Угорщина таки заблокувала комісію Україна-НАТО з питань оборони

Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів оборони.

Угорщина таки заблокувала комісію Україна-НАТО з питань оборони

Цю інформацію, що надійшла з дипломатичних джерел, підтвердили в штаб-квартирі Альянсу, передає Європейська правда.

Міністерське засідання КУНу мало відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів Альянсу – це одна з небагатьох можливостей за рік, під час якої голова українського військового відомства має змогу представити свої думки міністрам усіх ключових країн-партнерів.

Однак Угорщина застосувала право вето і заблокувала цю зустріч, підтвердили кілька джерел.

"На даний момент в календарі немає призначених засідань комісії Україна-НАТО", - повідомили в Брюсселі у відповідь на запит ЄП. Посадовець Альянсу натомість нагадав, що у грудні відбулося засідання КУН, де "обговорювали безпекову ситуацію в Україні та хід реформ".

Цю зустріч Угорщина не стала блокувати – ймовірно, через низький рівень представництва. Країни-члени НАТО були присутні на ній на рівні послів.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто в січні публічно обіцяв, що блокуватиме міністерське засідання Комісії.

Наразі залишається нез’ясованим, чи поїде Степан Полторак до Брюсселя попри скасування планів провести КУН. Джерела ЄП, близькі до Міноборони, кажуть, що поїздка досі є у попередньому графіку міністра. Між тим офіційного підтвердження цих планів наразі немає. В НАТО пояснили, що цей коментар належить дати українській стороні. В Міноборони пообіцяли відповісти на це питання згодом (не виключено, що вже після початку візиту).

Водночас технічно лишається можливість візиту Полторака на міністерське засідання НАТО для двосторонніх зустрічей, без формального проведення КУН.

09 лютого 2018р.

Теги: Угорщина, НАТО, блокування

Коментарі

Робі 2018-02-16 / 21:09:36


Хамство і антиукраїнська риторика. Коментар видалено. Адмін


Вуву до істваня 2018-02-10 / 19:25:26
Ну звичайно різні речі ... Ну але треба буде старатись ... Так щоби дві речі були як одна.
"Тьєрпєніє і труд всьо пєрєтрут"
Мож прекласти украйінською ...
"Якщо не терпіння і праця ... то все може пересраться".

Миколі 2018-02-10 / 19:18:25
Та йім все одно от тільки орбану і сіяртову з йіхнім вйобіку , НІ.
А так всім все по барабану.

Микола 2018-02-10 / 16:44:05
І не через мову, я впевненний якби в Україні рівень життя був би як Австрії ви б вчили мову без питань

Микола 2018-02-10 / 16:42:43
До Иствана..Вам не все одно і так ви массово їдете звідси до ЄС.

István 2018-02-10 / 16:04:15
До 2018-02-10 / 13:57:20
Вчити українську мову, та вчити всі предмети на українській мові -- це дві різні речі

Микола 2018-02-10 / 15:52:51
До Останного хто хоче вивчить,погано від цого нікому не буде

Іствані 2018-02-10 / 13:57:20
Украйінську мову все одно прийдеться вчити ... "Буде вам і пєрвий урок і продолженіє"... Все як в школі.

István 2018-02-10 / 11:55:44
Первый урок получили... Продолжение следует

Микола 2018-02-10 / 09:35:25
До Крука....Обовязково знайдуть ,США ,Франція,НАТО, без України ніяк

Степан Крук -Вуву 2018-02-09 / 22:30:06
Це деталі! Головне те, що потужні ігроки Альянсу (США, Франція, Німеччина) не будуть терпіти вибрики Угорщини і знайдуть механізми, котрі промиють мізки Орбану і Ко.


Вуву 2018-02-09 / 22:23:47
Ну так ... Але робота альянсу може відбутись і ... БЕЗ КОМІСІЙІ УКРАЙІНА-НАТО. РОЗУМІЄШ.
Якщо розглядати все скрупульозно по частинах ... А не все разом і узагальнено (як кажуть "в загальному контексті").

Степан Крук -Вуву 2018-02-09 / 22:04:46
Вони блокують роботу комісії Украна-НАТО, одже й діяльність самого Альянсу. Вони намагаються, як члени НАТО, диктувати Альянсу в якому напрямку цьому блоку рухатися. Натомість, вони переслідують тільки свої вузькодержавні інтереси - це тиск на Україну із-за освітнього закону. Парадокс в тому, що НАТО цей закон підтримав. Таким чином найбільшу шкоду, в тому числі й іміджеву, угорці роблять самі собі.

Вуву 2018-02-09 / 21:54:10
Степане ... вони(хуни) ... Не блокують роботу альянсу ...
Вони блокують участь Украйіни в роботі того альянсу.
Ps. Це не одне і те саме ... Це різні речі.

Степан Крук -До с.крука 2018-02-09 / 21:44:16
Ні, не припущення! Над цим вже працюють. Скоро почуєте.

До с.крука 2018-02-09 / 20:11:53
Чи замінить нато регламент ? Чи ні ?
Ми цього незнаєм ,так само як і процедуру заміни , якщо така є.
Але якщо це лишень припущення ... ?!

Степан Крук 2018-02-09 / 18:52:13
Те, що робить Угорщини - порожні понти! НАТО просто змінить регламент, котрий не дозволить блокувати роботу Альянсу! А так воно і буде

Степан Крук 2018-02-09 / 18:46:41
Від ефективності роботи комісії Україна - НАТО залежить обороноздатність і безпека громадян України! Очевидно, що Орбан вже не переймається безпекою закарпатських угорців, а їхній спокій йому по-бахрейну!

Віталій Грегор 2018-02-09 / 18:37:20
знову ця Угорщина всралася (вибачте за слово) на нас і наш європейський напрямок. Спекулятивно "захищаючи" так званих закарпатських угорців в сфері освіти, а це 5 тис. угорськомовних дітей максимум, вони блокують інших 40 млн. українців. Справедливо, професійно, етично, розумно? Думаю всім зрозуміло що ні, а причина проста - зручний формальний спосіб захисти інтереси Росії, яка фінансує уряд Орбана і категорично не бажає жодного ЄС та НАТО для України.
Але питання постає і до наших урядовців разом із МЗС - знову у відповідь своє "суворе" занепокоєння буде висловлювати їм чи може зробити вже якісь конкретні дії (ноти протесту Угорщині, заборона в'їзду угорських чиновників або ще якісь санкції)

О.Д. 2018-02-09 / 18:19:54


Стосунки з НАТО - це одне, а недружня і вигідна Росії політика Угорщини - інше.

Казав, кажу і буду казати: у відповідь на такі недружні дії треба заборонити в'їзд угорським чиновникам на Закарпаття та заблокувати діяльність в області різних організацій, що фінансуються чи керуються з Будапешта.


НОВИНИ: Політика

11:47
/ 8
Ключовими учасниками організації "імпічменту Порошенка" на Закарпатті стали "орли Авакова" і "псевдоактивісти" Москаля
13:47
/ 6
До підпалу офісу угорської організації в Ужгороді можуть бути причетні польські радикали з ультраправої "Фаланги"
04:04
Будапешт через організації закарпатських угорців затягує імплементацію рішень Венеційської комісії - Гриневич
03:27
/ 6
Міністр Гриневич звинуватила голову МЗС Угорщини Сійярто в брехні
02:39
/ 24
У Тячеві голові РДА жбурнули назад кошик квітів, принесений ним "для піару" до пам'ятника Героям Небесної Сотні
01:13
/ 13
В Ужгороді планують встановити ще один провокаційний символ угорської імперськості
04:27
/ 15
Україна не може повністю задовольнити позиції угорської нацменшини у мовному питанні – МЗС
21:36
/ 1
На Закарпатті через АЧС відстріляно сотню диких свиней, у семи випадках вірус підтвердився
23:38
В Ужгороді відбулося громадське вшанування полеглих під час виходу із Дебальцевого
12:43
/ 10
Усім зацікавленим сторонам представили "Дорожню карту імплементації мовної статті закону "Про освіту", Угорщина бреше і маніпулює – МОН
21:05
/ 9
Від шантажу до інсинуацій: Глава МЗС Угорщини звинуватив Україну в "міжнародній кампанії брехні проти Угорщини та закарпатських угорців"
07:39
/ 7
Клімкін: угорці мабуть плутають угорську мову з російською
07:06
/ 4
Кабмін вніс до ВР законопроект про зміни до закону про освіту
23:04
/ 12
Спробу підпалу офісу угорської організації в Ужгороді здійснили пропутінські праворадикали однієї з країн ЄС – Москаль
17:48
/ 38
Низка організацій звернулися до президента щодо звільнення голови Закарпатської ОДА через його антиукраїнську діяльність
15:25
/ 9
Уряд України відреагував на "хамство і маніпуляції" з Угорщини та схвалив зміни до мовної норми
14:53
/ 11
Заступник голови Закарпатської ОДА Москаля уникнув люстрації, бо "немає запису в трудовій" – "Схеми"
14:21
/ 11
Представники угорської громади Закарпаття відмовилися від консультацій з Міносвіти України
05:36
/ 2
Екс-в.о. начальника Закарпатської митниці і екс-помічник нардепа Горвата Крутяк має $130 тис, "подарованих дідусем", і їздить на Infinity "від мами"
18:01
/ 26
Угорщина під приводом "захисту закарпатських угорців" обіцяє продовжити шантажувати Україну