На закарпатській Міжгірщині РПЦвУ захопила храм ПЦУ і побила священника

У неділю, 23 серпня, під час богослужіння на парафії Православної церкви України в селі Присліп на Міжгірщині представники Хустської єпархії Російської православної церкви в Україні (УПЦ Московського патріапрхату) незаконно захопили храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ.

На закарпатській Міжгірщині РПЦвУ захопила храм ПЦУ і побила священника

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Віктор Бедь. 

"Чергова кривава неділя під час богослужіння на парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині. І в цю неділю безкарно діюча злочинна група представників від Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні  (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петровцій), на чолі із московським попом Володимиром Бітляном, в с. Присліп на Міжгірщині, незаконно захопила храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України», – зазначив єпископ.

За його словами, під час злочинного розгулу та розбою представників РПЦвУ, за злочинної бездіяльності та злочинного сприяння влади і правоохоронних органів черговий раз зірвали Божественну Літургію на парафії ПЦУ, побили священника ПЦУ Михайла Чабан і прихожан.

"Виходить, що Конституція України та закони України на Закарпатті не діють… А влада і правоохоронні органи (поліція, прокуратура) не здатна виконувати покладені на неї Конституцією України та законами України обов’язки. Що ж чекати надалі, масові сутички, кровопролиття та самосуди???", – запитує В.Бедь.

Єпископ наголошує, що це запитання до влади та правоохоронців, бо "розвиток подальших подій в с. Присліп (і не тільки в с. Присліп), викликаний безкарною  злочинною діяльністю з боку окремих представників Московського патріархату, стає не контрольованим, і наслідки можуть бути важкими".

"Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України висловлює черговий рішучий протест проти безкарної злочинної діяльності окремих представників Хустської єпархії Московського патріархату по відношенню до духовенства і прихожан Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп та вимагає від Закарпатської обласної державної адміністрації, Прокуратури Закарпатської області та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області припинити безкарний розгул злочинної діяльності з боку представників Московського патріархату по відношенню до духовенства та парафіян Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині", – йдеться у повідомленні керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією.

Конфлікт в с. Присліп вже не вперше. 19 серпня Віктор Бедь заявив про грубе порушення конституційних прав і свобод парафіян та настоятеля релігійної громади Свято-Вознесенської парафії Православної Церкви України в с. Присліп Міжгірського району представниками Московського Патріархату.

 

23 серпня 2020р.

Теги: Присліп, УПЦ, РПЦвУ, УПЦ МП

Коментарі

777 2020-08-26 / 12:02:11
Так біблія однакова, але пожертви йдуть у відповідні єпархії.

Біблія однакова. В церквах читають з біблії. Не треба конфліктів 2020-08-25 / 22:36:43

Міжгірський орел 2020-08-25 / 17:14:55
до 777

> пам'яті захисникам України, а у неділю йдуть у храми Російського патріархату.

тому що є люди якім треба пояснювати і цей момент. Або закрити нафіг ту 'кантору', що і зробила громада перейшовши до іншої церкви, тому що вона і так неканонічна, ніким не визнана, з сумнівною репутацією і цілями.
до речі ксенія - переодітий кацап. При кожній 'церкві рпц' є куратори, які моніторять, слухають, знайомі з ситуацією і тд. Такі 'церкви' виконують багато функцій на користь самі знаєте кого.

Отакi патрiоти 2020-08-25 / 11:29:09
Ходять в церкви масковського пархату, дарують там грошi i ще воняють що iх притисняють! Лiс крали i будуть Красти бо такi вiруючi

777 2020-08-25 / 11:03:18
Я нерозумію наших людей, ходять у вишиванках, співають гімн України, ходять на різні заходи пам'яті захисникам України, а у неділю йдуть у храми Російського патріархату. Хтось може мені пояснити цю не однозначність? Треба вже визначитися з ким ми дружимо, а з ким воюємо і перестати бути політичними повіями.

Росада 2020-08-25 / 06:22:46
Щур обікрав район як липку,голосуєме в ОТГ бися вдавив.

до щуря! 2020-08-25 / 00:22:22
правильно! ліс у прислопі має право п....ти тільки вірний московії і бандюганській міжгірській "владі" Бінладен! Амінь!

Ксенія 2020-08-24 / 23:06:55
Суди тривають до цих пір. І Бедь цей храм не будував. Він належить вірянам.Переважна більшість громади проти ПЦУ.

Pedro 2020-08-24 / 22:45:41
Іди на сто вушливих херу Бедь!!!!Самозванець хренув!!!Раз в Ужгороді в Маупі викладав,тепер єпископ!!!Воняк ти Бедь і хто в тебе вірить тоже шакали!!!

вася капелан 2020-08-24 / 16:33:35


Хамство і анонімний перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Ксенії 2020-08-24 / 14:18:53
У вас свої власні органи влади і суди, якщо у вас "законність " рішення під питанням?

Гори 2020-08-24 / 14:04:23
У Пилипці ситуація як у Білорусі - не важлива думка більшості, важливо бажання якогось бацьки мати собі церкву за дружину і нікуди її не відпускати аж до смерті.

Ксенії 2020-08-24 / 13:43:20


Ага, "христос" в РПЦ править. І звати його - Путін


злий 2020-08-24 / 13:37:57
Так, РПЦ - це безтомосні сектанти

Ксенія 2020-08-24 / 13:33:38
Дикість , за те сектанти , пртесанти, мусульмани процвітають у Православній державі

Ксенія 2020-08-24 / 13:30:00
Степан Крук, по вашій логіці,греко- католики повинні їхати до Риму чи ні?

Дикiсть 2020-08-24 / 13:26:21
Масковськтй пархат на Москву де жаби квакали! Скiльки можна пояснювати! У нас такоi церкви не мае бути!

Ксенія 2020-08-24 / 13:17:54
Я безпосередньо знайома з даною ситуацією і "законність " рішення під питанням. Тому що невеличка група осіб, яка ніколи даний храм не відвідувала підтасували підписи та збори, яких не було і злочинним шляхом захопили храм. Церква не політична партія і не належить якійсь державі .Це храм Божий. І править в ньому Христос , а не РОсія.

злий 2020-08-24 / 13:04:38
Ксеніяі, є офіційне і законне рішення громади про перехід в ПЦУ. А храм належить громаді.

РПЦ - бандити в рясах

Степан Крук 2020-08-24 / 13:01:19
Якщо прихожани також належать московському патріархату, тоді за вашою логікою їх також потрібно повернути Москві?!

НОВИНИ: Кримінал

13:12
/ 1
Злодій із Собатина протягом кількох днів виніс із магазина в Іршаві товару на 10 тис. грн
23:16
/ 3
На Берегівщині керівник одного з підрозділів Управління ДСНС на Закарпатті системно приторговував метамфетаміном
15:04
У Ганичах на Тячівщині затримали місцевого наркоторговця
10:48
Директору та головному бухгалтеру Карпатського біосферного заповідника повідомлено про підозру
10:44
"Безправному" водієві "під кайфом", що порушив ПДР на трасі біля Середнього на Ужгородщині, виписали штрафів на 90 тис. грн
19:29
80-річному жителю Пилипця, що застрелив собаку, "світять" до 3 років тюрми
23:33
/ 3
В Ужгороді вслід за підрядником з Харкова про підозру в розтраті майже 3 млн грн на ремонті доріг повідомлено спеціалісту з технагляду
23:08
Cуд у Тячеві звільнив від покарання підприємця, який п'яним вдарив поліцейського
14:54
У Костилівці на Рахівщині троє грабіжників у масках і зі зброєю погрозами вбивством відібрали в 79-річної жінки $8,5 тис. і "ювелірку"
17:47
Занизивши митну вартість, житель Львівщини на кордоні з Угорщиною "позбувся" трактора, вартістю 1,5 млн грн
14:39
/ 2
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
11:07
Житель Середнього Водяного на Тячівщині п'яним викрав авто сусіда і скоїв на ньому дві ДТП
01:16
Ужгородець погрожував свої дружині гранатою
20:47
/ 2
38-річний мукачівець протягом року розраховувався за покупки карткою, загубленою пенсіонером
19:41
/ 2
У Нижніх Воротах зіткнулися мукачівська BMW та івано-франківське Renault, водій останнього загинув
14:05
Житель Туриці, що на Ужгородщині, зберігав вдома дві бойові гранати
22:50
У жителя Буштина під час обшуку вилучили майже 1кг марихуани
22:47
Мешканцеві Родниківки на Мукачівщині, який підпалив будинок дружини через образу, присудили більше 5 років тюрми
15:50
Справу учасників "смертельної" масової бійки у Підвиноградові скеровано до суду
14:01
В Ужгороді водій, зупинений патрульними, швидко купив і хильнув алкоголь, аби приховати "п'яне" водіння
20:56
/ 3
У Берегові злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку
20:31
На під'їзді до кордону затримали чотирьох чоловіків, що планували нелегально потрапити до Румунії, та двох закарпатців-переправників
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
15:57
На кордоні з Угорщиною у китайському вантажі виявили "зайві" електроскутери