"Спілці приватних виноградарів та виноробів Закарпаття" виповнився 1 рік

5 жовтня в Ужгороді в дегустаційній залі «Шардоне» відбулася конференція «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття». Це було особливе зібрання, оскільки рівно рік тому виноградарі та винороби об’єдналися у Спілку. Нагадаймо, метою її створення тоді організатори, серед іншого, називали підвищення престижу своїх професій, можливість обміну досвідом, впровадження новітніх технологій вирощування винограду та виготовлення вина, покращення якості продукції та відстоювання професійних інтересів.

"Спілці приватних виноградарів та виноробів Закарпаття" виповнився 1 рік

Під час нинішньої конференції голова Спілки Олександр Ковач розповів присутнім про виконану упродовж року роботу. Зокрема, було налагоджено тісну співпрацю з кафедрою туризму УжНУ, обласними управліннями сільського господарства та туризму ОДА, одеським інститутом виноградарства та виноробства ім. Таїрова. Цьому науковому закладу, до речі, були відправлені взірці вин і кілька закарпатських виноробів отримали сертифікати якості. Чимало виноробів-аматорів цьогоріч навчалися на курсах за спеціальністю «Гід-екскурсовод винного туризму». Головною ж подією року організатори конференції назвали створення першого в Україні «Закарпатського туристичного винного шляху». Його презентація відбулася у квітні цього року на київській міжнародній туристичній виставці «UiTT-2008», яку відвідав Президент України Віктор Ющенко.
На конференцію в якості гостя було запрошено академіка Української академії аграрних наук, професора Олександра Луканіна. Він розповів присутнім про сучасні технології виробництва вин, провів відкриту дегустацію та вказав виноробам на недоліки. Особливу увагу пан Луканін приділив катастрофічній ситуації, яка склалася у виноробній галузі країни. Після приєднання України до СОТ без протекціонізму з боку держави вона може взагалі зникнути. За його словами, час великих підприємств-виробників вина має відійти у минуле. Майбутнє українських вин – за дрібними виробниками, які краще відчувають і реагують на потреби ринку.
З діючими нормами стандартизації та сертифікації виробництва виноробів ознайомив начальник відділу сертифікації та технічного нагляду Держстандарту Віктор Жураковський. Присутні наголошували: слід якомога скоріше розробляти нові умови стандартизації для дрібних підприємств. Адже при нині діючих пройти атестацію в домашніх умовах – неможливо. За приклад можна взяти досвід Угорщини. Там, у знаменитих винних регіонах – Токай і Егер, вдома виноробством займаються тисячі приватників. І своєю роботою жодним чином не суперечать стандартам і санітарним вимогам Євросоюзу. При цьому у виграші, в першу чергу, залишається держава. Бо виноробство там – сімейний бізнес. Як наслідок, тисячі сімей мають роботу і непоганий прибуток.
Наостанок, начальник управління по туризму ОДА Олександр Марченко та завкафедрою туризму УжНУ Федір Шандор привітали всіх членів Спілки з першою річницею. З нагоди свята «Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» подарувала Свалявському технічному коледжу – єдиному навчальному закладу в області, де готують фахівців для роботи у виноробній галузі, побутову техніку.

09 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 2
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 7
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
» Всі новини