Переможцем закарпатського турніру з шашок-64, присвяченого Дню матері, став Михайло Рішко

Травень цього року виявився щедрим на різноманітні святкові події, культурно-масові й спортивні заходи. За кількістю турнірів і змагань, які проводяться щомісяця в цей період часу, спортивний травень є показовим у всіх відношеннях…

Важливою подією для численних любителів шашкової гри постав обласний святковий турнір з шашок-64, присвячений Дню Матері. Цей турнір є традиційним і проводиться щороку на початку травня у м.Хуст. Зазвичай, – і це вже стає помітною тенденцією, турнір набуває зростаючої популярності і носить масовий характер.

Так, цього разу 8 травня в приміщенні районного Будинку культури, розміщеного в центрі міста, зібралась рекордна кількість учасників – 30 чоловік! Сюди приїхали провідні шашкісти з Тячева, Іршави, Виноградова, Ужгорода, Перечина, Мукачева, а також з Ужгородського, Іршавського, Тячівського і Хустського районів. Таке широке представництво і масовість святкового турніру є вагомим аргументом і свідчить про авторитет районного та міського осередку шашкістів м.Хуст, якими керують В.С.Молнар і В.П.Голубець.

Змагання, в яких взяло участь 20 кмс і 10 першорозрядників, проходили за "швейцаркою" у 7 турів, регламент – 30 хвилин до кінця партії.

Сильний і рівний склад учасників обіцяв цікаву й захоплюючу боротьбу. Так воно і сталося, але за спортивною напругою та ігровим динамізмом цьогорічний турнір перевершив усі сподівання. Давно ми не бачили такого ентузіазму й спортивного азарту, з яким змагалися спортсмени, щоб виявити найсильніших.

У дебютній частині турніру вдало стартували кмс Ольга Павляк (м.Іршава) і кмс Георгій Плавайко (Мукачівський р-н). Саме вони очолили турнірну таблицю і стали лідерами. Із третього туру до них приєднався кмс Микола Кошілко (м.Тячів). Із наближенням фінішу усе тісніше ставало лідерам, зростала конкуренція з боку інших суперників. Поки лідери втрачали дорогоцінні очки, якось непомітно вийшов "із тіні" кмс Михайло Рішко, який після невдалого старту мобілізував волю та ігровий потенціал і зумів виграти 5 партій підряд. Його результат – 11 очок із 13 можливих – став переможним.

Друге місце здобула 14-річна кмс Ольга Павляк (м.Іршава) з результатом 10 очок. Після успішного виступу на чемпіонаті Європи 2011, де Ольга зайняла почесне 8 місце, талановита дівчина підкорила ще одну вершину. Цей турнір став для юної шашкістки найкращим, бо вона єдина з-поміж усіх спортсменів не зазнала жодної поразки. Третє місце посіли кмс Георгій Плавайко (с.Шенборн), Мукачівський р-н) та кмс Микола Кошілко (м.Тячево) – 10 очок. Вдало виступили ужгородці кмс Йосип Ганич – 8 та перечинський шашкіст кмс Михайло Кичера – 5 місце.

По завершенні гри всі учасники були запрошені до місцевого кафе, де в урочистій, доброзичливій і святковій атмосфері пройшла церемонія нагородження переможців. Головний суддя змагань А.Й.Вайда вручив грамоти і медалі від управління молоді та спорту ОДА (нач. В.Й. Ерфан). Меценати святкового турніру нагородили переможців цінними подарунками.

Відрадно, що організаторів змагань підтримують районне та міське управління у справах молоді та спорту (нач. В.П. Фінюк).

Але найбільшої подяки і вдячності заслуговують справжні ентузіасти й сподвижники шашкового руху на Хустщині – В.П.Голубець і В.С.Молнар, за ініціативи яких відбувся цей турнір, що став подарунком і джерелом радості для шашкістів Закарпаття.