В Ужгороді, "старішому за Ісуса Христа", відкрили пам'ятник єврею-ліхтарнику (ВІДЕО)

Сьогодні, 23 жовтня, у рамках святкування 1117-річниці Дня Ужгорода о 14.30 було відкрито пам’ятник легендарному ліхтарникові, який наповнюватиме позитивною та світлою аурою центр нашого древнього міста, яке, відповідно до чергового "нестандартного" висловлювання чинного мера Сергія Ратушняка, насправді...старіше навіть за Ісуса Христа.

В Ужгороді, "старішому за Ісуса Христа", відкрили пам'ятник єврею-ліхтарнику (ВІДЕО)

Скульптура вийшла дійсно унікальною за своєю наповненістю. Єдине зауваження мера стосувалося хіба що відсутності газет у гранітній сумці дяді Колі, адже відомо, що без книг і газет чоловік, який слугував прототипм для скульптури, не обходився і години. 

Старожили пам'ятають легендарного єврея дядю Колю, який майже 40 років засвічував в Ужгороді ліхтарі, починаючи з  гасових і закінчуючи електричними, піднімаючись до кожного ужгородського ліхтаря драбиною, оскільки кожен ліхтар там, на верху, мав свій вмикач...

Тож з допомогою молодого скульптора Михайла Колодка елегантна і вишукана скульптура надалі прикрашатиме  історичний центр Ужгорода, а ужгородці дивитимуться на світ крізь призму добра і мудрості.

Фото Людмили Федоришиної, РІО

За інформацією Кліпньюз

23 жовтня 2010р.

Теги: ліхтарник, Колодко, дядя Коля, єврей

Коментарі

знаючий 2010-10-25 / 23:51:00
той камінь, що стоїть поруч з кутом будинку, на якому стоїть чемодан має чітку та практичне призначення: він служив для того, щоб карети з кіньми не оббивали стіни при повороті
Пройдіться на Волошина, напроти пассажу Баті, теж стоять виступи каміння.
так що все норма

Istvan 2010-10-25 / 11:08:00
Во-вторых: назовите, будьте добре, источник, где в 893 г. упоминается Ужгород...

Istvan 2010-10-25 / 11:05:00
Нижнюю часть лестницы уже успели украсть?

2010-10-25 / 09:58:00
До останньої фотки:після виборів цигани вкрадуть каналізаційний люк, і тоді композиція буде повністю завершена - дядя Коля із страху - на ліхтар, ще й драбину за собою потяг, а Рата - в каналізацію, більше місця йому в Ужгороді немає!

Ира 2010-10-24 / 20:44:00
Импозантный мужчина Ратушняк.

Памятник класный и идея супер!
Молодец.
А газетки действительно не хватает :)

Віталій 2010-10-24 / 20:20:00
На 1хв 50секунді видно, який Ратушняк знаний в тому, що говорить. Він за кілька хвилин називає ліхтарника, то дядьою Колею, то дядею Мішою. Йому всерівно. Так йому всерівно і на нас, ужгородці... На жаль..

читачка 2010-10-24 / 18:29:00
...а, так це пам"ятник СОБІ)))

таксказать нєрукотворний... ;)

мер (ще мер;)) хоче повертатись "до якохось звіряток, до якихось вчителів"...

Сергій Миколайович, здається, восени знову "в ударє" - цей "сюжет" (див. вище) варто подивитися всім (і не лише через гугняву начитку))...

ember 2010-10-24 / 18:02:00
Spetsialjno zajekhal v Ungvár.Posmotrel. Ja byl prav, i mestnyj prav: pytalsja fotografiju delatj. No vo pervykh bez Ratushnjaka, to jestj "metsenata" ne poluchaetsja, popytalsja zhenu s detjmi vmeste s Miklós bácsijom, mozhno toljko izdaleka. Odin pozitiv: mozhno k sumke prikosnutjsja!

местный 2010-10-24 / 16:22:00
"если бы длинную сделали, так наш народ бы лазил по этой лестнице, пока не повредили бы".
если совсем честно, то я как увидел проект (лестница от земли, портфель на земле), то сразу написал, что простоит эта хлипкая конструкция не больше 2 недель - а учитывая, что из цветного металла, так лестница была бы изувечена и вырвана по частям и того раньше...
не думаю, что аффтар прислушался к моим словам - может сам понял, что это не бетонный Мишка и нужно поднять всё на недосягаемую высоту... только с поднятием на высоту сразу теряется смысл этого по-человечески доброго памятника. с ним бы действительно фоткались туристы, тёрли б ему руку... классная могла б получиться традиция...
ну шо ж... не сейчас...

читачка 2010-10-24 / 15:22:00
о, невже ліхтаря полагодили?!)

ember 2010-10-24 / 14:45:00
Shto pravda, to pravda: Miklós bácsi dolzhen byl by stojatj blizhe k zemle, blizhe k ljudjam, shtoby mozhno bylo k nemu prikosnutjsja, fotografirovatjsja s nim. A tak?... Pravda fotlku mozhno i tak delatj, vmeste s imenem metsenata:))
Do uzhgorodtsa: ty naivnyj, jesli varvar khochet dostatj pamjatnik, on jevo dostanet dazhe v tom sluchaje, jelsi stavljat pod kupol kakovo to kostjola. I voobshche: zachem srazu dumatj a poganom?

сорри 2010-10-24 / 11:37:00
"Ужгород",

все, що я у вільний час тут пишу, це не від злості. Швидше, навпаки: від любові до цього міста і цих людей. Ви можете переглянути попередні мої коментарі на цю тему - я щиро очікував, що Ліхтарник стане реабілітацією Колодка за недолугих бетонних ведмедів.

НЕ СТАВ.

В силу вищенаведених деталей - карликовості скульптури і "незаземленості" драбини". Адмін добавив відео пізніше, а тому до цих двох недоречностей, після його перегляду, добавилася третя - безглуздий підмурівок до портфеля. За логікою здорового глузду ПОРТФЕЛЬ МАВ СТОЯТИ на землі (на рівні мощення), а не на чужорідному підвищенні.

І "наш народ" цим дурницям - не виправдання. Он в Мукачеві, де народ такий же, або навіть дещо дикіший, Сажотрус із дрібними деталями стоїть на рівні досягання руки вандалів. І нічого...

Словом: 1:0 на користь мукачівського Сажотруса.

НА ЖАЛЬ... :(

П.С. Повернуся до Ужгорода. складу собі об'єктивніше враження...

Мойша 2010-10-24 / 11:21:00
Памятник фонарщику-еврею - это акция покаяния Ратушняка перед евреями за антисимитизм.
С другой стороны - это намек ужгородцам. что все мы Рате до фонаря!!!!

dov 2010-10-24 / 10:32:00

Ужгородці знають дядю Колю. Соромно не знати історії міста. А тим що приїхали, живуть тут, псують зовнішні фасади, плюють насіння на лавиці - якщо неподобається - Пішл геть за перевал, на вашу україну.


Попередження. Далі за таке буду банити. Адмін

Ужгород 2010-10-24 / 10:25:00
какие же вы все злые. прекрасный памятник, действительно интересный. а про лестницу длинную на открытии говорили: если бы длинную сделали, так наш народ бы лазил по этой лестнице, пока не повредили бы. и не надо говорить, что у нас люди не варвары - посмотрите, на видео видно, как какие-то "интеллектуалы" разукрасили стену баллончиком

2010-10-24 / 08:54:00
Хто придумав байку про єврея дядю Колю? Сам Ратушняк?

Не ліхтарник 2010-10-24 / 08:49:00
Черговий "пшик" Колодка. Все таки, він більше сказочнік, ніж скульптор/архітектор. Шкода лиш, що серйозні люди ведуться на його казочки, бо самі ідеї гарні, а виходить "как всєгда"...

местный 2010-10-24 / 08:35:00
да, да изначально должен был быть чел, стоящий на лестнице от земли, а не из стены...

О.Д. 2010-10-24 / 00:48:00
На відео бачу статую Ратушняка. Статую ліхтарника майже не видно)))

сорри 2010-10-23 / 23:49:00
Я сподівався на щось якісне, а вийшла чергова профанація від Ратушняка-Колодка. Якщо судити з фото і текстів, опублікованих раніше на цьому сайті, скульптура мала бути в людський зріст і стояти на драбині, яка в природній спосіб опирається на землю. А в результаті вийшов якийсь карлик-спайдермен (гном-павук), що в неприродний спосіб завис на стіні. Щодо пропорцій можу помилятися (фото не дає можливість співставити), але щодо неприродності зависання на стіні - однозначно. Аж очі ріже... :(

НОВИНИ: Соціо

04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 2
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 9
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади