В Ужгороді стартував кількаденний Фестиваль єврейської культури Heymish Ungvar (ФОТО, ВІДЕО)

Урочисте відкриття Фестивалю єврейської культури «Heymish Ungvar» выдбулося в нещодавно відкритому після реставрації «Совиному гнізді».

В Ужгороді стартував кількаденний Фестиваль єврейської культури Heymish Ungvar (ФОТО, ВІДЕО)

Выдкриваючи захід, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив, що раніше це був День єврейської культури, а зараз – уже кількаденний фестиваль. Консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Віда, своєю чергою, наголосив, наскільки багатою була єврейська культура на Закарпатті і наскільки важливо її зберігати і пам’ятати про трагедію цього народу, зокрема і на теренах нашого краю.

Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма відзначив, що єврейська культура – одна зі світових, які заслуговують на велику шану і представив мистецькі полотна ізраїльської художниці Малки Цинципер, виставка якої розгорнулася в залах «Совиного гнізда». Ключова тема у світлих, барвистих, надзвичайно життєрадісних роботах жінки – любов: один до одного, до природи, до світу.

Директор обласного благодійного фонду «Хесед Шпіра» Михайло Галін акцентував, що фестиваль 10-ий, ювілейний, але вперше має власну назву – «Heymish Ungvar», що перекладається як затишний, теплий, домашній Ужгород. 

За його словами, до війни в Ужгороді кожен третій говорив на ідиш, зараз на жаль, мова практично втрачена. «Проте нитка єврейства на Закарпатті ніколи не обривалася. Вона тоншала, але продовжувалася», – сказав Галін.

Згодом ведучі урочистостей зачитали вітання від художниці Малки Цинципер, представили маленькі фотовиставки, які теж розгорнуті у «Совиному гнізді»: "Пори року" – Володимира Балеги, "Погляд у минуле. Мукачево, 2007" Леоніда Галіна. "Синагоги Закарпаття. Ретроперспектива" Олександра Токача, "Закарпаття – мій край" Сергія Козодаєва, проект "Еко-Хаїм" – Вероніки Громадської з Вінниці.

На відкритті виступив жіночий співочий колектив із Вінниці "Cімхе", повідомляють в Ужгородській міській раді.

07 жовтня 2016р.

Теги: євреї, культура, фестиваль

Коментарі

miki 2016-10-24 / 15:46:30
меня в полне устраивает название Ужгород только уж больно много новых хозяев тут появилось которые хотят придумать нашему городу новую историю напишите дату когда Вы сюда приехали или Ваши родители и все встанет на свои места с уважением и извените что без оскорблении А большинство как Вы пишите мадяр тоже устраивает они тихо живут тут где жили их предки и никого не гонят из города который в песне Ужгородской группы назывался Ужгород мой маленький Париж Это было давно может Вы тут еще не жили .

До Мікі 2016-10-13 / 17:02:28
Але чомусь назва Ужгород не влаштовує лише мадяр...
Совпаденіє???

miki 2016-10-12 / 12:04:41
Если демократично то надо спросить у людей - референдум ! ненадо так агрессивно кричать ЧТО НИКОГДА ВЕДЬ ГОЛОСОВАТЬ БУДУТ ВСЕ украинци евреи венгры чехи словаки немцы швабы румыны русские русини ромы и еще много национальностей которые в мире и спокойствии жили в этом городе и крае больше как 1000 лет

ак 47 2016-10-12 / 11:27:27
рекомендую вивчити історию Унгвара а мадярам меньше допомагайте цім неучам неблагодарним вони забули що ви перші визнали УкраІну як державу у 1991 році не забувайте про це шановні представники заізжоі ( тітульноі ) націі

"Справедливцям" 2016-10-08 / 12:21:15
Не плутайте декомунізацію з деукраїнізацією, панове. Перейменування сьогодні доречні виключно в інтересах УКРАЇНСЬКОЇ держави. Хочете цього чи ні.

Це місто називатися Ungvar більше не буде, як Україна не буде Київською Руссю і.т.д.

Забагато крові вже пролилося за єдність Українських земель. Припиніть свої провокації, barátok, бо ніколи не відмиєте рук.

14-й 2016-10-07 / 21:30:48
Мої також.Я не вас мав на увазі.

Учасник 2016-10-07 / 21:25:42
Які ще чужинці ???
Мої діди -прадіди,споконвіку тут жили ,на цій землі...

14-й 2016-10-07 / 21:02:54
Минули ті часи,коли чужинці вирішували як і що називати на нашій землі і як називатися нам.

Учасник 2016-10-07 / 19:51:00
Тисячу років він так звався ,хлопці,
ТИСЯЧУ ....
мадяри ,писали шо він так звався ,ще до них ...я наприклад, можу в це повірити ....

Учасник 2016-10-07 / 19:45:34
А чого спотворена ???
Унгвар - це історична назва .
Чи ,будете на біле казати чорне...
Або ,як маскалі "да нье бьіло такова ".
Історія така ,яка вона є...
І заперечувати ,очевидне ,просто несерйозно .

Ник 2016-10-07 / 19:26:07
Айбо картинки файни! Дуже файни малюнки!!!

Степан Крук-14-й 2016-10-07 / 17:19:27
Вони діють під дахом різних благодійнх і культурно-просвітницьких фондів.

14-й 2016-10-07 / 16:58:23
Ревізіоністи нагліють рівно настільки,наскільки ми їм дозволяємо.Давно пора обмежити діяльність розсадників міжнаціональної ворожнечі і сепаратизму під вивісками "консульств"

Степан Крук 2016-10-07 / 16:20:02
Я також проти, щоб над моїм Ужгородом літали гондони із спотвореною назвою міста! Це могли зробити тільки екземпляри з наповненими презирвативами головами!

ужгородка 2016-10-07 / 16:12:36
Ці угорські ненав'язливі "поползновєнія" вже викликали днями шквал обурення в соцмережах. Прецедентом стала повітряна куля Ungvar на святкуваннях Дня Ужгорода.

Копча 2016-10-07 / 16:06:13
Останнім часом при проведенні різноманітних акцій почастішало використання слова ungvar замість Ужгород. Ні на що не натякаю але чесно кажучи трохи підзає..ало так часто бачити мадярські пережитки.

Степан Крук 2016-10-07 / 15:49:55
Шалом! Щоб на вашій вулиці перекинулася вантажівка з печеням!!!

НОВИНИ: Культура

10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
10:12
/ 1
У четвер відбудеться концерт Закарпатського народного хору "Загуди ми, гудаченьку"
11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
» Всі новини