Угорцям Закарпаття дали право обирати і бути обраними до парламенту Угорщини

Парламент Угорщини прийняв закон про створення особливого міністерства у справах закордонних угорців.

Угорцям Закарпаття дали право обирати і бути обраними до парламенту Угорщини

Угорці, які проживають на території України, отримали право обирати і бути обраними до парламенту Угорщини

23 грудня парламент Угорщини прийняв закон про створення особливого міністерства у справах закордонних угорців. Зарубіжні угорці з отриманням подвійного угорського громадянства отримують всі права, якими володіють і громадяни самої Угорщини, у зв´язку з цим закордонні угорці виводяться зі сфери дії Міністерства закордонних справ Угорщини.

Як відомо, великі угорські діаспори є в Румунії (найбільш велика), в Україні в Закарпатській області, у Сербії та Словаччини. При цьому найбільша активність Будапешта спрямована на діаспору в Трансільванії, якою Угорщина поступилася Румунії за Тріанонським договором 1920 року з країнами-переможницями у Першій світовій війні, втративши таким чином 2/3 території та населення.

24 грудня 2010р.

Теги: Угорщина, угорці, вибори

Коментарі

fj 2011-01-13 / 17:27:00
для зауважного

яка різниця - просрала мадярота йо-на землі від Ужгорода до Рахова та від Астея до перевалу - безповоротно, давно і назавжди.
А може ще й ми чи нащі нащадки мадярію поневолимо, і буде вона автономією і без того Великої України.

зауважу 2011-01-12 / 20:52:00
2 fj, 11.01.2011 19:32

правильно, а українцями на Подкарпатті тоді і не пахло, аж до початку їхньої повільної еміграції в кінці 18-початку 19 століття.

кінець 9 ст. н.е. з певною відносністю, порівняно із появою українців на Подкарпатті, сміло можна вважати незапамятними часами.
Такщо Сашко і не дуже суттєво "помилився" (якщо взагалі можна таке слово тут застосовувати?).

fj 2011-01-11 / 19:32:00
Сашко, 10.01.2011 14:20
Як закарпатець скажу.
1)Закарпатська земля до 1920 року з незапамятних часів була виключно угорською;

ти шо - є-увся

http://uk.wikipedia.org/wiki/
Історія

Угорці прибули на територію сучасної Угорщини в кінці 9 ст. з первісної батьківщини між Волгою й Уралом через південні українські степи.

На недовгий час утворили в міжріччі між Бугом, Дністром, Серетом і Прутом союз семи угорських племен. Витиснені звідти печенігами й болгарами, подалися в 895—896 рр. під проводом Арпада через Карпати до Панонії. Тут підкорили собі місцеве населення, головним чином слов'янське (воно згодом асимілювалося), прийняли християнство й створили сильну централізовану державу Угорщину.

ember-zakarpatyec-kárpátaljai 2011-01-10 / 20:18:00
Сашко ,
Csoho tak malo takix normalyno dumajucsix ljudej kak ti??
Ja bi prihlasiv bi tebe na Pohár fajnij Bor :)

bozsemij 2011-01-10 / 20:15:00

AVTOR!!!!


1. Rozberisja v gyijucsix zakonak Venhriji, i uznajete jai prava disztajuty "dvijni hrazsdani venhriji"


-> vnaslidok coho NE BUDETE pisati DURNICI!!!


Znajete stoto takoje


"P M Zs" Postijne Misce Prozsivanny zi svoii naslidkami.


Coho mozs taki ******** puplikuvati?????

Сашко 2011-01-10 / 14:20:00
Як закарпатець скажу.
1)Закарпатська земля до 1920 року з незапамятних часів була виключно угорською;
2)угорці та жителі українських земель, як нащадки скіфів, мають єдині братерські, а часто і родинні коріння;
3)цю єдність зі створенням ними Київської Русі ціленаправлено руйнувала і православна візантійська і римо-католицька церква;
4)русини - це жителі поділля і прикарпаття, що в часи московської та польської навали вимушені були втікати за Карпати;
5)русинами їх почали називати угорці, що приняли на своїх землях своїх бідолашних братів;
6)з появою на землях Закарпаття великої кількості євреїв, останні стали нацькувати населення з різними національностями один на одне;
7)ця політика вигідна і Москві, і Європі, бо в їх керівництві значна частка саме євреїв та їх однодумців;
8)колись народи Угорщини, України, Закавказзя, більшої частини сходу Російської Федерації, Казахстану, Монголії, Уйгурії(нині п-з землі Китаю) та інші входили до складу єдиного братерського Союзу гунських народів, у яких була своя стародавня релігія, рунська письменність, культура, традиції, спільна мова(узи) тощо.
9)цю спільність до сьогодні приховують офіційні керманичі державних утворень та церковних єпархій.
10)у людства, якщо воно бажає залишитись на цій планеті, а не тільки в українців в Україні, чи в угорців в Угорщині, немає альтернативи, окрім продовження свого життя на зразок того, як це робили прапрадіди. Обєднатись в Союз з народами з альтернативним від єврейського світоглядом.

ember 2011-01-03 / 13:37:00
Андрей, честно: первый раз читаю, что венгры ленивые, и что про венгерок вообще говорить не стоит. Ты точно на Марсе живешь:) Хот раз выйди на любой рынок!

ember 2011-01-03 / 13:34:00
зауважу, Материал силнейший. Комменты тоже не плохие!

паприга 2011-01-03 / 13:34:00
Я за те, щоб мадяри жили в нашому Закарпатті і не виїздили нікуди, бо вони - добрі клієнти, по своїй натурі довірчиві, платять скільки їм скажеш, мають гроші і їх легко розводити на бабки та лошарити. Чого не скажеш про румунів, українців, русинів...
Закарпаття - наша срібна земля і тут прекрасно жити та працювати.

2011-01-03 / 09:06:00
2 Андрй, 02.01.2011 21:36
Твоя рідна батьківщина починається за Карпатами, а там нема мадярів.

зауважу 2011-01-02 / 23:28:00
Мабуть, точно не дала.
Перші дні нового року, на порозі різдво, а тут така бризкаюча злість і ненависть.
Не злися, ще встигнеш лопнути.

Почитай для початку хочаб це:
http://www.pravda.com.ua/articles/2011/01/2/5680236/

зауважу 2011-01-02 / 23:13:00
2 Андрй, 02.01.2011 21:36

- якась з них тобі чогось не дала, що ти на них такий злий ?

Андрй 2011-01-02 / 21:36:00
Мадярів - у мадярію. З них і так користі ніякої в Закарпатті. Працювати не хочуть, особливо жінки, плітками тільки займаються... Гнати в три шеї п'яту колону януковича із моєї Батьківщини !!!

зауважу 2010-12-31 / 18:19:00
2 Istvan, 31.12.2010 17:59

- і з чого то ви взяли таке !?

кажуть, заздрість то річ вельми не добра.
Намагаюсь не практикувать її, і вам того ж бажаю не практикувать, починаючи вже з перших хвилин нового року.
Як раджу і не перетворюватися у такого собі хвалька.

Нехай убереже вас від того Бог. З Новим Роком ! Любові, щастя, здоровя, розуму та добробуту !

Istvan 2010-12-31 / 17:59:00
"Зауважу" - Завидуешь, что ли?

Istvan 2010-12-31 / 17:54:00
для Зауважу -
Тебя никто и не заставляет принимать венгерское гражданство...

зауважу 2010-12-31 / 16:30:00
2 к19, 31.12.2010 14:32

"їхні зарплати - 400-500 доларів... це сміх людський."

- да, у них не весело після 8 річного правління коаліції соціалістів та лібералів (Дюрчань та компанія), які твердо і рішучо загнали Угорщину у боргову кабалу (держборг перед іноземними кредиторами - понад 120 млрд. $), за схемами міліардного валютного кредитування, зокрема від IMF.

Однак, при всьому цьому, а українські зарплати у 1000 грн., пенсії у 700 грн., це, тоді - ЩО ?!?
Це, тоді - манна !?

Угорщина і Україна у 1989 - 1991 роках за історичними мірками майже одночасно звільнилися від "дружньої опіки" СРСР, і розпочали свій до певної міри самостійний розвиток.
На цей історичний момент, обидві держави, на перший погляд, знаходились приблизно на однаковому технологічно-індустріальному рівні розвитку.
Тільки Угорщина не мала таких "дрібниць", як скажім, власної ядерної зброї, легкої автомобільної промисловості, не виготовляла двигунів до космічних ракет, не мала таких власних стратегічних сировинних районів як то Донбасс, Криворізький басейн, розвідані (хоч не освоєні) морські газові шлейфи, тощо. А замість власного Чорного чи Азовського моря, угорці розпоряджались всього озером 1,5-3 метрової глибини - Балатоном. Про 40% світового запасу чорнозему теж не забуваймо.

І виникає резонне запитання: і деж тепер Угорщина, а де - Україна ?!?!?

Зокрема, напрошується тревожне запитання, де ж буде Україна, коли її власні правлячі кола з завидною одностайністю, впертістю і послідовністю брали і продовжують брати під дежавні гарантії міліардні валютні позики від згаданого IMF та інших міжнародних кредиторів ?!?
Досвід такого "співробітництва" має таж мадярія, про його прояви так слушно зауважує у своєму коментарії к19, 31.12.2010 14:32

ember 2010-12-31 / 16:16:00
к19: Дерцен ето Мукачевский район, а остальное всё верно:))
Я записался на 5-ое в консульстве. 6-го буду умнее. Ждите!

Istvan 2010-12-31 / 15:32:00
Для Русини: так точно, только надо знать язык...

Istvan 2010-12-31 / 15:25:00
А таких 1 из 25. Тот, кто дома не хочет работать, и зарубежом плохо живется.

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"