На обліку у Кримінально-виконавчій інспекції Мукачівського району перебуває 320 засуджених

Закарпатська область межує з чотирма країнами Європейського Союзу: Угорщиною, Словаччиною, Румунією, Польщею. Таке вигідне географічне розташування Срібної Землі дає можливість закарпатцям виїжджати за кордон на заробітки.

На обліку у Кримінально-виконавчій інспекції Мукачівського району перебуває 320 засуджених

 Цікаво, що не тільки у вищезгадані країни, оскільки трудові мігранти працюють в Італії, Португалії, Німеччині. Відтак, діти цих трудових мігрантів, які залишилися без виховання і догляду батьків чи одного з батьків, часто-густо стають на шлях злочинності. Оскільки в них відбуваються зміни в системі цінностей. Натомість відсутність піклування компенсується недитячою сумою в кишені та призводить до того, що заробітчанські "сироти" ( іншими словами – це соціальні сироти) витрачають батьківські євро та долари, зароблені за кордоном нелегкою працею, на алкоголь чи наркотики набагато частіше, ніж їхні однолітки, котрі мають не менш забезпечених батьків. Цікаво, що діти мігрантів частіше за інших прогулюють школу, потрапляють у погані компанії та скоюють злочини.

Як повідомили Закарпаття онлайн у Мукачівському МРВ КВІ ВДДУПВП у Закарпатській області, нині на обліку у Кримінально-виконавчій інспекції (КВІ) Мукачівського району ВДДУПВП в Закарпатській області перебуває 320 особи, які за скоєння тих чи інших злочинів відбувають покарання без позбавлення волі. Більше третини – це молоді люди віком до 35 років і 12 неповнолітніх віком до 18 років.

Переважно неповнолітні притягуються до кримінальної відповідальності за крадіжки. Загалом дехто із засуджених, як неповнолітніх, так і дорослих, упродовж строку покарання, впродовж якого вони перебувають на обліку в КВІ, вчиняють нові злочини, серед яких переважають крадіжки.

Більшість із засуджених, котрі один раз скоїли злочин, більше не потрапляють у поле зору правоохоронних органів.

Стосовно адміністративних правопорушень, а саме порушення правил дорожнього руху – керування транспортним засобом у нетверезому стані, торік на обліку в КВІ перебувало 2 неповнолітніх.

Серед пріоритетних завдань КВІ Мукачівського району ВДДУПВП в Закарпатській області є те, аби засуджені стали на шлях виправлення. Вирішення цього питання багато в чому залежить від рівня інформованості та проведення не тільки профілактичної, але й індивідуально-виховної, культурно-просвітницької роботи із засудженими. Приміром, КВІ Мукачівського району було укладено ряд угод про спільну роботу із представниками громадськості, державних та релігійних організацій задля соціального становлення розвитку молоді, популяризації здорового способу життя, запобігання та профілактики негативних явищ та злочинності.

Одним із головних завдань є те, що у процесі співпраці з державними, громадськими, релігійними організаціями основна увага приділялася насамперед такій діяльності: сприяння у взаємодії та проведенні культурно-громадських акцій. Крім того, у спільній співпраці з організаціями розроблено чимало нових проектів, які покликані повернути у суспільство оновленого повноправного громадянина. Оскільки той у своєму житті вже отримав "гіркий" досвід, але вчасно зробив висновки та обирає нові пріоритети життя.

У сільській місцевості неповнолітні стають на кримінальний шлях тому, що здебільшого це діти, котрі виховуються у неповних та неблагополучних сім"ях. Батьки цих дітей неналежним чином доглядають за ними, не приділяють уваги їхньому вихованню.

До речі, левова частка підлітків живе та набуває життєвого досвіду, навичків та умінь в умовах злиденності, а також у відсутності елементарних умов життя. Батьки таких дітей часто не працюють. Але не тому, що не хочуть! А тому що немає у селі роботи!.Цікаво, що більшість з цих батьків не байдужі до спиртного, і вони не можуть влаштувати своє особисте життя. Зрештою, і не несуть відповідальності за майбутнє своїх дітей. Як наслідок, неповнолітні не відвідують школи, навчальні заклади. Натомість, якщо й не пропускають уроки, зате погано вчаться.

Як показує досвід, нині молодь стала ще більш агресивнішою та жорстокішою. Маємо великий відсоток крадіжок, але й зустрічаються хуліганські дії з нанесенням тяжких чи середньої тяжкості тілесних ушкоджень іншим людям та гвалтування.

Проблема в тому, що зростання молодіжної злочинності взаємопов'язане насамперед з низкою негативних соціальних явищ – відсутністю житла, майна, достатньої освіти, професії, досвіду спілкування, набутих соціальних зв'язків, які б могли допомогти у вирішенні їхніх проблем. А також – відсутністю достатнього життєвого досвіду, навичок та загальноприйнятих норм поведінки.

Цікаво, що найстаршій людині, яка перебуває на обліку в КВІ Мукачівського району – 70 років. Цей чоловік притягнений до кримінальної відповідальності за нанесення тілесних ушкоджень середньої степені тяжкості. Пенсіонер посварився зі своїми сусідами через земельну ділянку.

До речі, на обліку перебувають 54 жінки, левова частка з яких притягнуті до кримінальної відповідальності за неналежне виховання дітей.

Кримінально-виконавча інспекція Мукачівського району веде облік та контроль осіб, до яких застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. Такі особи беруть безкоштовну участь у суспільно-корисній праці, а саме: облаштовують спортивні дитячі майданчики, озеленюють територію, висаджують дерева, а також беруть участь у ліквідації незаконних сміттєзвалищ. Крім того, така категорія осіб нещодавно залучалася до облаштування та ремонту сільських обелісків загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війні.

25 травня 2011р.

Теги: кримінал, покарання, облік, засуджені

НОВИНИ: Соціо

17:33
/ 1
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
» Всі новини