Закарпатський "русинський" сепаратист піп Сидор каже, що він уже не сепаратист

Закарпатські русинські лідери отець Димитрій Сидор та депутат Закарпатської обласної ради Євген Жупан заявили, що русини відкидають усі звинувачення в сепаратизмі, але й надалі вважають бажаним надання "належного їм як корінному народу" краю статусу, вищого за автономію, - самоврядного краю.

Димитрій Сидор
Димитрій Сидор

І таке рішення, на їхню думку, не суперечить законам України, є виправданим з правової та історичної точки зору.

На прес-конференції в Ужгороді Димитрій Сидор Євген Жупан оголосили: на засіданні Президії Народної ради русинів було прийнято економічну доктрину, за якою доходи нині дотаційної області можуть складати до 1,5 млрд. доларів на рік, якщо Закарпаття стане особливим краєм і не віддаватиме коштів до центрального бюджету.

Нагадаємо, 7 березня 2007 обласна рада визнала національність "русин". Відповідно до перепису 2001 року, такими в області себе вважають 10090 осіб, за словами ж Євгена Жупана, такими є близько 140 тисяч чоловік, а отець Димитрій вважає, що з півмільйона.

Сергій Гудак, УкрінформФото
30 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

Путін обявив Джорджy 2008-04-07 / 21:15:00



Коли ж зайшлося про Україну, Путін розлютився. Звертаючись до Бушу, він сказав: "Ти ж розумієш, Джордж, що Україна — це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій — це Східна Європа, а частина, і значна, дарована нами!" І тут він дуже прозоро натякнув, що якщо Україну все ж таки приймуть до НАТО, це держава просто припинить існування. Тобто фактично він погрожував, що Росія може почати відторгнення Криму і Східної України".

Іван 2008-04-01 / 08:51:00
Нині будеме мати файну новину - прилетит до Києва Буш і обявит, же всі живі существа в Україні мают рівні права (бжоли, коні, свині, пси), а зато годна сися держава быти хоть в НАТО, хоть в ... Нихто му не посміє суперечити, бо привіз свойих снайперів. Айбо нихто не посміє й нагадати, же туй сут і люде...

Patriot 2008-03-31 / 23:18:00
orange. Majesh nebore pravdu. Negidno sja obzyvaty.Ajbo ja tja chytav na drugyh forumah de ty hosnujesh ne duzhe fajni slova. A takyjisj tujka chemnyj.Budj nauktema takyj.

Patriot 2008-03-31 / 23:13:00
май русин.Bozhe upasy abym thja puzhav. Ja lem mav gadku ozh skoro sja zbude oto pro scto maly djaku nashi pradidy i didy. Daj ty Bozhe serenchi i tvoij rodyni

Доста ширити дештруктивный націоналізм! 2008-03-31 / 02:35:00
Кидь ай далше будете щирі и свідомі ширити на Україні нетолерантність, расизм, ксенофобію, гноблення фундаментальных прав людини, етноцид так потім Українській державі не поможуть ани молитви!!!

Сидоре, доста тобі дрочити форум! 2008-03-31 / 01:18:00
єдно і то же пишеш цілими днями і ночами... никому уже тото неінтересно... іди помолися, легше стане... ци зроби даякоє Божоє діло...

Обозреватиль 2008-03-31 / 01:01:00
"Ти сам просякнутий ненавистю до України і українців. То як ти хочеш, щоби тебе любили чи поважали?"



orange, а вы чим йсте просякнутый? Русини перед 17-ма роками боли вызнани в сусідных державах: Словакії, Чехії, Мадярштьині, Румунії, Польші а докунця ай в Росії! Лем Украйинська держава русинув як народ невызнала! А о што иде? О тих 700 000 корінных жителюв Пудкарпатя для котрых Україна -держава булша як Франція - и не має для них міста в Украйїнській державі!!! То мош дяковати такым нетолерантним украйинцям з НАЦІ-натуров як йсте вы, orange! Пaк ся чудуєте, же вас до цівілізонанної Європи не хотят брати!!! На Сталінську історичну несправедливість, як Голодомор знаєте кричати, айбо Сталінську брутальну анексію Пудкарпаття числите за "Віковічне Возєднання", ай кід при першій возможності демократічного голосовання 78% жителюв голосовали за самоврядну територію. Ай по 46 рокох брутальной Совєтізації в памяті русінув зостало то, што теріторія русінув є пуд Карпатами, и што уже мали свою державну штруктуру. На демократичне голосованя знаєте лем брехати и перекручовати як Сталінські більшовики!!! Сися политична культура зо Сталінськых часів нищить Украйину як державу, а не 2.6% території де живуть русини.


май русин 2008-03-30 / 23:15:00
Ти ня, неваловше, пуджаєш? напудь свою жону, може з того даякоє пуджаня і вийде

Patriot 2008-03-30 / 22:48:00
май русин. Skoro uznajesh. Ty nebore sche mnogo chogo ne znajesh.Majsja fest.

pfr 2008-03-30 / 22:46:00
штефане, кажеш о правах чоловіка, а о правах жони чого мовчиш? ниє у русину прав жони, ге?

Patriot 2008-03-30 / 22:45:00
Stefanu. Nefajni slova podbyrajete. Ja sja nauktema gordzhu tym zhe rusyny pokazuvutj povagu do svoih oponentiv. Y se ih stylj ushytkyh obzyvaty. Bo ony velyki abo"schyri" ukrainci. Ja rozumivu zhe "kohaana mova" godna dustaty cholovika. Dakoly sja vydytj azh oto my do nyh pryjshly.Ejbo treba sja derzhatyu rukah.Usjomu nasha syla. Naj zhyje Podkarpatsjka!

orange 2008-03-30 / 22:31:00
Ти сам просякнутий ненавистю до України і українців. То як ти хочеш, щоби тебе любили чи поважали?

Штефан 2008-03-30 / 21:43:00
Украйинська преса-просякнута фашистськым антирусинством. А сись сайта даже по назві статті указує што дебіли антирусини не розуміють, што такое права чоловіка. Се результат оранжевої хвороти. Дебільна преса ни слова не пише, же сися власть убивать націю. Журналісти-соучасники избиєнія нації. Но русини уже подняли голову і нич украйинські злодії не зроблять нам. Мы на своюй земли

Штефан 2008-03-30 / 21:37:00
Кулько дикараям заперевальним не говори, же неє сепаратизма у русинов

, а они, агенти Варшавы, обзывають русинов врагами и сепаратистами. Ганьба дебілам заперевальным! Позор дикараям антирусинам, неспособным вести діалог мира!

Обозреватиль 2008-03-30 / 19:08:00
Дежів [30/03/2008 18:15]=бангладежів [30/03/2008 18:44]=Той самий РАСИСТ

Обозреватиль 2008-03-30 / 18:56:00
...."Всі корінні цигани мене в цьому підтримують."..."На днях будемо звертатися до губернатора з ініціативою встановлення в центрі Радванки памятника циганству - пятого колеса від циганського возу!"...




З сеператизму вас, Дежів [30/03/2008 18:15], обвиняти не мош, но за РАСИЗМ Вас треба Судити! Ваш коментарь є коментарь РАСИСТА, котрий не поважає ромів [циган] за людей! Україна не є правова цівілізованна держава, зато можете свободно отваряты Ваш РАСИЗТИЧНЫЙ ПИСОК БЕЗ КОНСЕКВЕНЦИЙ.



бангладежів 2008-03-30 / 18:44:00
ай йа, як Радванка, за Рипублику Борок-телеп, кутра дорас окупована клятымы мукачовськымы окупантамы! мы можеме щорычно качаты 180 трильонув узбецьких тугрикув за транзыт по нашуй територыйи коропецького канала и каждоденного пройизду барвовськых машын и транзыту мусоровозок! Долой мукачовську укупацийу! Давай Рипублику Борок-Телеп!

май русин 2008-03-30 / 18:19:00
Што вто, Pudkarpatsjka Respublika, га, Patriot? Штось я такого адміністративно-територіального утворення не знаву...

Дежів 2008-03-30 / 18:15:00
Я виступаю за самоврядну територію Радванки! Зона самоврядна нехай залишиться Сидору. Якщо він так дуже хоче попасти на зону. Всі корінні цигани мене в цьому підтримують. Навіть мер Ужгорода не заперечує.

На днях будемо звертатися до губернатора з ініціативою встановлення в центрі Радванки памятника циганству - пятого колеса від циганського возу! Прошу нас не звинувачувати в сепаратизмі, Ми за Радванську Республіку в складі України.

Patriot 2008-03-30 / 16:22:00
Vse jde jak povynno jty. Pudkarpatsjka Respublika zaraz znahodytjsja v pravovomu poli Ukrainy i povynni vykonuvatysj zakony dijuchi v cij kraini. Separatyzmu ne povynno bty miscja.Ale my rusyny povynni maty pravorozvyvaty svoju kuljturu, movu vyvchat nashu istoriju. Do rechi ukrainsjki zakony povynni vykonuvatysj ne tiljky ruynamy ale i vysokymy urainsjkymy posdovcjamy. Ja mau na uvazi referendum 1991 roku proavtonomiu rusynsjkogo kraju. Zaraz malo hto znaje scho zakarpattja uvijshlo do skladu rRadjansjkogo Sojuzu jak avtonomna v rezuljtati dogovoru jak avtonomna respublika v URSR. V tij ugodibulo zapysano scho sudovi spravy budutj vestysj na rusynsjkij, ukrainsjkij abo rosijsjkij movah. Pravda cherez jakyjsj chas avtonomija bula likvidovana i nash kraj stav oblastju. Tomu my majame povne pravo na svoju avtonomiju jak minimum. Ja dumaju scho bulob pravyljno zvernutysj do mizhnarodnogo sudu z pytannja nashoi avtonomii.

НОВИНИ: Політика

11:15
/ 1
На Закарпатті викрили підприємця з Харкова, який хотів вивезти пшеницю в ЄС без ліцензування
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей