В Ужгороді вивчать питання ефективності деяких структурних підрозділів міської лікарні, а також їх реорганізації (ФОТО)

Результати роботи всіх міських медичних закладів протягом минулого року і плани на 2017-ий проаналізували сьогодні на засіданні в Ужгородській міській раді.

В Ужгороді вивчать питання ефективності деяких структурних підрозділів міської лікарні, а також їх реорганізації (ФОТО)

Начальник відділу охорони здоров’я Василь Решетар підсумував основні тенденції захворюваності у 2016-му, що вдалося зробити для поліпшення умов у закладах, закупівлі обладнання.

Загалом, на галузь охорони здоров’я Ужгорода, із субвенціями з державного бюджету, протягом минулого року використано понад 103 мільйони гривень.

На поточні і капітальні ремонти ремонти медустанов з Програми соціально-економічного розвитку Ужгорода минулого року спрямували понад 7,5 мільйонів гривень. Створено міську кисневу станцію, значні ремонти зроблено в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Повністю профінансовано всі 10 міських програм із додатковим виділенням грошей для окремих категорій хворих, почала роботу перша в Ужгороді виїзна бригада паліативної допомоги.

На кількох об'єктах провели капремонти - за кошти субвенції з держбюджету та співфінансування з міського бюджету. Зокрема, вперше з часів побудови основного корпусу Центральної міської клінічної лікарні (на БАМі) проведено капітальний ремонт терапевтичного відділення та якісно оновлено відділення захворювань органів дихання міської дитячої лікарні.

Відзначалося, що за підсумками 2016-го Ужгород, на жаль, має від’ємний природний приріст населення – дещо знизилася народжуваність і трохи зросла смертність. Проте малюкова смертність знизилася у порівнянні з попереднім роком майже удвічі. Є і стійка тенденція, вже другий рік поспіль, зниження інвалідизації працездатного населення. Хороші також показники роботи фтизіатричної служби, а, як відомо, захворюваність на туберкульоз значною мірою – соціальна проблема.

У цьому ж році очікують, що на державному рівні будуть запроваджені радикальні кроки із практичної реалізації загальнодержавної медичної реформи, зміни формату надання послуг. Міська ж влада планує капітальні ремонти 4 сімейних амбулаторій і на це вже готова проектно-кошторисна документація, оновлення у фізіотерапевтичному, стерилізаційному та кардіологічному відділеннях ЦМКЛ, капремонти відділення раннього дитинства і мансардного поверху дитячої міської лікарні, даху, харчоблоку, жіночої консультації пологового будинку тощо.

Проблемою залишається лікування в місті мешканців інших районів Закарпаття. «Головні лікарі нестимуть персональну відповідальність за лікування пацієнтів з інших районів, областей без компенсації чи страхових полісів, що передбачено рішенням виконкому з серпня минулого року. Звичайно, не йдеться про ургентні випадки, коли потрібна допомога з порятунку життя людини», – закцентував Богдан Андріїв.

Присутня на засіданні заступник керівника департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров зазначила, що 80% скарг на охорону здоров’я виникають через проблеми комунікації, невміння чи небажання належно спілкуватися з пацієнтами.

Підняли і питання, що багато захворювань, у тому числі онкологічних, виявляють не на ранніх стадіях, а вже в запущеній формі. Єлизавета Біров запропонувала використати практику проведення скринінгу населення інтернами медичного факультету УжНУ, як, наприклад, коли проводяться акції з вимірювання тиску, експрес-аналізів щодо підвищення рівня цукру в крові тощо і це допомагає у ранній діагностиці.

Медики нарікали, що ціни на ліки в аптеках дуже суттєво різняться, що окремі препарати, які значаться у протоколах лікування, заборонені для закупівлі державними закладами. Йшлося також про те, що прості і дешеві засоби, у тому числі через ProZorro, ніхто не хоче постачати, продавці не беруть участі у закупівлях. Міський голова тут же дав доручення промоніторити ціни на препарати, які закуповуються для закладів і їх використання та сформувати пропозиції, як змінити ситуацію.

Спеціалісти поліклініки наголосили, що найдешевше лікування – амбулаторне. Варто не класти у стаціонар тих, кому можна надати допомогу в умовах поліклініки чи денного стаціонару, але для цього його можливості, свого часу скорочені, потрібно розширити. Необхідно скеровувати окремих пацієнтів із приймального відділення ЦМКЛ на поліклінічний прийом або ж у відділеннях стаціонару виділяти ліжка, де хворі прийматимуть лише певні процедури, ліки, проходитимуть обстеження і йтимуть додому. У цьому зв'язку обговорили також можливості "хірургії одного дня"– надання допомоги пацієнтам, яким проводять нескладні втручання. Це, наголошувалося – резерв ефективнішого використання коштів, яких на медичну галузь катастрофічно не вистачає. 

Саме тому окремо будуть вивчені питання ефективності функціонування деяких структурних підрозділів, а також їх реорганізації, повіжомляють в Ужгородській міській раді.

24 березня 2017р.

Теги: лікарня, реорганізація, ефективність

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини