Влада Угорщини заявляє, що може забезпечити навчання угорською в Україні через приватні школи

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 30 вересня в румунському Клужі заявив, що «майбутнє пишуть угорською мовою». Він додав, що національна місія Угорщини – знайти і зберегти всі закордонні угорські громади, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

«Наше завдання – домогтися, щоб вони процвітали на землі, де народилися; могли навчатисяугорською мовою і могли жити як угорці», – наголосив Орбан.

Думки Орбана конкретизували його однопартійці. Вони вважають, що за потреби уряд Угорщини зможе забезпечити навчання угорською на Закарпатті через приватні школи та приватні університети. Про це заявив у Будапешті Ґерґей Ґуляш, керівник проурядової фракції ФІДЕС на презентації книжки «Національна політика: в лещатах. Аспект – без кордонів».

Політик владної коаліції позитивно оцінює той факт, що як уряд Угорщини, так і опозиція виступають єдиним фронтом у питаннях національної політики.

Депутат Європарламенту від ФІДЕС Дьєрдь Шепфлін, виступаючи на презентації, висловив занепокоєння тим фактом, що оскільки Україна не є членом ЄС і навряд чи набуде членства найближчим часом, новий закон України «Про освіту» не можна розглядати як питання компетенції Європейського союзу.

Український закон «Про освіту» набув чинності 28 вересня. 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко, при цьому закликавши Міністерство закордонних справ і Міністерство освіти України провести необхідні консультації з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи. Він також заявив, що мовна стаття закону «Про освіту» відповідає європейським практикам. У Києві також висловлювали думку, що висновок Венеційської комісії Ради Європи про цей закон буде на користь України.

Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах і в Україні (зокрема, її критикував голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль), і за кордоном. В МЗС Угорщини вже обіцяли блокувати кроки на шляху євроінтеграції України через закон про освіту; в Києві такі заяви Будапешта назвали істеричними. Крім того, з критикою закону виступали Румунія, Болгарія, Греція, Польща і Росія, а також президент Молдови.

Міністр освіти України Лілія Гриневич наголошувала, що закон не позбавить меншин права на освіту рідними мовами. Вона зазначала, що закон гарантує національним меншинам вивчення їхніх мов. Проте вона додала, що представники меншин в Україні повинні вільно володіти українською, щоб досягти успіху в Україні. Гриневич також заявила, що мовну статтю закону «Про освіту» буде уточнено в законі «Про загальну середню освіту».

ДО ТЕМИ:

Хто підігріває проугорські настрої на Закарпатті? – ZIK

01 жовтня 2017р.

Теги: освіта, мова, Угорщина, нацменшини

Коментарі

вуву 2017-10-02 / 17:01:13
Можливо через такі "підводні каміння" ... Декому приходять здорові думки ...що потрібно знати державну мову ... Хоч би на побутовому рівні.
Бо як засядуть за книгу правил ДР.і почнуть вчити і перекладати то хай як ... А самоосвіта дає міцні знання.
І не все так драстично і безнадійно бо є курси з украйінськойі мови ... Є вчителі і є кому допомогти при необхідності ... От тільки нема бажання.

мова 2017-10-02 / 10:02:11
Риторика Орбана позбавлена всякої логіки і практичності, попахує "Леніном на броньовику"...
Це все примітивне "шапкозакидальство" і "підліткова бравота", лозунги, всякі там ігри королів і турулів. Але приходить похмілля і щоденне життя - сірі будні. І елементарне незнання державної мови штовхає українських угорців в "лапи" шахраїв і авантюристів, поза як всі нотаріальні, банківські операції та інші процесуально-документальні дії здійснюються на державній мові, не знання якої -це прямий добровільний вирок підписантові.
Ще один цікаве питання:
як можна видавати водійський дозвіл на право керування ТЗ, особі яка не володіє державною мовою?
Як ця громадянин України може вивчити Постанову КМУ про правила дорожнього руху, якщо він(вона) не володіє державною мовою?
??????????
Та навчаєтеся хоч на японській, а ЗНО з державної мови мусите здавати. Не здав ЗНО - не маєш атестату...

ментор 2017-10-01 / 19:40:34
Нехай хуни за свій рахунок мають приватні школи звивченням укоаїнської угорської німецької і тд з високими стандартами західної освіти хуни місні безкоштовно а всі бажаючі за гроші.Лиш нестогніт мені шо йсе діскрімінація

бубу 2017-10-01 / 18:27:25
бубу то бубу сам за себе з вуву немає нічого спільного.Багато честі.

Украйінському платнику п. 2017-10-01 / 18:24:58
Украйінці хунійі теж платять йій податки і немають ні однієйі школи , навіть початковойі. :-( вуву

Вуву 2017-10-01 / 18:14:25
Це якийсь інший ... бубу ....бубу #2

Вуву 2017-10-01 / 18:12:27
Нижчих два коментрі вуву неписав.

бубу 2017-10-01 / 18:03:43


Зловживання чужим нікнеймом і капслоком. Коментар видалено. Адмін


бубу 2017-10-01 / 17:57:13
бу

український платник податків 2017-10-01 / 17:56:04
(ц)"Але НЕ за коштів украйінських платників податків."

Панночку "Вуву", відколи угорці Закарпаття не є платниками податків в Україні?

Вуву 2017-10-01 / 15:38:12
Як же ти до цереви ходиш ... Богу молитися ... Якщо серце твоє прагне таких страшних речей ? Чи може церква московського патріархату тобі так добре "промила мозги" ?

Русин 2017-10-01 / 10:37:18


Я ідіот. Ненавиджу Україну і хочу розпалити тут ненависть, щоби тут були війна, кров і сльози.


Карпато - словін 2017-10-01 / 09:23:10
Мадяри зірвали мені це язика.Я наприклад ще десь два тижні тому передбачав такий розвиток подій ,го мадяри просто візьмуть і профінансують самі середню освіту від а до я .Це слід було очікувати .

Вуву просто 2017-10-01 / 09:06:27
Ну ти можеш думати що я ... Але я не змушую тебе платити ніякі податки ... Хочеш плати ... Хочеш не плати ... Твоя справа. Чи я тобі в кишеньку заглядаю ?

Вуву 2017-10-01 / 09:00:16
Ну по перше ... Сайт нічого не роздмухує ... А дає шанс кожному з нас виказати свою думку.
Якщо більшість думок дописувачів вкрай негативна чи не зовсім " толерантна" ... То це є відзеркалення суспільного настрою. І при чім тут галичани ? ... І галичанські традиційі ? А відносно толерантності ... То окрема тема дискусійі.
Більше того ... Ти (читачу) ... Повинен цінувати те що ти маєш таку можливість писати те що ти думаєш ... Хіба це не толерантність по відношенню до тебе ?

Михайло 2017-10-01 / 08:47:48
Цей закон фактично є антиросійським. Угорці випадково попали під роздачу. Якшо Угорщина відкриє приватні школи думаю це буде компромісом.

закарпатець 2017-10-01 / 07:40:32
най си шкали построять та найся учать хоть по китайськи.

Вуву 2017-10-01 / 06:32:38
Якщо через свойі хунські приватні школи ... Та хай роблять ... Але НЕ за коштів украйінських платників податків .

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07