В Україні більше не буде такої мовної ситуації, як раніше – Клімкін

У сусідніх країнах завжди знайдуться охочі політизувати мовне або історичні питання, однак наші партнери мають усвідомити, що в Україні більше не буде такої ситуації з рівнем володіння державною мовою, як раніше. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

В Україні більше не буде такої мовної ситуації, як раніше – Клімкін

"Звичайно, в сусідніх країнах є люди, які політизують мовне або історичні питання, щоб певним чином "мобілізувати" людей навколо своїх цілей. Так завжди буде, оскільки це частина політичного процесу. Але ми маємо вести щиру і відкриту, однак дуже послідовну розмову з нашими партнерами, доводячи правильність і справедливість наших дій. Вони мають усвідомити, що такої ситуації з рівнем володіння українською мовою, як було раніше, в Україні більше не буде", – сказав Клімкін.

На думку міністра, нещодавно ухвалений закон про освіту не становить загрози дружбі України з сусідами, але для нас дуже важливо робити подальші кроки в контексті освіти в тісному діалозі з партнерами.

Клімкін розповів, що після ухвалення закону розмовляв з румунським і польським міністрами закордонних справ, і, за його словами, вони чудово розуміють, що для нас фундаментально важливо, щоб усі наші громадяни на достатньому рівні володіли українською мовою.

У цьому контексті він навів приклад, який наводив прем'єр-міністру і міністру закордонних справ Угорщини.

Клімкін розповів, що минулого року відвідував угорське консульство у Берегові і після розмови з консулами спустився до зали, де відбувалося консульське обслуговування, щоб привітатися з нашими громадянами. "Дехто із щирою усмішкою відповів, а дехто просто мовчки посміхався. З'ясувалося, що деякі наші громадяни не володіють українською навіть, щоб привітатися", - констатував міністр.

Він поінформував, що МЗС разом з Міністерством освіти буде проводити спільні консультації і пояснювати, що ухвалення цього закону не означає, що в Україні не буде освіти угорською, румунською чи іншою мовою нацменшин. "Але всі наші громадяни повинні знати державну мову, вміти спілкуватися нею і почуватися частиною саме українського суспільства", – наголосив Клімкін. 

Як повідомлялося раніше, 5 вересня Верховна Рада 255-ма голосами ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, врегульовує питання мови в освіті. 

Закон "Про освіту" передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Протест з приводу ухвалення цього закону висловили офіційні органи Польщі, Румунії та Угорщини, які мають велику діаспору в Україні.

Міністерство закордонних справ України у п'ятницю, 15 вересня,  планує провести зустріч із послами країн Євросоюзу та роз'яснити їм положення нового закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин.

15 вересня 2017р.

Теги: освіта, мова, Угорщина, нацменшини, Клімкін

Коментарі

угорець 2017-09-17 / 20:15:11
Боже, а це на якій мові пише? запишить його у першій клас з 1 вересня 2018 року. А до тих пір включить йому Верховну Раду, нехай послухає , хто голосував за цей закон, як і за всі інші.....

URU 2017-09-16 / 01:17:56
Нехай мадариськи покажуть хочь три школи три садика та один вуз на Украінський мові, тоді і нам можна відкрити навчання на мадярьский треба Климкину бути суворишим до них бо буде другий ЛНР і ДНР + подіе ще югославский сценарій з віроізповіданням тай буде велика бойня всіх на всі ,а мадярам наші закрпатьські угорці не потрібні, вони іх лічать як полову трябку а не людей. про це сам мадярский таможенник мені казав їм потрібни лим файні карпатьськи землі ,а дурні наші мадяри так само удурені мечтою як були одуренні кримчани, які думали що будуть получати мадярську пенсію та жити і обсирати город над вужем

Вуву 2017-09-15 / 07:14:48
Клімкін ...ще раз молодець.
Для нашого народу як і будь якого іншого ...єдність починається з мови .
І поступатись по цьому питанню ніяк неможна ... А хоч із за принципу .Ні і все.

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини