Із полюса на полюс

Команда «EQUITES» готується до безпрецедентного перельоту

Із  полюса на полюс

Поблизу водоспаду Шипот на Міжгірщині зараз триває черговий неформальний фестиваль. Більшість людей (переважно це представники молодіжних субкультур – хіпі, панки, рокери) з усієї України та зарубіжжя збираються тут напередодні Івана Купала, аби розпалити гігантську ватру, яка палатиме всю ніч. А тим часом один із таборів уже згорнув великі білі намети – тут тривав семінар під керівництвом нашого земляка, відомого мандрівника Голтіса (Володимира Вуксти).
 
  Про Голтіса та його команду "EQUITES", названу  так на честь римських вершників-першопрохідців, багато хто вперше дізнався, коли на телеканалі "Інтер" відбувся показ  екстрим-шоу за їхньої участі. Нині екстремали задіяні у міжнародних проектах. Останній серед них – перехід через Атлантику за 40 днів без їжі й у тому числі 14 днів – без води.

  Голтіс  піднімається на поляну на чорному  джипі з написом "EQUITES". Зверху на машині – трембіта. Цей табір інші відпочивальники називають "голодуючим" – тут у наметах живуть ті, хто бажає зцілитися від хвороб, скинути вагу й омолодитися. Курс коштує недешево – 600 євро, тому дозволити собі це можуть лише досить забезпечені люди.

  Голтісу – 50 років, однак виглядає він значно молодше. Навколо його персони побутує вже чимало легенд. Відомо, що народився він у закарпатському селі Доманинці, у молоді роки комплексував через власну худорляву статуру. Тому почав активно тренуватися, багато молився – й уві сні почув, що матиме надзвичайні здібності й нове ім"я. Вважає, що Господь вислухав його молитви. У 25 років отримав серйозну травму хребта, однак зумів підвестися завдяки вірі та власній методиці, яку назвав "зцілювальний імпульс". Нині навчає цьому інших.

  – Чим зараз зайнята команда  "EQUITES"?

  – Ми у постійному русі.

Нарешті завершили монтаж фільму про перехід через Атлантику "Шляхом Колумба", презентація якого відбудеться в Ужгороді. Позаминулого року з початком Різдвяного посту ми стартували з іспанського порту Палос-де-ла-Фронтера на 15-метровій яхті. Метою нашого переходу через океан без їжі і води було показати приховані можливості організму людини. А також зробити якісний фільм, який зацікавив канали "Діскавері" та Бі-Бі-Сі. Ми хотіли донести всім інформацію про те, що коли людина потрапляє в екстремальні ситуації, то гине насамперед лише через те, що впускає всередину себе страх. Згубний страх і незнання. Адже насправді практично будь-хто може прожити без їжі та води мінімум 10-14 днів, а не три, як вважається.
 
 – Але для цього, мабуть, потрібна тривала підготовка?
 
– Ні, не потрібно жодної підготовки. Всі  це спроможні зробити. Наприклад, наша команда перші 14 днів витримала взагалі без води та їжі, а потім ще сорок діб до кінця посту пила лише воду.
 
 – Такий струс для організму  хіба не може завдати шкоди людині?
 
– Звісно, може, якщо людина не знає, як правильно  себе поводити. Голодувати слід під  наглядом фахівця. У нас уже неодноразово були такі довготривалі голодування і пости. Мали на меті дослідити витривалість власного організму та духовне очищення. Для цього отримували благословення у православних храмах – у Почаївському монастирі та Києво-Печерській Лаврі. Збагачувалися силами і благословенням завдяки молитвам людей, які спостерігали за нашим переходом. Ми таки подолали Атлантику. І слава Богу!
 
Тепер, коли фільм уже готовий і поки не продали на нього права телевізійним компаніям, починаємо його презентацію  в Ужгороді, потім у Києві й  Москві.
 
 – Але подібний проект коштує чимало. Хто його фінансував?
 
– Юсеф Харес – сирієць, але нині мешкає у Парижі. Проект коштував близько мільйона доларів. Нам інша компанія (з виробництва пива) пропонувала набагато більше грошей – 1,5 млн. доларів. Але всі члени команди відмовилися рекламувати алкогольний напій. Принципово. Аби не заплямувати позицію "EQUITES".
 
– Що у планах на майбутнє?
 
– Наступного року плануємо здійснити  переліт із Північного на Південний  полюс, який матиме назву "Сльози  Землі". Полетимо на двомоторному літаку DC-3. Хочемо зробити всього п"ять  посадок. Сенс перельоту – привернути увагу ЗМІ та суспільства до проблем Землі. Бо Земля – наш дім, і вона плаче: тануть льодовики. Тому ми і зважилися на цей безпрецедентний переліт... Ніхто такого до нас ще не робив і, мабуть, уже ніколи не зробить. Оскільки приземлятися на Південному полюсі стає дедалі небезпечніше – навіть там з"являються тріщини, у цій вічній мерзлоті... Також плануємо зазнімкувати найгарніші місця нашої планети з повітря.
 
– Що наразі поробляєте на Шипоті?
 
– Тут щорічно проводимо семінари зі "зцілювального імпульсу". Відбуваються вони під час пауз між експедиціями. Вчимо, як продовжити активне довголіття, повернути роки назад. Це суто слов"янська система, заснована на різнобічних знаннях у галузі медицини, анатомії, фізіології, біохімії і біомеханіки. Система складається з 5 частин. Перша – це духовне начало (має назву "відкрите серце"). Друга – фізичні вправи, які дають більше ефекту, ніж звичні заняття на тренажерах. Третя – правильне харчування, четверта – пости і голодування, а також загартовування. Людина, яка відвідує семінар, отримує розроблену мною методичку і відтепер знатиме, як правильно виконувати вправи для всіх груп м"язів, що повністю вирішують проблему гіподинамії. 
 
– Скільки років Ви проводите ці семінари?
 
– Вони тривають уже п"ятий рік поспіль, проведено близько 150 семінарів. У тих, хто займається за цією системою мінімум півроку, ККД кожної м"язової групи зростає на 300 відсотків. Змінюється тіло, людина не хворіє, позбавляється застарілих хвороб і болячок. 
 
– Але Ваша система має і релігійну основу? 
 
– Оскільки ми православні, то в кожній людині повинні бачити щось хороше, незалежно від віросповідання та кольору шкіри. Але і закликаємо всіх тих, хто шукає богів на Сході і займається душозгубними практиками, аби вони поверталися назад у православні храми. Також ділюся власним досвідом, спостереженнями, позицією. Приїжджають до нас люди з усього світу – навіть з Австралії, Америки, Канади і Японії.
 
– Чому саме на Шипот?
 
– По-перше, це моя батьківщина, адже я сам родом із Закарпаття. Тут дуже гарна і "сильна" місцевість. До того ж чиста вода і чудові краєвиди.
 
 – І позитивна енергетика?
 
– Я не люблю слова "енергетика". Просто відчуваю Божу благодать.
 
 – Що пригадуєте зі свого дитинства?
 
 – Козу Катю, яка вигодувала мене своїм молоком. Виріс у дуже гарному селі Доманинці – тоді ще не заасфальтованому. До річки – п"ять хвилин, бігали босоніж. Залишилося багато спогадів, пов"язаних із залізницею, товарними вагонами, якими "зайцями" подорожували у гори. Мені пощастило і з друзями – з нашої компанії ніхто не палив, не випивав, не лаявся, не мучив тварин – усі займалися спортом: захоплювалися гірськими лижами, плавали на плотах, байдарках. Ще любили слухати Deep Purple, Led Zeppelin, Animals, Doors...
 
– І тепер насолоджуєтесь рок-музикою?
 
 – Нині більше люблю етнічну, зокрема  кельтську: Лорену Маккеніт, Трейсі Чепмена, Clanned.
 
– А чи не плануєте один зі своїх проектів присвятити збереженню і порятунку Карпат?
 
– Так, постійно про це думаємо і  говоримо. Обов"язково – у найближчому  майбутньому.

Олександр Ворошилов, "Старий Замок "Паланок". Фото автора
14 липня 2010р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини