Закарпатці привезли нагороди з чемпіонату України з пауерліфтингу в Коломиї (ФОТО)

Протягом чотирьох днів у прикарпатському місті Коломия проходив чемпіонат України з пауерліфтингу (класичний жим лежачи) серед спортсменів усіх вікових груп, в якому взяли участь і закарпатські атлети.

Приємною несподіванкою став виступ 15-річної учениці Ужгородської угорськомовної гімназії ім. Другетів Вікторії Козарь, котра виборола першу золоту медаль для закарпатської команди. Дебютантка всеукраїнських змагань успішно виконала усі підходи до штанги і з результатом 60 кг стала чемпіонкою серед  дівчат до 18-ти років у ваговій категорії 63 кг, перевершивши свій особистий рекорд на 12,5 кг!  Вікторія випередила найближчу переслідувачку на 10, а бронзову призерку – на 25 кг!

У змаганнях юнаків бронзові нагороди здобули мукачівці Мілан Бряник, котрий підняв 87,5 кг у ваговій категорії до 59 кг,  Михайло Когут (90 кг у вазі до 66 кг) та представник Хуста Олександр Гангур (122,5 кг серед атлетів, вагою до 93 кг), а у командному заліку юнацька закарпатська збірна посіла 2-ге місце.

У змаганнях юніорів (до 23-х років) одразу двоє закарпатців вибороли «золото». У ваговій категорії до 105 кг з першого ж підходу чемпіоном країни з показником 180 кг став ужгородець Максиміліан Лабінський, а серед суперважковаговиків (понад 120 кг) з результатом 170 кг переміг Василь Діус з Мукачева. Бронзову юніорську нагороду, піднявши 87,5 кг, у категорії до 66 кг  здобув земляк Василя Мілан Ботош

Серед чоловіків у вазі до 59 кг віце-чемпіоном України з результатом 130 кг став мукачівець Олександр Лийвой. У ваговій категорії до 66 кг, де була надзвичайно жорстка конкуренція, подолавши 157,5 кг, що вище за норматив майстра спорту, четверте місце посів студент Ужгородського національного університету Іван Телегій. Проте, завдяки тому, що ужгородець показав найвищий з усіх закарпатських атлетів за рівнем майстерності результат, він отримав шанс потрапити до національної збірної команди України й виступити у квітні на чемпіонаті світу в США.

Серед ветеранів бронзовим призером став  суперважковаговик Ярослав Ситар з Перечинщини.

У змаганнях представниць прекрасної статі обидві закарпатки конкурували у ваговій категорії до 47 кг, де віце-чемпіонкою країни стала ужгородка Габріелла Мателешко, а бронзову нагороду здобула Єлизавета Форкош з Мукачівського району. У командному заліку наші жінки посіли третє місце.

Обласна федерація пауерліфтингу висловлює подяку управлінню молоді та спорту облдержадміністрації (начальник Віталій Ерфан) за сприяння у повноцінній підготовці та відрядження на змагання закарпатської команди.