"Беркут" в масках силою захопив "Зелений" базар в центрі Ужгорода. РИНКУ БІЛЬШЕ НЕМАЄ (ФОТОРЕПОРТАЖ, ДОПОВНЕНО)

Близько о пів на сьому ранку близько трьох сотень міліціонерів в масках і з дубинками, які приїхали на місце події на чотирьох "Ікарусах", захопили відомий "Зелений" ринок, розташований у самому центрі Ужгорода, на вулиці Фединця.

"Беркут" в масках силою захопив "Зелений" базар в центрі Ужгорода. РИНКУ БІЛЬШЕ НЕМАЄ (ФОТОРЕПОРТАЖ, ДОПОВНЕНО)

Формальною підставою для захоплення, як розповідає кореспондент "Закарпаття online", стало зачитане рішення виконавчого комітету Ужгородської міськради та Господарського суду Закарпатської області. З останнім представників підприємців ринку, які, знаючи про близьку ймовірну можливість захоплення базару, останнім часом постійно чергували на ринку, в повному обсязі не ознайомили, оскільки, як стверджують підприємці ринку, в представників міліції не виявилося кілького його сторінок. Рішення ж Львівського апеляційного суду. яке мали на руках торговці. міліцію не цікавило.

Міліція поводилася, м’яко кажучи, жорстко. Людей, в тому числі і жінок, били гумовими палицями. З ринку поїхали вже три швидкі.  Одного чоловіка – Жомова Олександра, вивезли, наклавши на травмовану ногу шину.

В такий спосіб "беркутівцям" вдалося відтіснити близько півсотні "базарників" ближче до центру ринку і почати демонтаж крайніх торгових павільйонів за допомогою кранів. Люди стверджують, що, згідно з рішенням, демонтажу мали підлягати тільки орендовані "будки", які належали нині ліквідованому комунальному підприємству "Ринок-1", насправді ж першими вивезли розташовані скраю приватні павільйони. При цьому людям дають змогу, при бажанні,  вивезти з будки товар.

Місце події оточене машинами і представниками ДАІ. Також на ринку зараз присутні представники міськвиконкому, зокрема і на рівні заступників міського голови Ужгорода.

На місце також прибули адвокати підприємців.

Близько 9 години кілька представників підприємців ринку поїхали в Закарпатську ОДА, аби повідомити обласну владу про той, як вони висловлюються, "безпрєдєл", що твориться в Ужгороді.

***

Як повідомляє кореспондент "Закарпаття online" з місця події, щойно "Беркут" покинув територію ринку". На місці залишилася тільки "звичайна" міліція.

***

Делегація підприємців ринку, що направлялася зі скаргою в закарпатську ОДА, повернулася з нічим - там з нею ніхто не зустрівся. 

   

***

Аби не дати демонтувати свої павільйони, підприємці вилізли на їх дахи - дехто з плакатами, хтось навіть з прапором України. Підприємець Наталія Дмітрієва, защищаючи свій лоток, зачинилася в ньому, але міліціонери витянули жінку звідти силою.

***

Інформація ЗІК:

Речник міського голова Ужгорода Олег Подербрій пояснив: "Цей ринок вже три роки працює несанкціоновано, без жодних дозволів, до того ж – на проїжджій частині, блокуючи рух транспорту у центрі міста. Місцевий бюджет не отримує від нього ні копійки, тут панує антисанітарія (з-під павільйонів вистрибують зграї пацюків). Підприємці, які тут торгували, можуть укласти договори оренди торгових місць на будь-якому із понад 20 ринків Ужгорода".

Натомість підприємці заявляють, що мають 3 рішення апеляційних судів на свою користь, останнє з яких, прийняте Львівським апеляційним судом 23 травня, дозволяє їм працювати на ринку до кінця року. Також торгівельники демонстрували журналістам торгові патенти та стверджували, що сумлінно сплачують податки. Вони мають намір знову подавати до суду позов проти міської ради за нанесені моральні та матеріальні збитки.

Речник міського голова Ужгорода Олег Подербрій пояснив...

***

На даний момент відомі троє потерпілих в протистояннях між приватними підприємцями Ужгорода та міліціонерами. З ранку в травматологічне відділення міської лікарні були госпіталізовані, зокрема, ужгородці Олександр Жомов та Оксана Фенцик.

Олександр Жомов залишається досі прикутим до лікарняного ліжка. За ним доглядає син. У чоловіка діагностовано забої стегна, спини, забій грудної клітини, підвищений тиск.

"Вже тиждень ми чергуємо на ринку, намагаючись захистити, таким чином, своє майно і робочі місця, - розповідає постраждалий. - О п'ятій годині ранку ми почули шум і помітили присутніх на ринку міліціонерів спецпідрозділу "Беркут", а також робітників-комунальників. Вони створили "живе" оточення ринку і почали вантажити на автомобілі лотки. Кілька людей спробували протистояти їм. Я стояв позаду і, коли міліціонери штовхнув групу підприємців, я впав на спину. Потім по мені пройшовся один з "беркутівців". Вони топталися по нас, як по асфальту".
 
З ранку в травматологічне відділення Ужгородської міської лікарні був госпіталізований, зокрема, ужгородець Олександр Жомов

Кілька хвилин Олександр Жомов лежав на асфальті, очікуючи допомоги. За його словами, міліціонери не звертали на побитих підприємців увагу, продовжуючи вантажити лотки.

На даний момент дві раніше госпіталізовані жінки виписані з лікарні. Їхній стан дозволяє залишатися на амбулаторному лікуванні. Кілька людей з забоями та саднами продовжують захищати свої торговельні точки, перебуваючи зараз на ринку по вулиці Фединця.

"ЗЕЛЕНИЙ" БАЗАР ПРИПИНИВ СВОЄ ІСНУВАННЯ

"Зелений" базар в центрі Ужгорода припинив своє існування. Точніше, станом на 18.30 годину велика кількість торгових павільйонів тут ще залишалася, але підприємці припинили будь-який опір, натомість крани і вантажівки продовжують свою роботу, розпочату зранку під прикриттям міліції та влади. Власне і сама міліція відвойовану в підприємців площу покидати наразі не збирається.- міліцейські автомобілі продовжують залишатися припаркованими на двох протилежних узбіччях.

]

]

]

"Закарпаття online". Фото "Закарпаття online"
09 червня 2009р.

Теги: Ужгород, міліція, ринок, захопити, суд, павільйон

Коментарі

pafawag 2009-06-19 / 12:44:00
ги-ги давно пора було, а то все загадили не пройдеш. Зробили курятник в центрі міста. Затой баблос який збирався з торгашів можна було побудувати кілька поверховий ринок з підземним паркінгом. І місця всім вистачило. Европа мля.

ю 2009-06-17 / 08:08:00
ХХХ 15.06.2009 11:12

ех люди......ну убрали там бзар.....в швидкому майбутньому там зявляться Бутики ы таке ынше...тыпа Адыдаса на корзо (доречы який належить дружины Рати).....в яких цыни будуть космычны....ну може там зможуть 1 % населення закуповуватись.....а ыншим шо робити?



ОСЬ що вам робити: КУПУВАТИ, все що вам треба!!!




Наприклад, мною недавно було куплено штани "Adidas" менше, ніж за 100 грн.!!!

В магазині аДІДАС вони коштують майже 1000грн.!!! ОСЬ ОДНА З ПРИЧИН ЧОМУ ЗНЕСЛИ БАЗАР!!!

УЖГОРОДЦІ БУДЬТЕ РОЗУМНІ-НЕ ДАЙТЕ, ЩОБ З ВАС ЗРОБИЛИ ЛОХІВ ЗА ВАШІ Ж ГРОШІ!

Якщо хочете, щоб було те саме, що й у магазині, то йдіть наприклад, на базар за магазином "Сільпо", що на Минайській і купіть все, що вам треба ЗА ЧЕСНУ ЦІНУ!

xXx-XXX: 2009-06-15 / 19:46:00
хватить ніки красти!

саша 2009-06-15 / 14:12:00
А ШО ЩЕ НАЛЕЖИТЬ ЙОГО ДРУЖИНІ???




ХХХ, якщо знайеш, то напиши, щоб ужгородці знали всю правду!

Міша 2009-06-15 / 14:11:00
майже всі базарники переїхали на "кирпичку" можете йти купувати там!!!

це на минайській, зразу за "сільпо"

саша 2009-06-15 / 14:09:00
ХХХ 15.06.2009 11:12


ех люди......ну убрали там бзар.....в швидкому майбутньому там зявляться Бутики ы таке ынше...тыпа Адыдаса на корзо (доречы який належить дружины Рати).....в яких цыни будуть космычны....ну може там зможуть 1 % населення закуповуватись.....а ыншим шо робити?





А ШО ЩЕ НАЛЕЖИТЬ ЙОГО ДРУЖИНІ???



ХХХ, якщо знайеш, то напиши, щоб ужгородці знали всю правду!

ХХХ 2009-06-15 / 11:22:00
да и швидкому майбутньому приберуть всы ыншы базари.....100%.....ы будуть у нас тыльки" чисты з усыма умовами додержання санытарии" супермаркети, магазини ы бутыки....!!!!!!!!!!!

мер хоче зробити Ужгород - мыстом эвропейського типу..(та й ще добре заробити на цьому, розпродаючи землы Ужгорода рызним "дядькам" )..да з одныэъ сторони це добре..- чистота ы таке ынше,...а з ыншоъ тут стане неймовырно "дороге" життя.....знайома не давно в госты приъжала з Праги - "ужаснулась" в першу чергу выд цын на харчування, потым выд цын на одяг????

ХХХ 2009-06-15 / 11:12:00
ех люди......ну убрали там бзар.....в швидкому майбутньому там зявляться Бутики ы таке ынше...тыпа Адыдаса на корзо (доречы який належить дружины Рати).....в яких цыни будуть космычны....ну може там зможуть 1 % населення закуповуватись.....а ыншим шо робити?

йоли 2009-06-15 / 00:22:00

стало НАБАГАТО чистіше :) і пройти мож, тільки будку з квітками і ще одну з гіросами даром зруйнували :(

Атар 2009-06-13 / 16:28:00

Эх, молодца, Рата! Всех объе...горил!




Это надо же, под решение суда о сносе будок, исключительно КП "Рынок-1" принадлежащих, ВСЁ смести. В том числе и то, что там стояло на законных основаниях и правах частной собственности...



Говорят Лысый вчера собственной персоной там же на Фединца выметал бабок с цветочного базара, принадлежащего экс-ужгородцу, а ныне губернатору Тернопольщины Ю. Чижмарю? Венки и цветы вместе с матами летели по всей улице Фединца. И никто даже пикнуть не смел...



Ай, красава!..



А теперь смотрите: после того, как Рата поставит на отвоёванной у базара улице скамеечки с фонарями (а как не поставить, если большинство зданий на улице - им же прихватизированы?) и пустит по нему транспорт, никто уже, от счастья обосравшись, и не вспомнит, что:




1) имеенно Рата этот мусорник в центре города и поставил. И сам же, возвращаясь в мерское кресло, неоднократно за бабло с этого базара воевал, собственноручно морды трепля разным там базарным пономарёвым

2) пробки в городе он тоже собственноручно сделал, учредив, специально, в этом районе одностороннее движение.



То есть, сам проблему сделал (когда выгодно было), сам её и "разрулил" (когда выгодно стало по-другому).



Кризисный менеджер, словом. Медведчук с Балогой ужгородского разлива, так сказать.



Не, Ужгород для этого "менеджера" уже явно тесен. Ему бы - с его энергией и нестандартностью мышления (вместе с отсутствием каких бы то нибыло моральных тормозов) такие "базары" и "односторонние движения" теперь в масштабах всей области мутить.




Чтобы все закарпатцы, (а не токмо одни ужгородцы) через несчастье опять вкус счастья ощутили. После очередного "разруливания" "заруленного"...



Даёшь Рату на губернатора!!! :))

Ксюха 2009-06-12 / 19:15:00
Для всіх.

Пропоную не кричати "гвалт" і не сваритись, бо нічого не зміниться. Обирайте нового мера, вирішуйте питання з базаром в суді. На крайній випадок, можна вимагати матеріальну компенсацію у вигляді повернення сплачених податків та відшкодування вартості пошкодженого майна (якщо таке сталося). А ні, то можна проводити якусь інформаційну пропаганду. Питання тільки в тому, чи це того варте? Всім нам жити в Ужгороді, і хочеться бачити його цивілізованим європейським містом.В тому числі, хочеться мати красивий придбаний центр міста, гарні базари у відведених для торгівлі місцях.А на власному досвіді я вже не раз переконувалась - не такі вже бідні й нещасні базарники, якими прагнуть здаватись для інших.Сама знаю кількох, які встигли успішно і по 2-3 квартири купити, і побудуватись, торгуючи на базарі одягом чи взуттям. Знаю, що за свою роботу вони платять здоровям, але це справи не міняє. Тому, можна працювати і на Шахті, і на Минайській - якщо товар дійсно вартий того, щоб його купити, і дешевший зокрема, то можна і проїхатись. Скільки того Ужгорода, якщо з одного кінця до іншого можна дістатись пішки максимум за 1-1,5 год.!

местный 2009-06-12 / 16:07:00
Мы крайне редко, с тем же предком, находим чё-нить общее. Но тут... Согласен на1001%.

Я 2009-06-12 / 11:54:00
Хотіло бы мися знати, коли вже влада наведе законний порядок и на базар1 по ул. Краснодонц1в.

Андрій 2009-06-12 / 08:23:00
предок 11.06.2009 22:14

думайте кого избираете своим мэром.



Шановні підприємці: наступного разу вам дійсно не завадить спочатку подумати, бо всі ж обіцяють, а про минуле того кого обираєте ви знали!

Андрій 2009-06-12 / 08:12:00
flex 11.06.2009 14:34

Ты наивный или в сказки веришь или не в Украине живёшь?



З обох їх сторін не все зрозуміло!



Кожна з сторін показала те що їй вигідно-це факт!!!




Хоча дана стаття більш менш обєктивна-тому і викликала таку дискусію між нами!!!



5. Вас грязно кинули - факт, причем кинули в правовом поле которое вам навязала городская власть.Но я очень сомневаюсь, что кто-то бы ушел оттуда сам, добровольно.



А наскільки мені відомо, то частина людей таки пішла добровільно!!! Причина-Погорелов запропонував був тоді реальні умови для такого переходу!!!





предок 2009-06-11 / 22:14:00
Уважаемы предприниматели. Резюмирую положение.

1. Базар убрали - факт состоявшийся. Его никто на место не вернет.

2. Площадь освободили и она выгдядит намного лучше - факт.

3. В центре города ликвидирован очаг антисанитарии - факт.

4. Наконец-то в центре можна проехать, уменьшается количество пробок- факт.


5. Вас грязно кинули - факт, причем кинули в правовом поле которое вам навязала городская власть.Но я очень сомневаюсь, что кто-то бы ушел оттуда сам, добровольно.

6. Решить этот вопрос можно только в правовом поле, и никак иначе, завалить исками, нанать толковых адвокатов и вперед. И самое главное, думайте кого избираете своим мэром.

flex 2009-06-11 / 14:34:00
Ты наивный или в сказки веришь или не в Украине живёшь? :)

Андрій 2009-06-11 / 14:32:00
flex 11.06.2009 14:29

Львовская апеляция-это же всем известный Зварыч!! Вопросы ещё есть?



А я вважаю, що там не один суддя!

Андрій 2009-06-11 / 14:30:00
S 11.06.2009 14:08


"(для необдарованих і нетямущих-зрозуміло, що для міських маршруток!),... " Молодий чоловік, в чому причина переходу на особистості і до образ? Ми обговорюємо дане питання і кожен має свою думку.



Це добре коли кожен має свою думку!!! Вибачайте, якщо ви сприйняли це на свою адресу це не так!!! Мабуть тому що я вставив вашу цитату!



Думаю, що ви трохи помилилися в такій ієрархії.



Зокрема, в Верх. Суду взагалі інші функції і обовязки, як займатися справами базарів!!!



На рахунок гарантій-НІЯКИХ, причому судячи по статті з обох сторін!




Між іншим цей базар не єдиний такий! Такий же інцидент в Хусті, Хмельницьку,...-це те що я знаю зараз, бо вже цікаво стало!

flex 2009-06-11 / 14:29:00
Львовская апеляция-это же всем известный Зварыч!! :-) Вопросы ещё есть?

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

17:31
На ужгородській об'їзній водійка Subaru вилетіла через бордюр на газон і збила дорожній знак
11:29
По дорозі між Сімером і Ворочовом Перечинської громади згорів Mercedes, що їхав на ремонт (РОЗШИРЕНО)
11:01
У середу у Ясіні на Рахівщині горіла "дев'ятка", а у Ворочові на Ужгородщині – Mercedes
10:43
На пожежі в Нижніх Воротах на Мукачівщині отримала опіки власниця будинку
10:34
Уночі в Чопській міській лікарні вигоріла надвірна споруда
11:37
У Буштині, поки власники спали, загорілася надвірна споруда з 2 тоннами сіна
16:57
У Синевирі на Хустщині вигорів мансардний поверх дерев'яного будинку
10:58
На Ужгородщині бобри норами пошкодили дамбу Латориці
11:22
У Буштині вогонь з підпаленого сухостою ледь не перекинувся на житлові будинки
11:09
В Ужгороді через саморобну піч горіла споруда, пристосована під житло
10:48
У пожежі в літній кухні у Вишкові загинув 68-річний чоловік
11:08
Спалюючи сміття на кладовищі, ужгородець спалив розташовану поруч надвірну споруду з сіном
21:56
Неподалік села Карпати внаслідок ДТП перекинувся Mercedes Sprinter
11:52
/ 2
Біля Горінчова на Хустщині Skoda вилетіла в кювет і перекинулася. Водій загинув, пасажирка травмована
10:26
У Синевирській Поляні горіла дровітня, від вогню довелося рятувати два будинки поруч
11:17
У Руському Полі на Тячівщині гасили пожежу в надвірній споруді
10:56
В Ужгороді горіло в місці "щільної забудови" на Гранітній
15:47
/ 1
43-річний житель Рахова з необережності впав з моста у річку і загинув (РОЗШИРЕНО)
14:15
/ 1
На Закарпатті в Тисі виявили тіло 22-го потопельника-"ухилянта" – 33-річного харків’янина
12:36
/ 13
Закарпатський ОТЦК: "ухилянт-суїцидник" Хабаров лише незначно "подряпав" руки, подряпини на обличчі "симулював", а при ньому знайшли транквілізатор
11:22
У Рахові вночі на неділю чоловік впав у Тису і втопився
10:47
В Ужгороді горіла квартира багатоповерхівки
13:41
У Руській Мокрій на Тячівщині Ford злетів у річку, загинули водій та пасажир
11:36
У Текові Королівської громади врятували будинок, в якому загорівся дах
10:45
У Кричові Буштинської громади донька, випадково проходячи повз, врятувала свою 77-річну матір з пожежі
» Всі новини