Мешканці Великого Березного налагодили схему переправлення призовників через кордон (ФОТО)

Великоберезнянський відділ Ужгородської окружної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт щодо двох місцевих жителів за фактом організації незаконного переправлення групи військовозобов’язаних чоловіків через кордон за грошову винагороду (ч. 3 ст. 332 КК України).

Мешканці Великого Березного налагодили схему переправлення призовників через кордон (ФОТО)

За даними слідства, закарпатці налагодили схему незаконного перетину державного кордону та втілювали її, залучаючи «клієнтів» з числа охочих уникнути призову на військову службу. За грошову винагороду чоловіків відвозили до помешкання одного з фігурантів у смт. Великий Березний, а звідти, дочекавшись слушного часу, мали провести лісистою територією до кордону зі Словаччиною.

Протиправну діяльність громадян викрили на початку грудня минулого року. Їх затримали після одержання оплати в розмірі 6000 доларів США за двох осіб. Готувався до незаконного перетину кордону і третій військовозобов’язаний – раніше він вже сплатив кошти, однак спроба його переправити закінчилася невдало. У випадку успішної реалізації схеми цього разу він мав би доплатити ділкам 1600 доларів.

Встановлено також, що перемовини з «ухилянтами» в месенджері «Telegram» вів спільник двох обвинувачених, його особу встановлюють. 

Досудове розслідування здійснювали слідчі відділення поліції № 2 Ужгородського райуправління поліції за оперативного супроводу відділу міграційної поліції ГУ Нацполіції Закарпаття та Чопського прикордонного загону.

12 квітня 2023р.

Теги: призовники, кордон, розслідування

Коментарі

Уср 2023-04-13 / 21:51:18
Забув додати що ще не лише сканер а і принтер, комп’ютер, канцтовари ( олівці, ручки, резинки, папір А 4 ) і навіть вай- фай.

Уср 2023-04-13 / 09:53:49
Каменци вані шайка з Березного має оружиє, рації, має 2 уазики, зіл 131, 2 джипи, всі в камуфляжах, має сканер і квадроцикли. Всьо для контрабанди і чорноти . На передову всьо

закарпатець 2023-04-13 / 09:40:21
Бл... і закарпатські прикордонники, менти, тюремники та самооборона просять надбавку у 30 тис. грн.???
За який х....?? У законодавців мабуть дах поїхав. Та їм платити мінімалку треба.
Бійцям на передовій треба платити 100-200 тисяч гривень, на другій лінії 100-120 тис., на третій 70-100 тис. гривень.
Хто хоче добру платню, щиро просимо в Бахмут, Авдіївку, Марїнку та Вугледар.
Та у нас з автоматами ходить декілька мільйонів українців, а воювати та звільняти Україну від дикої орди нема кому.
Хлопці в окопах без ротації місяцями, а сторожі із самооборони великих грошей хочуть. За який х.....?
А тих ішаків, що переводять через кордон ухилянтів садити років на 15, якщо не вміють інакше гроші заробити.



українець 2023-04-13 / 09:01:28
Так, мусорам треба якось натякнути чи по головам бити, що мають поводитись по-людськи.
Тут добре писали, що у нас туєва хуча "пенсіонерів", які вискочили на пенсію в 40 років. Це мусора та вся інша шушера. Забирати цю смотолоч на війну.
Та не беруть. А ще мусорня собі вигадала прикольну фішку - лють та гвардія наступу.... Мудозвони

закарпатець 2023-04-13 / 09:01:26
Так хто у нас в самообороні та військоматах подивіться. Одні ухилянти та корисливі людці і бездарності.
Зате верещать щоби їм віддали ті додаткові 30 тисяч гривень.
А за який х... ?
За те, що суваються по місту без діла? Та в самообороні одні чиновники, колишні менти та прокурори. А чому би не отримувати біля 50 тисяч за те, що біля вїзду в аеропорт посторожують чотири години, або біля мостів на окружній дорозі.
І з цими ми хочемо перемогти орду, котра відрізає нашим полоненим голови??????
Та якщо стане питання їхати на схід, половина самооборонівців виявитиься інвалідами, опікунами старих батьків та одинокими батьками.
Вони можуть служити лише вдома та за добрі гроші.
Чим такі "захисники" кращі за ухилянтів, що чкурнули за кордон???
Ті хоч гроші з українського бюджету не жеруть.

Закарпатець 2023-04-13 / 07:09:47
От на х... платити доплату у 30 тис. грн. Закарпатським ментам, прикордонникам, тюремникам і тим, що охороняють мости та склади? Яке вони мають відношення до військових дій? На передовій треба платити 100 тис, а 200 тис. А цим мудаки достатньо зарплати у 20 тисяч. На посту у Нижніх Воротах стоять мордовороти, а в Бахмуті воювати нікому.Та яка на х... Може бути перемога, коли в тилу десятки тисяч неробів із зброєю в руках і ще їм доплачуй по 30 тисяч. Закарпатських ментів і прикордонників, прокурорів і суддів потрібно відкомандирувати в чернігівську, харківську, сумську та херсонські області. Хай так трохи послужать, а то розжиріли за тисячу кілометрів від війни п'яниці і хабарники

Дпсу 2023-04-13 / 00:00:58
Роман Олексійович так тримати!!!

Блдя 2023-04-12 / 23:58:10
Ай яй і як таке могло статись, попри тотальний контроль правоохоронної органгякв вимагають 30 тис доплати за те що кришують переправлення призовників ...

До нижніх 2023-04-12 / 23:56:08
Знаю в Берегові 45-річного ветерана з досвідом служби в Іраку - здоровий бик. Чому з 2014 по 2023 рік він ніразу не призивався на фронт у війні проти РФ - мені особисто незрозуміло.

до нижче 2023-04-12 / 22:46:30
В Ужг-Повно -Бувших Ментів Митників прокурорів-у 50-53 роки Пензіяші -а Поховалися як воші=А Є ще повно-вВоєнкоматах

Героям слава 2023-04-12 / 22:23:33
В Україні гарантовано ще є міліон-півтора людей з хорошим військовим досвідом, які ухиляються від мобілізації. Очевидно в цій ситуації цілком абсурдно виглядають випадки, коли на фронт масово гребуть людей, які навіть автомат в своєму житті в живу не бачили. Чесно кажучи - це дурдом.

Закарпатець 2023-04-12 / 20:38:26
Значить мешканців Великоберезного хай відправлять на фронт. Там теж платять гроші. Су.... Продажні.

Нік 2023-04-12 / 18:30:00
Переправник Микуланинець із шайки вані Каменци. Вже не перший раз))

НОВИНИ: Кримінал

23:16
На Берегівщині керівник одного з підрозділів Управління ДСНС на Закарпатті системно приторговував метамфетаміном
15:04
У Ганичах на Тячівщині затримали місцевого наркоторговця
10:48
Директору та головному бухгалтеру Карпатського біосферного заповідника повідомлено про підозру
10:44
"Безправному" водієві "під кайфом", що порушив ПДР на трасі біля Середнього на Ужгородщині, виписали штрафів на 90 тис. грн
19:29
80-річному жителю Пилипця, що застрелив собаку, "світять" до 3 років тюрми
23:33
/ 3
В Ужгороді вслід за підрядником з Харкова про підозру в розтраті майже 3 млн грн на ремонті доріг повідомлено спеціалісту з технагляду
23:08
Cуд у Тячеві звільнив від покарання підприємця, який п'яним вдарив поліцейського
14:54
У Костилівці на Рахівщині троє грабіжників у масках і зі зброєю погрозами вбивством відібрали в 79-річної жінки $8,5 тис. і "ювелірку"
17:47
Занизивши митну вартість, житель Львівщини на кордоні з Угорщиною "позбувся" трактора, вартістю 1,5 млн грн
14:39
/ 2
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
11:07
Житель Середнього Водяного на Тячівщині п'яним викрав авто сусіда і скоїв на ньому дві ДТП
01:16
Ужгородець погрожував свої дружині гранатою
20:47
/ 2
38-річний мукачівець протягом року розраховувався за покупки карткою, загубленою пенсіонером
19:41
/ 2
У Нижніх Воротах зіткнулися мукачівська BMW та івано-франківське Renault, водій останнього загинув
14:05
Житель Туриці, що на Ужгородщині, зберігав вдома дві бойові гранати
22:50
У жителя Буштина під час обшуку вилучили майже 1кг марихуани
22:47
Мешканцеві Родниківки на Мукачівщині, який підпалив будинок дружини через образу, присудили більше 5 років тюрми
15:50
Справу учасників "смертельної" масової бійки у Підвиноградові скеровано до суду
14:01
В Ужгороді водій, зупинений патрульними, швидко купив і хильнув алкоголь, аби приховати "п'яне" водіння
20:56
/ 3
У Берегові злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку
20:31
На під'їзді до кордону затримали чотирьох чоловіків, що планували нелегально потрапити до Румунії, та двох закарпатців-переправників
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
15:57
На кордоні з Угорщиною у китайському вантажі виявили "зайві" електроскутери
21:52
/ 2
Через тайник з сигаретами житель Підвиноградова позбувся в ПП "Дякове" свого "Пежо"
11:15