За 1,5 місяці на Закарпатті провели 6 турнірів з шашок

Літній сезон спортивного року виявився досить щедрим для численних уболівальників шашок Закарпатського краю. Незважаючи на складні погодні умови і виснажливу спеку, протягом 1,5 місяців обласною федерацією шашок проведено 6 турнірів досить високого рівня.

Серйозним випробуванням у цьому аспекті став календарний чемпіонат області зі швидких та блискавичних шашок 9-10 липня 2011 р., в якому взяли участь 20 провідних спортсменів із 6 районів та міст області. У змаганнях, які проходили в шахово-шашковому клубі СК "Юність" м.Ужгород, прийняли участь 15 кмс і 5 першорозрядників.

Метою цьогорічного чемпіонату було не лише виявлення переможців, але й встановлення рейтингу ігрового класу шашкістів.

Змагання проходили за змішаною системою в 2 етапи по системі мікроматчів та обов'язкового жеребкування дебютів. Ця система успішно застосовується на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Регламент для "швидких шашок" – 30 хвилин на партію, для блискавичних – 6 хвилин.

Ігрова програма змагань була досить насиченою, особливо в перший день липня, адже лише протягом одного дня кожний учасник зіграв понад 18 партій. Такі навантаження, як не дивно, стали лише подразниками для шашкістів, які прагнули перемоги. Бійцівські якості, спартанський дух боротьби, творча та ігрова майстерність провідних шашкістів визначали ігрову атмосферу турніру.

Фаворитами цьогорічного чемпіонату були кмс Володимир Шопа (Мукачівський р-н, с.Лавки), кмс Сільвія Марковці, кмс Михайло Рішко (м.Ужгород), кмс Михайло Кичера (с.Зарічево, Перечинський р-н), кмс Георгій Плавайко (с.Шенборн, Мукачівський р-н).

Однак, не всім судилося пройти успішно етап змагань, щоб потрапити до фіналу. Суперники змагалися в 3 групах, а щоб потрапити до фіналу необхідно було зайняти 1-2 місця.

Сенсацією став успішний виступ 19-річного студента Хустського лісотехнікуму Олександра Курти, який у 2 групі виграв у трьох кандидатів і потрапив до фіналу.

Не менш ефектним та результативним був виступ ужгородського першорозрядника Юрія Вайди, який одним із перших завоював право грати у фіналі.

Звичайно, кульмінацією турніру зі швидких шашок були виступи фіналістів, які проходили у надзвичайно гострій конкуренції та в умовах психологічного напруження. Найбільш вдало та результативно зіграла кмс Сільвія Марковці (м.Ужгород), яка набрала 7,5 очок із 10 можливих та вперше виборола титул чемпіонки Закарпаття зі швидких шашок. Молодець, так тримати, Сільвіє! На другому місці фінішував кмс Михайло Рішко (м.Ужгород) – 7 очок. Третє місце посів кмс Володимир Шопа (с.Лавки, Мукачівський р-н) – 6 очок. На четвертому місці талановитий юнак із м.Хуста Олександр Курта – 5,5 очок.

Цікаво, напружено і навіть драматично розгорталися події на шашківницях у програмі "блискавичні шашки". Перемогу святкував кмс Михайло Рішко (м.Ужгород) – 15 із 17 можливих – і став другим підряд чемпіоном області з блискавичних шашок. На другому місці кмс Сільвія Марковці (м.Ужгород) – 13 очок. Третє місце незмінно здобуває кмс Володимир Шопа (с.Лавки, Мукачівський р-н) – 11,5 очок.

Переможці були нагороджені грамотами, медалями управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.

Шашковий турнір пройшов коректно, організовано, на високому спортивному рівні.

Професійно і грамотно провів суддівство головний суддя змагань В.І.Туртаєв.