Дослідники обґрунтували, що Україна не належить до канонічної території РПЦ

Вселенський Патріархат ніколи не надавав права Московському Патріархату включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції.

Про це йдеться у дослідженні Вселенського Патріархату щодо надання церковного статусу автокефалії Церкві, опублікованому на сайті Київської православної богословської академії.

Відзначається, що дослідники архівів вивчили офіційні документи, що збереглися або були відновлені в процесі історичних досліджень.

"Канонічні кордони Російської Церкви були визначені, коли ця Церква була вивищена до статусу Патріархату в 1589 році і ніколи не була змінена ніяким Патріаршим чи Синодальним Томосом, Київська митрополія ніколи не належала до цих меж", - йдеться у дослідженні.

Дослідники наголошують, що Київська митрополія (і вся нинішня Україна) існувала з часу її створення єпархією Вселенського Престолу, а її митрополити отримували свою хіротонію (рукопокладання, благословення – ред.) від Патріарха Константинопольського аж до 17 століття.

"Самовільне висвячення Гедеона на Митрополита Київського Патріархом Московським Іоакимом в 1685 році …викликало опір духовенства та мирян Київської митрополії. Лише після того як Вселенський Патріарх Діонісій IV, під жорстким тиском, у 1686 році дозволив Патріарху Московському рукопокладати кожного Митрополита Київського, духовенство та миряни цього регіону визнали патріарше висвячення Гедеона та його подальших наступників Патріархом Московським", - йдеться у дослідженні.

При цьому підкреслюється, що дозвіл на рукопокладання був наданий на підставі "Грамоти про передачу".

"У тогочасній технічній термінології (це) означає надання дозволу на звершення хіротонії або іншого канонічного обряду, але ніколи не використовується для позначення повного включення канонічної території в іншу автокефальну церкву", - йдеться в дослідженні.

Зазначається, що дозвіл було надано з міркувань "економії" (практичності – ред.) через "велику відстань і війни між двома царствами".

"Положення, викладені в Патріаршому та Синодальному "Акті" 1686 року підтверджують, що канонічна територія Київської митрополії не була передана до Московського Патріархату… Звичайно, це все розумів Московський Патріархат, саме тому він свавільно порушив вказані умови й ніколи не дотримував їх, тому що прагнув свавільно включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції", - йдеться у дослідженні.

У документі відзначається, що "зважаючи на важкі історичні обставини, Вселенський Патріархат замовчував про порушення та нездатність Московського Патріархату дотримуватися положень "Акта" 1686 року, проте ніколи не забував та не ігнорував вказаного".

"Про свідчить надання Вселенським Патріархатом автокефалії Польській Церкві в 1924 році через видання Томосу, в якому чітко сказано, що це рішення ґрунтується на тому, що Польща у церковному відношенні належить до Київської митрополії, яка є під владою Вселенського Патріархату, і що Московський Патріархат не виконував визначених умов", - йдеться в дослідженні.

Повідомляється, що Вселенський Патріархат "ніколи не допускав думки, щоб канонічні права однієї церкви присвоювалися іншою".

Наявність документів, на які спираються дослідники, свідчить, що "Константинопольська Церква ніколи не відбирала в Української Церкви її канонічних прав".

Також дослідники підкреслюють, що орган, який видає "Акт", має абсолютний пріоритет у тлумаченні виданого документа. У даному випадку тлумачення Патріаршого та Синодального "Акта" 1686 року належить Вселенському Престолові.

"Отже, Вселенський Патріархат має право і зобов'язаний виявляти належну материнську турботу про Українську Церкву у кожній ситуації, коли вважає це за необхідне", - підсумували дослідники документів.

05 жовтня 2018р.

Теги: томос, православ'я

Коментарі

Вуву 2018-10-09 / 19:58:37
Є пролєма ... Що попи укпмп чи рпцмп ... Не носять на собі таке зазначення ... А тому є ризик того що людина не знаючи з ким має справу може широко відкрити свою душу ... Дороу до серця . А ці перевертні тільки цього й чекають ... Оці бородаті вовеи в овечих шкурах.
І не одна людина на тім попалась і не одна поплатилась.

Степан Крук -віруючому 2018-10-09 / 11:41:55
Всі ми грішні! Сповідатися піду до священника КАНОНІЧНОї церкви, а не до попа-розкольника московського патріархату! Я не сектант!!! Залишилось не довго чекати ТОМОС. Я люблю ближнього свого, як самого себе, але ж московські попи не є моїми ближніми. Амінь!

віруючий 2018-10-08 / 18:18:28
Дякую! Я Вас підтримую, пане! А як 10 Божих заповідей? Ви їх дотримуєтеся? Тільки щиро... Не грішіть більше, коли раз висповідалися... Я Вас люблю й поважаю...

Степан Крук -віруючому 2018-10-08 / 15:33:06
Правду від тебе скривали московські попи, але нарешті ти її пізнав! Для тебе вона гірка, для мене - солодка! І ще... Ряси від пекла імунітету не добавляють...

Вуву 2018-10-07 / 22:32:58
Таки так ... Але вальманн з коломойським і в пеклі будуть купляти голоси виборців ... Щоб і в пеклі бути елітними грішниками.

віруючий 2018-10-07 / 20:55:58
Я хочу правди, а не образ! Господь Вседержитель всім дасть раду! Моліться, а не купуйте "ролекси", "мерси" й не збивайте собі "сокровищ" на землі.... Не брешіть... перед Богом нічого не притаїш... У Пеклі місця й грошей вистачить всім...

Вуву 2018-10-06 / 23:04:01
Ну так нехай грунтують глибше на дві штикові лопати . Акурат осінь. Якраз в самий раз.
Лопату в руки філарету і варфолемею і ... Копай глибше ... кидай дальше.
Майже 400 років вселенський патріархат мовчав. Оце конспірологія.
Оце поборники "в какошніках" святойі віри і віри правди.
І останнє ... Якщо константинопольска церква ніколи не відбирала в украйінськойі церкви йійі каноніяних прав ...
ТО ДЛЯ ЧОГО НАМ ВИДАВАТИ ТОМОС ... ВДРУГЕ ... ЯКЩО І ПЕРШИЙ НЕ БУВ ВІДІБРАНИМ ЧИ СКАСОВАНИМ ... А НАШУ УКПКП ... ВИЗНАВАЛИ І ВИЗНАЮТЬ.???
Обертали і обертають народ "на дурного"

барига 2018-10-05 / 22:07:26
а що то за чмирь щоб надавати якісь права він козел безвухий

НОВИНИ: Різне

16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
» Всі новини