Угорщина продовжує пресинг через мовну статтю українського закону про освіту

"Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією", – наголосив у відповідь міністр закордонних справ України Павло Клімкін. І нагадав, що "є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району не склали ЗНО з української мови".

Угорщина продовжує пресинг через мовну статтю українського закону про освіту

Угорщина звернулася зі скаргою до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства. У цьому листі угорський уряд звертає увагу міжнародних організацій на ухвалення Верховною Радою нового закон про освіту, який, на думку Будапешта, утискуватиме права угорської меншини в Україні, передає кореспондент Радіо Свобода.

Як заявив міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто на прес-конференції в Будапешті, його країна також просить вжити невідкладних заходів, щоб цей закон не вступив у дію.

Минулої неділі стало відомо, що міністр викликав у цій справі на понеділок посла України Любов Непоп. За відсутності посла в Будапешті тимчасового повірника у справах України в Угорщині прийняв статс-секретар МЗС Угорщини Левенте Мадяр.

Утім, пояснення українського дипломата, як і попередні заяви міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що угорці за національністю, які живуть в Україні, як і представники інших нацменшин, повинні володіти українською державною мовою, не задовольнили угорську сторону.

«Ці пояснення я вважаю цинічними і неправедними, які не підтверджують правомірність ситуації», – заявив після цього Петер Сійярто.

Хоча угорська дипломатія, згідно з заявами її керівника, надалі не підтримуватиме важливі для України рішення та ініціативи на міжнародному рівні, проте Угорщина ясно усвідомлює, що відбувається на українських теренах. Задля збереження територіальної цілісності України і з огляду на необхідність продовження економічних санкцій проти Росії Київ може розраховувати на голосування Угорщини за продовження санкцій, додав при цьому Сійярто.

Також у понеділок прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прийняв голову Товариства угорської культури на Закарпатті і депутата Верховної Ради України Василя Брензовича. На цій зустрічі йшлося про можливі негативні наслідки вступу в дію українського закону про освіту для угорської меншини в Україні.

Тим часом міжфракційна група депутатів від проурядових та опозиційних угорських партій оприлюднила цього ж дня намір письмово звернутися до президента України Петра Порошенка з закликом не підписувати закон про освіту.

Зі свого боку, міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у твітері: «Україна й надалі робитиме все для розвитку української та гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин. Це наш обов’язок».

За його словами, цього тижня Міністерство освіти України надасть детальну інформацію щодо нового закону України «Про освіту» та його застосування.

«Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією», – наголосив міністр.

Раніше в МЗС Угорщини вже заявили, що Будапешт через український закон, який вважає дискримінаційним щодо угорської меншини, не підтримуватиме жодної української ініціативи та важливих для України рішень у міжнародних організаціях і навіть перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені, а також буде порушувати питання щодо внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту на всіх форумах ООН, ОБСЄ та ЄС.

Новий закон України про освіту, а саме його розділ про мову освіти – державну, – викликав критику влади і правих екстремістів в Угорщині. Угорці є найчисельнішою національною меншиною на Закарпатті.

Радіо Свобода

12 вересня 2017р.

Теги: освіта, мова, Угорщина, нацменшини

Коментарі

Петро 2017-10-14 / 16:57:12
Хлопове! Хто з вас читав Закон? Та ніхто! Як фахівець скажу,що цей закон відповідає всім вимогам 5 основних компетенцій Ради Європи щодо освіти. І годі зациклюватися на праві громадянина володіти державною мовою. Назвіть країну, де Конституція не зобовязує громадянина володіти державною мовою? Може конституція Угорщини?
Дорогі мадярські батьки, не дайте себе обдурювати політиканам чи базікам типу Тібі. Угорці на Закарпатті - це не резервація. Врешті зацікавтесь чи вчать угорці державні мови в Румунії (більше 1 млн. угр.), Словаччині, Австрії, Сербії, Хорватії?

За Тібора 2017-10-11 / 08:56:19
Молодець Tibor.

Tibor 2017-09-17 / 19:18:50
Перепрошую, не значить...

Tibor 2017-09-17 / 19:17:23
Ні один угорець цей нанавистницький закон до угорців не прийняв!

Tibor 2017-09-17 / 19:15:04


Тримайте себе в руках. Коментар видалено. Адмін


Тіборові 2017-09-17 / 19:12:20
І ще раз кажу: знаю повно угорців, які нормально, з розумінням сприйняли цей закон, розуміючи, що він нічим нікому не загрожує. Бо угорці знатимуть свою угорську мову і, крім того, знатимуть державну українську. А це означає вдвічі більше можливостей...

Тіборові 2017-09-17 / 19:09:11
Ніхто тебе ні до чого не змушує, заспокойся. Закон стосується лише тих, хто вчиться чи буде вчитися в школі. А ти, якщо хочеш, на знак протесту можеш забути українську і в Києві спілкуватися виключно угорською.
Ми ж живемо в демократичній країні?

Tibor 2017-09-17 / 19:06:59
Всі угорці категорично проти цього ненавистницького, асиміляційного закону. Мову треба знати тим хто захоче, я захотів і вивчив, але вона все рівно для мене чужа не рідна і ніколи не буде рідною, зрозумійте це і не заставляйте мене важати її рідною! Я угорець і ніколи не буду українцем, який би закон би не приймали!

Тіборові 2017-09-17 / 19:00:59
розуміють

Тіборові 2017-09-17 / 19:00:19
Проти ти, чи не проти Йоббіка, але поводишся точно як йоббік.
Повно угорців з розумінням зустріли цей закон. Бо розусіють різницю між асиміляцією і інтеграцією в українське суспільство. Розуміють, що державну мову треба знати, без цього нема перспективи. Або перспектива залишатися на некваліфікованій роботі.

Tibor 2017-09-17 / 18:50:59
Я категорично проти йоббіків. Подивіться. Хто, хоча б один угорець висловився за цей асиміляційний закон про освіту? Покажіть хоть одного, ми в Києві, всі угорці одностайно висловились проти, про що говорити вже на Закарпатті! Не асимілюйте нас, ми ніколи не будемо українцями!

Тіборові 2017-09-17 / 18:46:33
Казали вже тобі, не розписуйся за всіх. Такі йоббіки як ти не можуть говорити від імені всіх угорців Закарпаття.

Tibor 2017-09-17 / 18:01:50
Нам не потрібна ні Ваша мова, ні Ваш хліб! Це ви до нас прийшли, а не ми до Вас! Ми не здамося, ми розмовляли і будемо розмовляти угорською і ме не претендуємо на уераїнськіх, державні посади. Якщо ми не розмовляємо кашею мовою, то не беріть в Україні нас на роботу, ми виживемо і без вас. Хто хоче, той навчится української, але без гвалту!

закарпатець 2017-09-17 / 15:21:13
Ми добре памятаємо, коли мадяри окупували Закарпаття й били нас по голові, криками лякали дітей, - чий хліб їсте, так і будете говорити! Тепер вони чим кращі за "мацкалів", що "захищають" "русский мир" на Донбасі? Вони готові "захистити" мадяру в Закарпатті "калібрами" Пултера, та час трохи не той та й ми незабудем ніколи Карпатську Україну!!!!! Мадяри! Чий хліб їсте, того й мова! Вивчайте Українську Мову!!!!!

Муму 2017-09-15 / 22:38:56
До ссорi:Бiльш вагомий аргумент?

сорри 2017-09-15 / 22:31:43
Тібіке, хто тебе гвалтує? Заяви в поліцію про сексуальне насильство )

Tibor 2017-09-15 / 20:22:31
Не гвалтуйте угорців своєю мовою! Вони не винні що до них прийшла Україна зненацька. Вивчайте Піаденно-Тирольський варіант вирішення кризи з нацменшинами.

Тібору 2017-09-15 / 15:57:09
Україна в цьому законі про освіту сповна дотримується і Конституції, і закону про нацменшини, і взятих на себе міжнародних зобов'язань.
Мови нацменшин вивчатимуться, школи ніхто не закриває, просто більше вивчатиметься державна мова.
Крапка.
І перестаньте здіймати ґвалт і лемент. Цей закон м'якший, ніж відповідні закони в сусідніх країнах ЄС - Румунії, Словаччині, Угорщині.

Правді 2017-09-15 / 15:53:55
Ні, складається враження, що або 75% випускників угорських шкіл - неповносправні на голову, або Будапешт зацікавлений в їх ізоляції від українського суспільства.

До Правда 2017-09-15 / 11:44:18
І не навчаться! Бо не хочуть! Бо вони "урійошні" і "бьюкньелв/поростбесейд" вчити не будуть. Колись мусили якось з горем опанувати "рускі-язік", бо побоювались "малєнкі робот". А тепер: гуляй душо -нема пекла!

НОВИНИ: Політика

18:47
/ 3
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)
03:44
/ 10
Феномен Саакашвілі
15:48
/ 9
Клімкін: Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською
14:58
/ 21
Венеційська комісія підтримала "мовну" статтю про освіту нацменшин
07:28
/ 2
"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
05:30
/ 14
Клімкін зустрівся з Сійярто і з'ясував, що угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч
04:36
/ 2
Через виявлене в Чопі м'ясо, вражене АЧС, Угорщина заборонила ввезення м'яса з України
18:14
/ 17
Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні
13:36
В Іршаві відкриють унікальну виставку старовинного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
06:58
/ 4
Угорський міністр вирішив, що заради НАТО Україна має скасувати закон про освіту
17:03
/ 20
Закарпатський "відродженець" Ланьо хоче зняти Соболєва з голови антикорупційного комітету (ДОКУМЕНТ)
06:10
/ 20
Україна не сприйматиме шантажу Угорщини і не відмовиться від мовної статті закону про освіту - заступник глави МЗС
05:41
/ 1
Україна та Угорщина планують провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії – Клімкін
02:54
/ 10
Клімкін напередодні візиту на Закарпаття: Україна не визнає ультиматумів в питанні імплементації закону "Про освіту"
20:50
/ 8
На Закарпаття знову навідався високопосадовець країни, що блокує і шантажує Україну
07:49
/ 7
Спікер ВР допустив відтермінування мовного закону в частині навчання нацменшин українською
07:38
/ 2
Екс-міністр закордонних справ України порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад
11:27
/ 8
Уряд Угорщини консультується з Шуфричем про проблеми у відносинах з Україною
18:35
/ 13
Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини
13:37
/ 39
Угорські триколори на Закарпатті: прояв сили чи безсилля?
04:56
/ 16
Шантаж триває: Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України без скасування закону про освіту – Сійярто
07:36
/ 10
Порошенко сподівається, що Україна отримає макрофінансову допомогу від ЄС з умовою відновлення експорту лісу-кругляка
07:02
/ 2
Ціна лояльності: "Відродженець" Ланьо потрапив у топ-5 нардепів з найбільшими субвенціями на округ
17:45
Угорщина єдина країна, яка неготова до діалогу з Україною - Климпуш-Цинцадзе