Угорські поліцейські незаконно штрафують українців за відсутність медичної довідки

Не так давно Угорська Республіка внесла деякі зміни у правила дорожнього руху. Однак, про них чомусь просто забули повідомити водіїв, котрі отримували візу у сусідню країну в Угорських дипломатичних установах України.

Угорські поліцейські незаконно штрафують українців за відсутність медичної довідки

Особливо це стосується Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Відтак закарпатці, серед котрих проживає близько 150 етнічних угорців, почали потрапляти на гачок угорським поліцейським. Чи законним є вимагання таких довідок від українських водіїв і як поводитися у тому випадку, якщо вас таки оштрафували в Угорщині, з'ясовуємо у консула Генерального консульства України в Ніредьгазі Вадима Кривчикова.

Меддовідку просять коли вже нема до чого придертися...

Лише в Ужгороді вже зафіксовано кілька випадків штрафування українських водіїв, котрі їздили в Угорщину без медичної довідки. Та найбільше таких інцидентів трапляється з жителями прикордонних Берегівського та Виноградівського районів. Такий штраф складає близько 3000-5000 форинтів або десь 120-250 гривень. Люди кажуть, що протягом останніх місяця-двох угорські поліцейські взагалі стали ставитися до них прискіпливіше. От що нашому кореспонденту розповів водій з Виноградівщини Іван Мучичко, котрий щотижня їздить в Угорщину за продуктами.

– Угорські рендеші (поліцейські) останнім часом  до того знахабніли, що перевіряють вміст аптечки, намагаються вичитати, що написано навіть у внутрішній страховці та інших документах, – розповідає Іван. – А от медичну довідку просять вибірково: коли захочуть і у кого захочуть. В основному, коли вже нема до чого придертися. Мої знайомі угорці кажуть, що це пов'язано з тим, що чимало місцевого населення, котре відвідує Закарпаття, скаржаться на українських ДАІшників. Мовляв, ті, користуючись тим, що угорці слабо розуміють українську мову, виписують їм штрафи мало не за брудне колесо. От угорські поліцаї теж вирішили показати характер.

Те, що медичну довідку в Угорщині перевіряють не завжди, підтверджує і консул Генерального консульства України в Ніредьгазі, Вадим Кривчиков.

– Я особисто не пам'ятаю, аби доводилося показувати медичну довідку  місцевим поліцейським, – каже консул. – Однак, знаю, що вона тут входить у комплект водійських документів. Зазвичай, за її терміном перевіряють, чи дійсні водійські права. А от чи дозволено штрафувати іноземних водіїв за її відсутність –  мою думку, ні. Але тут варто розбиратися з фахівцями з міжнародного права і європейського законодавства. Гадаю, ми будемо звертатися до нашого МЗС, аби на спільних українсько-угорських засіданнях уряди наших держав домовилися про якийсь компроміс у цьому питанні. Я бачу два варіанти розвитку подій: або Україна затверджує меддовідку міжнародного зразка, яка буде дійсною у всьому ЄС або Угорщина переглядає свої внутрішні правила і, як Україна, скасовує медичну довідку...

У разі несплати штрафу можна і до в'язниці загриміти...

До речі, Вадим Борисович каже, що загалом в Угорщині просто космічної величини штрафи. Тому розповідає про основні обмеження на дорогах нашого сусіда.

Так швидкість руху обмежується: 50 км/год – в межах населених пунктів, 80 км/год – на всіх інших автодорогах, 120 км/год – на автомагістралях.

Що ж до паркування, то воно тут найчастіше є платним з 8:00 до 18:00 у будні дні і до 13:00 в суботу. У неділю та святкові дні можна паркувати машину безкоштовно. Тарифи за паркування різняться в залежності від району і вказані на автоматі для оплати часи паркування. Виданий автоматом квиток треба покласти під лобове скло. Мінімальний час оплати паркування – 15 хвилин, максимальний час стоянки – 2-3 години. На колеса автомобілів, запаркованих без оплати, ставлять замки, які знімають після сплати штрафу.

Варто також знати, що в Угорщині автостради є платними. Для оплати проїзду автострадами М0, М1, М3, М5, М6 і М7 діє єдина система оплати. Її можна здійснити на заправках, СТО, в спеціальних пунктах перед в'їздом на автостраду, через банкомат, через sms з номерів угорських мобільних операторів. Після оплати проїзду  угорськими автострадами номер автомобіля заноситься в комп'ютерну мережу. А під час руху автострадою камери зчитують номерні знаки для контролю оплати...

Відтак, для прикладу, консул у Євро називає розмір деяких штрафів, які діють в Угорщині: перевищення швидкості на 20 км/год – до 120; водіння в нетверезому стані – від 800-1400; розмова по мобільному телефону за кермом – до 200; проїзд на червоне світло – до 300; недозволений обгін – до 300, паркування в недозволеному місці – 50; два, навіть незначних порушення в один день – 1000. У разі несплати штрафу можна загриміти і до в'язниці...

Якщо ж ви переконані, що вас оштрафували не справедливо, український консул радить звертатися до їхньої дипломатичної установи. Каже, що навіть після сплати штрафу, його можна оскаржити. Для цього консульство має кілька хороших угорських адвокатів і юристів, котрі володіють українською та російською мовами.

Для тих українців, котрі бажають відстояти свої права, Вадим Кривчиков надає реквізити Генконсульства в Ніредьгазі: Koranyi Frigyes u. 123, Nyiregyhaza 4400.ТЕЛЕФОН: (8 10 3642) 501 012.ФАКС: (8 10 3642) 501 013. E-mail: gc_hun@mfa.gov.ua

Медична довідка – внутрішній український документ

У свою чергу правозахисник з Ужгорода Ігор Дикань у розмові з нашим кореспондентом переконує, що вимагання медичної довідки від українців з боку угорських поліцейських є незаконним.

– У цьому випадку угорські поліцейські перевищують свої службові повноваження, – переконаний правозахисник. – До такого висновку доходять і мої колеги по всій Україні. Наш Кабмін вилучив медичну довідку зі списку обов'язкових водійських документів на території України. Я не виключаю, що знаючи про це, угорська сторона навмисне підловлює українців, ввівши з 1 липня зміни до правил організації дорожнього руху. Крім того та ж медична довідка – внутрішній український документ і не є доказом в законодавстві Угорщини. За законом, до неї б мав іти дублікат із угорським перекладом. Разом з тим, я маю сумніви, що угорські поліцейські добре розуміють українську мову і, відповідно, те, що написано у тій же довідці. Шкода, що українці ще не додумалися показати замість неї звичайну трудову книжку. Гадаю, угорці б не відрізнили її від медичної довідки.

Прикро, що попри гучні розмови про братерство та допомогу Україні у Євроінтеграції, під час свого головування в ЄС Угорщина в середині своєї країни показує протилежне ставлення до сусідів. І це вже не перший випадок. Згадаймо хоча б ситуацію, яка склалася навесні на українсько-угорському кордоні, коли сусіди-прикордонники не впускали до себе українців з погашеними шенгенвізами, виданими іншими членами ЄС...

Павло Білецький

14 серпня 2011р.

Теги: На фото (автора): страйк поліцейських та пожежників у Ніредьгазі

Коментарі

77777 2011-11-09 / 15:10:00
Така ситуація!!! Зупинил, мед-довідки не було, розуміти я їх не розумів. Щось поясняли, що на гранирці помоєму потрібно оплатити, взяли права записали дані, позвонили. Квитанцію не виписували, потримали видкритою і все. Но коли я виїзджав, до України, то в паспортному контролі нічогло ніхто не сказав.Я і нічого не платив! Як то зрозумити???

Istvan 2011-08-15 / 11:21:00
Тут в п. 2. слово идет обо ВСЕХ Правах, (срок действия которых привязывается к сроку действий медсправок, если это не указано в документе).
В п.3. о междунаролных Правах, срок действия которых 3 года со дня выдачи.
В п. 4. о венгерских национальных Правах, которые действуют только внутри страны.

Пора принять во мнимание, что в Венгрии с 1 июля вступили в силу изменения в ПДД. Кому не нравится, пусть едет в Словакию, в Румынию или в Польшу.

Istvan 2011-08-15 / 10:11:00
Пусть каждый переведет себе (тут интереует нас пункт 2.):
A VEZETŐI ENGEDÉLY ÉRVÉNYESSÉGE
A vezetői engedély a kiállításától számított 10 évig, 70 év felett határidő nélkül igazolja a személyazonosságot, de ez nem jelenti azt, hogy ennek birtokában vezethetünk is §.

A járművezetésre jogosító okmányok a következő határidőig jogosítanak vezetésre:

1. az ideiglenes vezetői engedély a kiállításától számított hatvan napig (illetve valamely jármű-kategóriától való eltiltás esetén az eltiltás időtartamáig, de legfeljebb hat hónapig);
2. a vezetői engedély kategória a kötelezően előírt orvosi vizsgálaton megállapított időpontig;
3. a nemzetközi vezetői engedély a vezetői engedélyben feltüntetett egészségi érvényességi ideig, de legfeljebb a nemzetközi vezetői engedély kiállításának napjától számított három évig;
4. a nemzeti kategóriában - a "TR" és "V" kategória kivételével - a vezetői engedély érvényességi időpontjáig, de legfeljebb a vezetői engedély kiállítását követő tíz évig §.

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet alapján az 1. alkalmassági csoportba tartozó közúti járművezetők közül az, aki a
1. 40. életévét még nem töltötte be, 10 évenként;
2. 40. életévét betöltötte, de a 60. életévét még nem, 5 évenként;
3. 60. életévét betöltötte, de a 70. életévét még nem, 3 évenként;
4. 70. életévét betöltötte, 2 évenként
köteles időszakos egészségi alkalmassági vizsgálaton megjelenni (ha ezt nem teszi meg, vagy nem állapítják meg az alkalmasságát, nem kaphat új jogosítványt).

Istvan 2011-08-15 / 09:55:00
Прийдется вам делать нотариальный перевод на венгерский язык с медсправки. Такое нужно 1 раз в 10 или 5 лет - зависимо от века.
Или оформлять Право нового (европейского) образца

Istvan 2011-08-15 / 09:52:00
Цензор, вы уже видели такое правило в ПДД, которое распространяется тольно на одно транспортное средство, а на другого нет?
Интересно было бы, если в Украине разрешили бы европеским машинам ездить в кругах по ихним правилам (У них преимущество во всех кругак имеет тот, кто едет в круге).

Це я 2011-08-14 / 23:29:00
Я имел в виду тех, которые на своих Ауди делают свой небольшой бизнес.

Ember Zoltán 2011-08-14 / 22:23:00
Вони знають, наші шофера за один раз зароблять більше чим робітник за день

Наверное хотел сказать: за один месяц! (Они имеют 100-150 баксов минимум от "хозяина" за одну ходку + свой небольшой бизнес)

2011-08-14 / 20:46:00
браво ! навчилися хлопці від українськиї даїшників !

цензор 2011-08-14 / 19:56:00
Ввиду того что медицинская справка только на украинском языке, без перевода, она нужна только для получения прав в Украине. Все что говорит Иштван, это для управления транспортными средствами гражданами Венгрии и атотранспорта зарегестрированного в Венгрии. На транспорт зарегестрированный в других странах, в том числе и за пределами Евросоюза подобное правило не распостраняется. Езжу часто, если остановят- буду разбираться до последнего.

Istvan 2011-08-14 / 19:29:00
Прочитайте Правила дорожного движения Венгерской Республики. Там четко написано: если в Праве на вождение не указан срок действия документа, то об этом сроке свидетельствует медицинская справка.
Справку обязательно оформлять (обновить):
до 40 лет - в каждый 10 лет
с 40 до 60 лет - в каждый пять лет
с 60 до 70 лет - в каждый 3
поза 70 - через год.


Це я 2011-08-14 / 19:18:00
Знаю з розмов: вамош каже тім, які регулярно перетинають кордон, тобто "заробляють на гатарі" - не порядок що ваші таможники мільонери, а нам ніц не перепало, дай і мені щось. Їхні поліцейські теж причіпляються до тих, яких не захістить своя країна. Вони знають, наші шофера за один раз зароблять більше чим робітник за день. І податку не сплатить.
Я їду до Угорщини раз або двічі за рік. Мені нема за що хвилюватися. Запитають куди прямую та пробажають щасливої дороги. Вони в ліце знають всіх своїх клієнтів. Я знаю, якщо не порушую закон, мні не стануть і поліціянти качати права.
Раз береться за таку тему, автор мав би знати, що подорожуючий до шенґену повинен в*їзжати через ту країну, яка видала візу. А в даному випадку проблеми виникали з польськими візами, якими намагалися в*їхати в шенґенську зону через Угорщину.

Ember Zoltán 2011-08-14 / 18:34:00
И еще один – субективный – стрих по этой теме.
Меня раз штрафанули в Венгрии, причем в одной из южных областей. Ехал домой, кажется из Сербии, была темная ночь, около 24 часа. Нигде никого, я чуть нажал на педаль. Вдруг в ондом селе останалвилают полицаи. Скорость была вместо 50/ч где то 90/ч. Они мне выписали штраф (тогда еще можно было, но сейчас уже, как знаю, нелзья на месте штрафовать), была кругленькая сумма. Что мне осталось делать: умолять их, сказать, что я ваша кровь, бедный подкарпатский мадяр, что Украина и Венгрия какие добрые соседы. Да нет: заплтил им, попросил извенение. И – хотя оттуда еще была длинная дорога – постарался в населеннух пунктах больше не перевысить 50/ч.

Ember Zoltán 2011-08-14 / 17:38:00
По моему как раз украинским инстанциям надо информировать тех граждан Украины, которые едут за границу. Они должны были бы развешать на КПП нужные информации, в том числе и правила дорожного движения. В Чопе например венгерсские, в Ужгороде словацкие, в Неветленфалу румунские.
Каждая страна должна заботиться о своих граждан. Если граждан Украины штрафуют в соседней стране из-за не знания закона (которое, как знаем, не освобождает нас от самого закона!), эта вина самой Украины!

Задача генкосульства Венгрии (Словакии) в Ужгороде – то есть любого консультсва! – : заботиться о своих граждан! Журналист, который такого минимума не знает, пусть не называет себя журналистом.

Ember Zoltán 2011-08-14 / 17:26:00

Материал тенденциозный до невозможности.

Споминаю анекдот: Вовочка, как драка началась? Драка началась так, Маря Ивановна, что Петя мне здачу дал...
Но это не анекдот воощем-то: автор же сам птризнает, что это как раз даишники ко всему пиридираются с поводом, без повода. Спрашивается: где добрососедство:)
В объязанности консульства думаю не входит такая раъзяснительная работа. Во-первых: не все едут на машинах, во-вторых: раз ты куда-то собираешься ты должен позаботиться а том, чтоб твое путешетсвие было без лишних приключений (Я объездил очень много стран Европы, через знакомых. через интернет всегда сам узнавал, какие там правила, и не только дорожного движения!).
Из материала однозначно выходит: венгерские полицейские законно требуют медсправку: по законам Венгрии. А раз ты находишься в Венгрии (Англии, Китае, Канаде) ты должен споблюдат законы этого государства. Смешно, когда читаешь, что из-за украинских граждан Венгрия должна закон менят. В анекдоты годится. От том уже не говоря, когда автор спросит добрососедские отношения за то, что соседы соблюдают свои законы и требуют, чтоб интостранцы тоже соблюдали!
В Венгрии кстати очень серезно к этому вопросу относятся. Пол года тому судили несколько полицейских из Шарошпатака (рендер, а не рендеш), которые штрафовали словацких водителей на карман. Уволили их и в тюрму посасдили. У нас из даишников очень мало кто остался бы на свободе.
Это наш менталитет: авось может повезет (раньше сотни пытались например без страховки пересеч границу, говоря, ой господин таможенник, я только в Захонь, в Вашарошнамень, в Барабаш), а кодга их поймают, сами хабар сувают или же выдумывают всякое "притеснение)
Автор поддался. И зделал очень глупо. Кстати это у него не первый материал, где становится ясным: ему Венгрия почему-то не нравится. Мне тоже Зимбабве не нравится, вот и не еду туда.
Автору надо было бы поднять тему, как у нас разные органы, и не только милиционеры, ведут себя с иностранцами. Видимо, к этому уже привыкл и считает нормальным или боится.
(П.С.: в материале полно ошибок, неверных фактов)

2011-08-14 / 16:43:00
Пан консул вводить в оману: за межами населених пунктів дозв. макс. швидкість 90 км/год, а не 50!

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
/ 1
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини