Європа приставить до 4 міністерств експертів "штовхати" реформи

В Україні діятимуть офіс упровадження реформ і команда підтримки реформ. Про це розповіли на презентації оновленої структури підтримки реформ та стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі розповів, що спершу іноземні експерти допоможуть чотирьом міністерствам – Мінфіну, Мінекономіки, Мінінфраструктури й Мінагрполітики.

Допомога європейців матиме щонайменше 4 напрямки – зокрема, підтримку офісу впровадження реформ та розробку і впровадження щорічного плану уряду щодо реформ.

"Ми надамо найкращих експертів для команд підтримки реформ. У них буде дві мети – допомагати ключовим міністерствам впроваджувати секторальні стратегії реформ, що вже були ухвалені, і вони допоможуть тим міністерствам загалом реформувати їхню структуру, щоб вони стали більш ефективними", – сказав Мінгареллі.

"Ми розпочнемо роботу з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку й торгівлі, Міністерством інфраструктури й Міністерством аграрної політики та продовольства. Але, звісно, ми готові розширити цей експеримент на інші міністерства, як тільки вони будуть готові до цього", – додав посол ЄС.

"По-третє, ми хочемо продовжувати підтримувати групу стратегічних радників, яку очолить пан Бальцерович і пан Міклош. Вони надають стратегічні рекомендації і президенту, і Вам, пане прем'єр-міністре", – сказав він.

Ці три групи технічної допомоги діятимуть на донорські кошти, які виділяє Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Також європейці готують масштабну програму допомоги для підтримки реформи державного управління. "Її вартість – понад 100 мільйонів євро", – сказав Мінгареллі.

Він нагадав, що близько року назад зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм запускали проект Ради для Європи, аби зробити український парламент більш прозорим і ефективним.

"Усі ці експерти не стануть у нагоді, якщо з українського боку не буде дуже чіткої волі до реформ", – наголосив Мінгареллі, наголосивши, що європейці надають кошти на реформи вже багато років.

У свою чергу, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Френсіс Маліж сказав, що донори вже погодилися фінансувати стратегічну консультативну групу.

"Іван Міклош і Лєшек Бальцерович погодилися стати на чолі групи, і вони хотіли, щоб це була одна група, а не дві групи, що конкурували б між собою. Але консультацій недостатньо, сьогодні важлива команда виконавців – це громадяни..., які стануть скелетом державної служби" – зазначив Маліж.

На додачу до консультативної групи діятимуть офіс впровадження реформ і команда підтримки реформ, до виконавчого комітету з упровадження реформ входять Іванна Климпуш-Цинцадзе й Дмитро Шимків, сказав він.

За словами Маліжа, ЄБРР надасть 8 млн євро для цього завдяки донорам – урядам Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США.

"Я живу тут уже 2,5 роки і бачу, що не всі добрі ідеї можуть втілитися, якщо люди не хочуть проводити реформи. Саме час змінити це… Ми (донори – ред.) готові інвестувати більше. Кожного разу, коли реформа стає успішною, кожну наступну проводити легше" – наголосив Маліж.

А міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко сказав, що почалася фаза імплементації стратегії держуправління, ведеться робота над регламентом Кабміну.

А в офісі реформ при прем'єр-міністрі працюватиме 18 осіб, і очолюватиме його Саєнко.

17 жовтня 2016р.

Теги: реформи

Коментарі

Степан Крук 2016-10-17 / 15:24:25
Мої співчуття експертвм!

НОВИНИ: Різне

10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
» Всі новини