Над Шипотом ширяли параплани (ФОТО)

У селі Пилипець Міжгірського району на Закарпатті з 16 по 23 серпня пройшов сьомий Відкритий Кубок Карпат 2009 року з парапланерного спорту, організаторами яких стали Федерація парапланеризму України та львівський парапланерний клуб "Кумулюс".

У змаганнях, які  мають український та міжнародний відкритий залік, взяли участь близько 50 спортсменів, серед яких, крім парапланеристів з України було четверо москвичів та один білорус..

Стартували парапланеристи неподалік водопаду Шипіт з гори Гимба (1496 м), де відкривається чудова панорама Боржавського хребта (гірського масиву Українських Карпат). Як повідомив головний суддя змагань Леонід Сніцарук зі Львова, на Закарпатті дуже гарні природні умови для польотів, тому і вабить сюди парапланеристів.

Пощастило спортсменам і  з погодою: було 6 льотних днів і тільки одного дня дув сильний вітер. Тож було виконано всю програму змагань - політ за заданим маршрутом на мінімальний час, гонка за заданим маршрутом, політ за трикутним маршрутом, політ на відкриту дальність по прямій або через ППМ, політ на дальність до цілі, політ на дальність до цілі з поверненням, точність приземлення. Обов’язковою умовою участі у змаганнях була наявність у кожного учасника навігаційних приладів GPS, за допомогою яких підтверджувалося проходження маршруту.

У селі Пилипець на Закарпатті пройшов сьомий  Відкритий Кубок Карпат 2009 року з парапланерного спорту

Під час змагань пройшов розіграш особистої та командної першості серед спортсменів.  Переможцем у багатоборстві (маршрутні польоти) став Володимир Федорук з Червонограда, який і отримав головний кубок. Друге місце виборов Вадим Бєлкін з Одеси, третє – Сергій Гурницький з Хмельницького.

У польотах на точність приземлення переміг Андрій Когут з Трускавця, який здобув перехідний кубок. Друге місце посів червоноградець Віктор Тертишний. Замкнув трійку переможців  ужгородець Андрій Чмельов.

У командному заліку призові місця розподілилися таким чином: перемогу здобула львівська команда "Кумулюс", яка  лідирувала весь час з великим відривом. "Адреналін" з Чернігова посів друге місце, третіми стали "Камачо" з Хмельницького. Загалом у змаганнях взяло участь 6 команд, які формувалися за територіальним принципом не більше, ніж з чотирьох пілотів. Дозволялося мати в команді не  більше одного представника іншої території (осередку). У командний залік враховувалися три кращі результати за кожний льотний день.

Глядачі ж могли не тільки подивитися на захопливі польоти спортсменів, а  й   політати на крилі в тандемі, відчути як "ловлять термик" (термічний потік). Але і ті, яким не вдалося відірватися від землі, отримали масу задоволення від споглядання ширяючих в синьому небі кольорових парапланів на фоні зелено-синьо-коричневих гір, яскравого сонця і гірського вітру.

Нагородження переможців відбулося 23 серпня у Міжгір’ї під час офіційного закриття Відкритого Кубку Карпат.