На Закарпатті батьки діток з кохлеарними імплантами створили громадську організацію

Коли у травні я була на святкуванні дня кохлеарного імпланту, здивувалася, як багато у нас є хлопчиків та дівчаток, у котрих за вушком (а то й за обома) видніється маленький пристрій, котрий допомагає їм чути звуки життя. Батьки цих діток роблять все можливе для повноцінної адаптації своїх чад в сучасному суспільстві. Але вони не мовчать про свої проблеми, а навпаки – хочуть, аби їх почули і побачили. Саме для цього і згуртувалися, створивши громадську організацію «Я чую з кохлеар». Яка мета цієї організації і які першочергові завдання вони ставлять перед собою, нам розповіла її голова Людмила Сворень.

На Закарпатті батьки діток з кохлеарними імплантами створили громадську організацію

– Свою громадську організацію «Я чую з кохлеар» ми офіційно зареєстрували тільки місяць тому. Окрім мене, в активі спілки є ще Наталія Дронишинець з Ужгорода та Марина Іванишинець з Виноградова. Вони обидві є мамами діток з вадами слуху, які є носіями кохлеарних імплантів. Наші дітки наразі проходять реабілітацію і розвиваються. Загалом учасниками ГО є  20 чоловік. Проте їх буде набагато більше, оскільки у області нараховується близько 200 діток з кохлеарними імплантами та слуховими апаратами, і діти, яким щойно виявили втрату слуху, – розповідає Людмила Григорівна. – До цього часу громадської організації для людей з вадами слуху у Закарпатській області не було. Певне, ніхто й не думав, що втрата слуху є великою проблемою. Я – мама дитини, котру у Виноградівському районі було проімплантовано одну з перших, адже мій син пройшов хірургічне втручання 5 років тому. З перших днів імплантування я зауважила для себе, що для таких батьків треба щось робити. Найперше – їх необхідно забезпечити інформацією, що на сьогодні є можливість на 100% повернути їх діткам втрачений слух. Тоді хлопчикам та дівчаткам не прийдеться жити у глухоті, зростати в школі-інтернаті і вивчати жестову мову. Якщо дитину вчасно проімплантувати, пройти належну реабілітацію, тоді у неї є можливість навчатися у звичайній загальноосвітній школі. Моєму сину Денису в січні виповниться 9 років. Зараз він навчається у міській ЗОШ №2 на індивідуально-інтегрованій формі навчання. Проте, батьки особливих діток мають знати, що недостатньо лише проімплантувати дитину, їй потрібно надати максимальний слух. Для цього потрібно вчасно виявити втрату слуху, зробити всі необхідні обстеження, а після імплантації пройти певну реабілітацію. Позаяк на Закарпатті своїх реабілітологів немає, ми щомісяця запрошуємо сурдопедагогів з Києва та Львова. Також зі столиці приїжджає аудіолог, котрий робить налаштування процесорів і навчає нас, батьків, як потрібно займатися з дитиною, аби її правильно реабілітувати і запустити у чуюче суспільство. Бо, перш за все дитина має усвідомити, що вона вже чує, а відтак – навчитися говорити. Сама імплантація зараз коштує більше 800 тисяч гривень, а державна програма практично не працює. Проте, як тільки батьки виявлять, що дитина не чує, одразу треба дитині одягнути слухові апарати і почати займатися. Заняття потрібно проводити навіть із 6-місячними немовлятами: якщо вони не чують, мають мову батьків сприймати хоча б зорово.

Людмила стверджує, що чим раніше батьки виявлять ваду слуху у соєї дитинки, тим швидше і легше вона адаптується у суспільстві. Зараз найменшій підопічній громадської організації «Я чую з кохлеар» всього 11 місяців. Вона є кандидатом на кохлеарну імплантацію.

Найбільше Людмила Сворень хоче, аби про їхню організацію почуло якомога більше людей у області. Адже вони саме для того і згуртувалися, аби доносити до батьків діток із вадами слуху інформацію про кохлеарну імплантацію. А коли людина, яка стикається з проблемою, хоча б знає, до кого звертатися і в які двері стукати – це вже половина шляху для її вирішення. Зв’язатися із головою ГО «Я чую з кохлеар» можна за телефоном 097 66 72 64 (Людмила Григорівна). Бажаючі матеріально підтримати громадську організацію, кошти можуть надсилати на картковий рахунок ПАТ «Райфайзенбанк Аваль» МФО 325570 (отримувач Сворень Людмила Григорівна), ЄДРПОУ отримувача 2822321683, розрахунковий рахунок 262501982. призначення платежу: поповнення карткового рахунку: № 1282729100.

На Закарпатті батьки діток з кохлерними імплантами створили громадську організацію

Наталія Кобаль, Новини Виноградівщини

11 листопада 2017р.

Теги: кохлеар, імплант

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини