В Ужгороді розкажуть про Всеукраїнську акцію «Серце до серця»

У четвер, 14 квітня о 13.00 в прес-центрі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА (Обласний центр здоров’я, пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнської акції «Серце до серця».

В Ужгороді розкажуть про Всеукраїнську акцію «Серце до серця»

 До акції, яку буде проведено з 1 по 15 травня цього року, планується залучити понад 60 тисяч волонтерів. На зібрані кошти буде закуплено медичне обладнання для лікування дітей, хворих на цукровий діабет.

Про ситуацію із захворюваністю дітей на цукровий діабет в Закарпатській області та про те, як проходитиме акція  "Серце до серця" представникам ЗМІ розкажуть:представник ВБФ „Серце до серця" та координатор акції в Закарпатській області Микола Щадей, головний лікар обласної дитячої лікарні Єлизавета Біров, завідуюча відділенням спеціалізованої медичної допомоги МДКЛ м. Ужгород Оксана Передрій та голова благодійного фонду дітей-діабетиків Закарпаття "Стевія" Олена Бутакова. 

Довідково:

Цукровий діабет - одне з найтяжчих хронічних захворювань і є проблемою не лише медичного, а й соціального характеру. Висока поширеність, довічний перебіг, рання інвалідизація, високий рівень смертності ставлять ЦД в один ряд з такими недугами, як СНІД і онкологічні захворювання. ЦД посідає третє місце за рівнем захворюваності та смертності населення у розвинутих країнах. Тому на сьогодні ЦД залишається актуальною проблемою для більшості країн світу.
Захворюваність дітей на цукровий діабет збільшується у світі стрімкими темпами. За даними Міжнародної Діабетичної Федерації щороку в світі вперше виявляють діабет майже у 70 000 дітей віком до 14 років. В Україні кожного року кількість дітей та підлітків з діабетом збільшується більше, ніж на 1 тисячу. І сьогодні в Україні хворіють на цукровий діабет близько 8 тисяч дітей, тобто 1 дитина з кожної 1 тисячі дітей віком до 18 років, в тому числі – кожні 3 дитини, віком до 6 років – з 10 тисяч дітей такого ж віку. Всі ці діти для збереження життя отримують інсулін. Щодня дитина з діабетом робить 4-5 ін'єкцій інсуліну, проводить виміри цукру в крові, щоб зробити необхідну дозу інсуліну. Все це – для того, щоб нормально рости, розвиватись, навчатись, опановувати бажані професії, стати повноцінними громадянами країни, кохати, бути добрими батьками, вірними друзями, пізнавати світ, змінювати його на краще, тому що вони надто добре знають ціну життю.

Сьогодні в Україні всі діти безкоштовно забезпечені державою необхідними їм інсулінами, що вводяться за допомогою шприц-ручок. До останніх років цей спосіб введення інсуліну вважався найбільш зручним. Але протягом останнього десятиріччя все більшої популярності серед хворих на ЦД в усьому світі, особливо – у дітей, набуває введення інсуліну за допомогою спеціальних приладів – інсулінових помп. Це найбільш фізіологічний з усіх існуючих нині методів введення інсуліну. Він дозволяє досить точно імітувати нормальну добову динаміку секреції інсуліну завдяки можливості постійно керувати введенням інсуліну протягом доби, з додатковими введеннями інсуліну на прийоми їжі (без інсулінового шприца або шприц-ручки). Також інсулінова помпа дає можливість більш гнучкого і точного введення інсуліну в порівнянні з багаторазовими його ін'єкціями протягом доби. При цьому зменшується кількість ін'єкцій інсуліну, оскільки інсулін вводиться через катетер в одне і те ж місце протягом декількох днів (4-5 днів), що можна порівняти з однією ін'єкцією. Є помпи, які мають можливість також проводити безперервний вимір рівня глюкози в крові в реальному часі і відображати його на дисплеї, щоб мати змогу своєчасно проводити корекцію лікування.

Надзвичайно важливим є також можливість введення за допомогою помпи самими маленьким пацієнтам дрібних доз інсуліну, які не можливо ввести іншим способом (наприклад, мінімальний крок дози, яка може бути введена за допомогою помпи - 0,025 чи 0,05 одиниці інсуліну (тоді як за допомогою шприц-ручки – мінімальне введення дози - 1 одиниця, деякі шприц-ручки – 0,5 одиниць). Саме це обґрунтовує можливість застосування помп при діабеті у новонароджених.

Наявність таких функцій у помпах, як калькулятор дози інсуліну, звукові сповіщення щодо пропущення його введення і виміру глюкози, наявність пам'яті, що містить всю історію (час і дозу) введень інсуліну є дуже корисні для дітей та їх батьків.

Помпова терапія на сьогоднішній день є унікальний методом введення інсуліну, при якому можлива не тільки затримка прогресування хронічних діабетичних ускладнень, але й їх зворотний розвиток.

В 2006 році було прийнято міжнародний консенсус по використанню інсулінових помп у дітей хворих на цукровий діабет, згідно якого цей напрямок інсулінотерапії є найбільш ефективним в лікуванні хворих, без обмежень їх віку, в т.ч. у новонароджених.

В різних країнах кількість дітей, які використовують інсулінові помпи, залежить від особливостей покриття витрат на їх утримання (державна компенсація, локальні програми, медичне страхування, спонсорська допомога тощо). Наприклад, в Польщі 30% дітей, хворих на цукровий діабет вводять інсулін за допомогою інсулінових помп, в т.ч. завдяки благочинній програмі - безкоштовно 100% дітей до 10 років (800 дітей), в Словенії – 95% дітей (завдяки державній компенсації), 100% державне забезпечення витрат на утримання помп - в США, Франції, Німеччині, Голландії, Швеції, Ізраїлі, Чеській Республіці, Норвегії, Австрії тощо.

Сьогодні в Україні 72 дітей до 18 років використовують для введення інсуліну інсулінові помпи, які закуповувались або за кошти батьків, або деяких благочинних організацій. Ці діти завдяки лікуванню змогли покращити перебіг діабету, зменшити розвиток важких ускладнень.

В попередні 2 роки за підтримки  Асоціації дитячих ендокринологів України було забезпечено безкоштовними помпами 16 дітей з важким перебігом хвороби, в т.ч. 10 дітей віком до 5 років.

Сподіваємось, що люди, небайдужі до проблем дітей з діабетом, допоможуть їм у придбанні інсулінових помп під час акції "Серце до серця" у 2011 році, щоб покращити якість їх життя з діабетом, зберегти здоров'я і врешті - щоб стати гідними громадянами нашої країни – вчителями, фермерами, спортсменами, інженерами, лікарями, політиками, комп'ютерними геніями, військовими, тими, ким планують стати в житті.

Наталія Зелінська, завідувач відділом дитячої та підліткової ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин

13 квітня 2011р.

Теги: Серце до серця, діабет, інсулін

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини