В Ужгороді презентували ювілейний X гуцульський фестиваль "Берлибаський бануш"

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів ювілейного X гуцульського фестивалю «Берлибаський бануш», який проходитиме 14 травня у селі Костилівка на Рахівщині.

В Ужгороді презентували ювілейний X гуцульський фестиваль "Берлибаський бануш"

Торік організатори якісно оновили програму фестивалю і додали чимало цікавинок. Цього року планується ще яскравіше свято. У програмі і урочиста гуцульська хода, і ватра біла підніжжя скель Довбуша, фотосесія біля скель Стрімчаків, улюблениця гостей корова Берлибашка і ще багато цікавого. Детальніше про святкове дійство розповіли організатори.

Інна Савляк, голова села Костилівка каже: «Розпочнеться все з підніжжя скелі Довбуша, це туристична візитівка Костилівки, де об 11.30 урочисто запалять гуцульську ватру. Через годину о 12.30 вже біля скелі Пам’яті сформується урочиста колона у гуцульських строях, яка о 12.00 вирушить ходою через село до центру, де о 13.30 відбудеться урочисте відкриття ювілейного X фестивалю «Берлибаський бануш». У ході візьмуть участь мешканці села, гості, туристи. Ми запросили багато гостей з району, області, міст-побратимів. Хочемо передати якнайкраще святкову атмосферу та показати наші вікові традиції». За словами Інни Савляк,  з 14.00 аж до 21.00 триватиме насичена концертна програма з участю народних колективів, передбачено дитячі (із шкіл Костилівки та присілку Вільховатого) та дорослі виступи. Заплановано багато конкурсів. Обиратимуть кращих газду та газдиню, дівчину та легіня. Буде конкурс трембітаря з народу, на найкраще гуцульське вбрання, на найдовшу коломийку тощо.

Для дітей передбачено окремо теж чимало розваг, зокрема, розмальовування корови Берлибашки – головного спонсора фестивалю. І, звісно, проводитиметься конкурс з приготування банушу. До слова, команда Костилівки зайняла минулого року перше місце у гастрономічному конкурсі на ще одному потужному фестивалі Рахівщини – Гуцульська бринза. За словами організаторів, на фестивалі планують приготувати понад 300 літрів банушу, сметану для якого збирали від місцевих господинь на господарів.  Пригощатимуть на фестивалі місцевими настоянками, яфинівкою та різними смаколиками.

Для туристів та гостей буде цікавим подивитися на місцевих майстрів-умільців під час  їхньої роботи. Можна буде придбати на пам'ять дерев’яні горнятка з ложкою для бануша, а також топірці – символ мужності.

Юрій Сас, депутат Рахівської районної ради, заступник голови ГО «Гуцульська столиця» зауважив: «Основна мета фестивалю -- пропаганда гуцульської культури. Минулого року після дворічної перерви фестиваль було відновлено, свято зібрало велику кількість людей, приїхало багато туристів, ми отримали позитивні відгуки. Цього року запрошуємо ще більшу кількість учасників, туристів. Будуть майстри приготування банушу з різних районів Рахівщини. Приготуємо стільки страви, що вистачить кожному! І покажемо найбільшу в Україні переносну дерев’яну писанку, яку виготовив наш місцевий майстер. На святі будуть проходити також майстре-класи з приготування сметани, інших молочних продуктів. Все відбуватиметься біля обійстя корови Берлібашки».

Володимир Шепета, начальник відділу культури Рахівської РДА розповів, що у концерті візьмуть участь 11 колективів із званням «народний». «Один з них – це драматичний народний театр з Костилівки. Також будуть оркестр гуцульських інструментів з районного будинку культури. Дитячий оркестр, який був учасником «Україна має талант. Діти» з Великого Бичкова, ансамбль пісні і танцю «Лісоруб», - каже Володимир Шепета. – Колективи запрошено з кожного села. Також проведемо конкурс коломийок, треба буде складати «на ходу» коломийки і щоб вони були найдовшими. Майстер-клас з коренепластики буде, маємо хороших майстрів».

За словами Юрія Саса, на фестиваль вже зголосилися багато туроператорів. Спеціально для туристів влаштують фотозону, де можна буде сфотографуватися у автентичних гуцульських строях. Розмістити гостей у Костилівці також є де: місцеві господарі гостинно відкривають двері своїх садиб, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

06 травня 2017р.

Теги: бануш, Костилівка, гуцул

Коментарі

Закарпатиць 2017-05-07 / 08:55:45
Йсе они люблять , косити під простий нарід , вишиванки одівати , лайбики гуцульські , громаду присипляти такими дешевими трюками -дійствами .
І все заради наживи , і плювати они хотіли на природу і людей .
На жаль громада сама виновата шо дозволяж таким проходимцям себе обманювати .
В Країні електрики доста ! Можете самі в цьому переконатись зайшовши на спеціальні сайти .Навіть більше того ,
збираються ще більше експортувати електроенергії в країни Європи .
А ці міні гес тільки для того щоб витягувати з бюджету гроші .
Толку з них ніякого .А нинішня банда бариг не хоче міняти в цьому законі відверто корупційні статті ,щоб далі наживатись .

Кокіш 2017-05-07 / 08:38:52
Женіть цього Саса гуцули чим скорше бо він від Руннера дарячи вам як Туземцям цоркотала і подаруночки вкраде від вас ваші всі ріки під ГЕСИ

Гуцул з Берлебаша 2017-05-06 / 22:09:23
Цей Фестиваль організовує пройдисвіт Юггко Сас , який на є фото , псевдопатріот Гуцульщини, а на самому ділі він будучи Депутатом Рахівської райради від партіі " Вили Ляшка", лоббіює будівництво всіх ГЕСІВ на наших річках від фірми " runner ", і сімейки Ковачів Кіловольтіа клятих Ригго анналів , де успішно працює керівником юридичного Відділу вводячи в оману нас Гуцулів , сама Головиха села Вже всі дозволи на будівництво ГЕС в нашому селі уже Сасу цьому дала і вони почнуть будувати іі в цьому році

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини