Пайовики, які працювали в радгосп-заводах, отримають шанс на наділи

13 липня Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким пайовики, які працювали у державних сільськогосподарських підприємствах (в тому числі і радгосп-заводах), отримають вистраждані паї на землю. Законопроект підтримали і народні депутати від Закарпаття, зокрема Василь Петьовка, пресслужба якого поширила відповідний реліз.

На  Закарпатті  свого часу працювали великі агроторгові державні підприємства: радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище», державне підприємство «Агропромислова фірма «Леанка», радгосп «Кук».   У цих підприємствах, що займалися вирощуванням продукції для плодово-ягідних та виноградних вин, іншої сільськогосподарської продукції, працювали сотні закарпатців. З огляду на стратегічну значимість, частину з цих підприємтв  включили до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Тим часом стан колишніх радгосп-заводів лише погіршувався: землі впродовж багатьох років не обробляються, заростають чагарниками, стають не придатними для товарного виробництва. Працівники, окрім того, що роками не одержують заробітну плату, не отримали земельні частки (паї) – через дердавну заборону такі землі не включали до розпаювання. Передати родючі землі цих підприємств в оренду керівники підприємств не  могли через законодавчу заборону та складний механізм погодження таких питань з урядовими чиновниками. 

13 липня  2020 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №3012-2,  що передбачає встановлення порядку приватизації земель державних сільгоспідприємств та забезпечення працівників таких підприємств правом на отримання паю.    Простіше кажучи: пайовики, які роками працювали у цих підприємствах (в тому числі і в радгосп-заводах), нарешті справедливо отримають заслужені паї та земельні наділи

Згідно з законопроеком, який ухвалили 13 липня:

- приватизації підлягають лише землі державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій

- до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств визначається у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га);

- 20% земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, що передається у власність однієї особи не може перевищувати 2 га);

- не менше 40% передаються в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств).

Проектом пропонується несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підприємства при його ліквідації, передати до комунальної власності територіальних громад за місцем їх розташування.

Законопроект, який, нарешті дасть можливість отримати заслужені земельні паї для  багатьох колишніх колгоспників та  селян, які їх роками обробляли, підтримали 267 нардепів.

15 липня 2020р.

Теги: земля, паї, радгосп

НОВИНИ: Різне

18:27
Лайфхаки догляду за комбінованою шкірою
20:55
Велика родина за святковою вечерею: як вибрати зручний стіл
21:54
Jooble – кращий сайт для пошуку роботи, і ось чому
15:05
Що таке крафт папір і яка його сфера застосування?
02:11
/ 2
Фіцо назвав "пердінням" збір словаками €4 млн для України
15:18
/ 1
Косметичний ремонт у помешканні - як підготуватися, щоб все пройшло як і годиться
14:40
Поляки розблокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною – ДПСУ
13:08
Чи потрібен вугільний фільтр для води
20:07
Якими бувають стаканчики
16:56
Як доглядати за біговими кросівками: поради та трюки
16:30
Як купити вуличний ліхтар: особливості вибору якісного приладу
16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
» Всі новини