друже Вас. муз.
Заклики до протестів та масових заворушень, зривів занять тощо карається вілповідно до чинного законодавства... Зробіть пану Ващуку "приємне" - розпочніть протести та зірвіть заняття...

Вас.муз. 2011-08-23 / 20:18:00
Студенты ЗакДУ не хотят присоединения к УжНУ, кого не спрошу все в шоке, все против. Думаю что будет протест. РЕАЛЬНО БУДЕТ,

2011-08-23 / 08:09:00
Дуже творча та грамотна дискусія... ПТУ вихідний

Андрей 2011-08-22 / 15:37:00
2 Ганна, 22.08.2011 15:05:
"Вы же кричите что все высказывания за ЗакДУ и их ректора - это вранье." - цитаткой, думаю, не обрадуете дословной. Ну тогда єто ваше вісказівание оставим на вашей совести.

Ганна 2011-08-22 / 15:05:00
Андрей, 22.08.2011 14:41
2 Ганна, 22.08.2011 13:18:
"так что же вы отвечаете про колёса, когда вас тут спрашивают про насосы?!"

Вы же кричите что все высказывания за ЗакДУ и их ректора - это вранье.
Все уже давно поняли что вы против.
Оставьте уже высказывания других на их совести. Вас действительно читать противно

Отец 2011-08-22 / 15:01:00
Андрей, 22.08.2011 14:41
"Ви звинувачуєте ..." - бороньбоже, Фєдя всьо правильно робить - зміни конюнктурки він пятою точкою відчуває і діє на випередження.


Вчися синку, як працювати треба.
Він хоч не гадить, як ти..

Андрей 2011-08-22 / 14:44:00
2 Ганна, 22.08.2011 13:33:
"Ви звинувачуєте ..." - бороньбоже, Фєдя всьо правильно робить - зміни конюнктурки він пятою точкою відчуває і діє на випередження.

Андрей 2011-08-22 / 14:41:00
2 Ганна, 22.08.2011 13:18:
"так что же вы отвечаете про колёса, когда вас тут спрашивают про насосы?!"
у вас все "аварія горамі Азербайджана"... читайте вже по складах чи що: такі висловлювання нехай залишаються на совісті їх авторів - від Балоги починаючи і фєйсбучним брехунцем закінчуючи.

Ганна 2011-08-22 / 13:33:00
Андрей, 22.08.2011 13:06

2 Ганна, 22.08.2011 12:53:
сказать-то чего хотели?

Моє "фи" - сказано конкретно вам!
Ви звинувачуєте Ващука в тому, що він носиться по всім ЗМІ.
А що робите ви?Ви гадите всюди! на всіх сайтах. Вибачте за грубе слово, але по іншому не скажешь!

Алина 2011-08-22 / 13:24:00
Андрей, 22.08.2011 13:06
Алина, 22.08.2011 12:48:
а с чего вы взяли, что мое мнение объективное? или у вас как в том анекдоте - скажу за другого, а потом победоносно буду "его" опровергать?


И что Вы хотели этим сказать? Набор слов - который понятен только Вам

Ганна 2011-08-22 / 13:18:00
Андрей, 22.08.2011 13:06

Ну с вашей логикой никто не соревнуется!

Ну а что вы скажете про слова Вегеша:
"Сьогодні, на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Віктора Івановича Балоги внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів і протягом тижня Адміністрація Президента видасть новий документ. Ці зміни стосуватимуться наступного: по-перше: Закарпатський державний університет, Мукачівський державний університет та Закарпатський художній інститут приєднуються до Ужгородського національного університету. По-друге: студенти вищеназваних вузів після процесу приєднання стануть студентами УжНУ", - повідомив ректор УжНУ, депутат обласної ради Микола Вегеш." - это правда, это не вранье. Слова подтверждены актами КМУ,Указами Президента?

Андрей 2011-08-22 / 13:06:00
Алина, 22.08.2011 12:48:
а с чего вы взяли, что мое мнение объективное? или у вас как в том анекдоте - скажу за другого, а потом победоносно буду "его" опровергать?
2 Ганна, 22.08.2011 12:53:
сказать-то чего хотели?
ваше "фи" как-то отменяет факт вранья г-ном фейсбукактивистом или "чудеса" логики, демонстрируемой "Достали"?

Ганна 2011-08-22 / 12:53:00
Андрей, 22.08.2011 12:13

Як я пам’ятаю, Ви з’являєтесь одразу, разом зі своїм брудом, на всіх сайтах, де з’являється нова стаття про об’єднання.
Вам також Ващук руки викручує?

СМИ 2011-08-22 / 12:49:00
Андрей, 22.08.2011 12:19


А что у нас СМИ всемогущие? Они что то решают?

Алина 2011-08-22 / 12:48:00
Андрей, 22.08.2011 12:19

А с чего вы взяли, что ваше мнение объективное? Или у вас все так, как в анекдоте «Есть два мнения: мое и не правильное»
У нас свобода слова, и каждый имеет право высказываться. А вы ругаете и оскорбляете всех у кого мнение с вашим не сходится.
Мне кажется, что дискуссия должна быть «здоровой». А вы разводите базар.

Андрей 2011-08-22 / 12:19:00
2 Достал, 22.08.2011 11:04:
да-да, железная логика у вас. добавьте еще туда, что это вегеш заставлял ващука (руки выкручивал, не иначе) носиться по всем сми с "объединением" и по ресторанам катать зам-ов минобразования.

Андрей 2011-08-22 / 12:13:00
2 Просто цитую:
"Из выше изложенного выходит," -
Из ВЫШЕИЗЛОЖЕННОГО ничего НЕ СЛЕДУЕТ, потому как это не больше чем фейсбучик, в котором черт с горы изображает из себя гражданскую организацию и пиарится.

2 Ганна, 22.08.2011 11:56:
не менее субъективна чем этого якобы "гражданского активста". Например здесь "Слід зазначити, що одразу після перегляду попереднього рішення Уряду...колектив звернувся.." гражданин умудрился соврать аж 2 раза в одном предложении: 1) Оказывается уже был "перегляд ришення" (когда интересно? в своем обращении даже Федя ссылается на слухи из региональных СМИ) 2) второе вранье следует из первого, и обратился Федя вовсе не "видразу" и не "первым".

Как я люблю бездоказательные набросы в эпоху пруфлинков.

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом