Пам’ятник виноробу для закарпатського Виноградова відливають у Будапешті (ФОТО)

Бронзова скульптура прикрасить реконструйовану площу.

Пам’ятник виноробу для закарпатського Виноградова відливають у Будапешті (ФОТО)

Як розповів автор Михайло Колодко, цей проект виношувався півтора роки.

"Вона (скульптура – ред.) буде майже на рівні пішохода, тож, кожен турист зможе підійти, взятися за другий важіль чавила і "допомогти" виноробові витискати вино. Так і сфотографуватися", – поінформував скульптор, додавши, що винороба мають ось-ось вилити в Будапешті та привезти на Закарпаття.

"І хоча саме виноробство вже більше представлено на Берегівщині, Мукачівщині, однак у самій сучасній назві міста є корінь "вино". Саме тут виноробні традиції здобудуть своє втілення у скульптурі. І саме вона, можливо, нагадає, заохотить, допоможе відродити традиції виноробства у районі", – зауважив Колодко.

За його словами, йдеться не просто про пам'ятник виноробу, а про реконструкцію цілої площі міста, центром якої буде ця бронзова скульптура: "Це дуже гарне місце – поруч знаходиться найстаріша католицька церква міста і старий монастир францисканців. Це ж саме францисканці принесли культуру виноробства у Закарпаття. Тож, місце дуже вдале. Довкола скульптури площа буде вимощена "коцкою", постануть квітники, лавички з альтанками, ліхтарі, камери спостереження. І центром усього цього стане винороб, який крутить винний прес".

 

04 липня 2011р.

Теги: винороб, Колодко, Виноградів

Коментарі

2011-07-05 / 10:45:00
2Ember Zoltán
...одежда, прическа и быт почти одиннаковый для всех в бывшей жупе Угоча, независимо от национальности.(с)

Неправда

Пан Баклажан 2011-07-05 / 10:27:00
Для 2034 - "Справді Колодко нагадує якогогось заробітчанина, який ходить по замовниках у "втулює" свої мікроідейки -- то ліхтарника-єврея, то винороба-мадяра"

А як інакше має бути? Художник торгує картинами, скульптор - скульптурами. Тільки замовник у скульптур - міста або громади. Щодо "мікроїдей" - а вам, певно, більше макроідеї до вподоби, типу прожектів Беленя?

Шкода, що прогавив Берегсас цього "мадяра". Виноградів - молодець! Принаймні, ідеє інтерактивного пам"ятника зберіглася.

Ember Zoltán 2011-07-05 / 10:07:00
Ниже: это я!

Уьиук Ящдеэт 2011-07-05 / 09:49:00
А чому винороб у Колодка мадяр?

У Виноградові більшість українців, як і у Виноградівському районі. А він його одягає у мадярський національний одяг, з мадярськими вусами та калапом!

Наші люди що -- вино не роблять?! Чергова антиукраїнська провокація!

Слава богу, "прибыли".

Что по лбу написано, что он венгр? Или русины калапы, лайбики, усы не носили?!

Знаю, бо сам родом оттуда: одежда, прическа и быт почти одиннаковый для всех в бывшей жупе Угоча, независимо от национальности.

2034 2011-07-05 / 08:30:00
А чому винороб у Колодка мадяр?

У Виноградові більшість українців, як і у Виноградівському районі. А він його одягає у мадярський національний одяг, з мадярськими вусами та калапом!

Наші люди що -- вино не роблять?! Чергова антиукраїнська провокація!

Справді Колодко нагадує якогогось заробітчанина, який ходить по замовниках у "втулює" свої мікроідейки -- то ліхтарника-єврея, то винороба-мадяра

местный 2011-07-05 / 07:25:00
хоть где-то наконец-то увидели памятник ДО того как он установлен, в контексте окружающего пространства - т.е. банально как он будет смотреться на конкретном месте.
по-моему, неплохо...

насчет схожести винодела с изображенным на молдавской этикетке - ну есть и другие...
но так понимаете, раньше иного способа давить виноград руками и не было - какую гравюру XVIII века ни возьми - фигура будет примерно та же...

2011-07-04 / 23:24:00
Баклажану - нічо ви не розумієтеся. От якби Колодко був даяким Колодкоі чи Мігаєм Колодкодошом тоді би ваш берегсаз памнятник таки замовив. А у колодка берегсас ай зато нич не замовить, фамілійов не получився

2011-07-04 / 23:08:00
тут цікаві творчі ідеї памятників по світу.
і нічого - люди живуть з ними разом
http://www.mamba.ru/diary/post.phtml?user_id=101297798&post_id=92

2011-07-04 / 23:04:00
пане баклажане, а яка різниця? винороб угорець - який може бути і у Берегові і у Виноградові. а ви не праві. бо у Виноградові він пропонувався першим.

Пан Баклажан 2011-07-04 / 22:56:00
Не знаю за молдавського винороба, але точно знаю, що Михайло пропонував цей проект владі Берегсасу. І ті, по суті, ввічливо відмовились. Бо й попередній пам"ятник - винолюба-п"яничку із бутлем про**али, його гіпсовий прототип міліція не змогла вберегти в центрі міста.

Отакий в нас варош, все більше "Циганьсас". Чи навіть "Циганьезерек" :(

2011-07-04 / 22:30:00
очередний розводняк ужгородського ньюбендера. памятник злизано з картинки на пробці одного з молдавських винзаводів, вина котрого стоять на полках більшості наших магазинів. Із сегінь виноградівців роблять лохів, пхаючи їм у центрі молдавського винороба.

НОВИНИ: Соціо

11:33
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова