Закарпатські шпажисти вибороли чемпіонство на Всеукраїнських змаганнях з фехтування (ВІДЕО)

Чергові чемпіонські здобутки привезли закарпатські фехтувальники зі Всеукраїнських змагань. Так, у Києві збірна юнаків на шпагах стала Чемпіонами України. «Золотий» склад наших збірників – Артем Матевосов, Владислав Коваленко, Ян Баран та Сергій Горецький.

«У цьому році найпринциповіші не попали на наш шлях. Завжди принциповий суперник – це Харків. Цього року так сталося, що Харків не дойшов, а ми виграли», — говорить Владислав Коваленко, фехтувальник, Чемпіон України

«Найтяжче було першу зустріч фехтувати. Не всі були добре розім’яті. Ще не до кінця проснулися і тяжкувато було», — додає Ян Баран, фехтувальник, Чемпіон України

«У Фіналі ми фехтували із командою «Київ-2», була порівняно неочікувана зустріч, оскільки це – кадетська команда, яка фехтує зараз у категорії до 16 років – у цьому складі вони стали Чемпіонами України. Але змагатися їм довелося зі старшими колегами, неочікувано гарно виступили. Вони вибили першу команду Харкова, яка була претендентом на золота та фаворитом. Ми ж упевнено пройшли усі стадії, проблем особливих не виникало, без проблем», — розповідає Сергій Горецький, фехтувальник, Чемпіон України

Крім того, привезли закарпатці й індивідуальні нагороди. Так, шпажист Сергій Горецький став бронзовим призером, і за підсумками Чемпіонату України потрапив до юнацької Національної збірної та поїде захищати державний стяг на Чемпіонат Європи.

«Цей Чемпіонат дав мені змогу попасти у збірну України , і вже через 2 тижні будемо їхати у Сербію на Чемпіонат Європи. У складі троє харків’ян і я. У мене було два досить тяжких поєдинка. За вхід у шістнадцятку я виграв у хлопця з Харкова. Він молодший за мене, але дуже талановитий хлопець, подобається мені його стиль фехтування. Виграв у нього одним уколом, при тому, що програвав 14:13. За вхід у четвірку був бій зі львівським хлопцем, теж програвав 4-5 уколів, але зміг витягнути бій і виграти», — розповідає Сергій Горецький, фехтувальник, Чемпіон України

Наразі закарпатські фехтувальники підбивають підсумки виступів у лютому, готуються до українських турнірів та налаштовуються на європейські змагання. Додатковою мотивацією та чемпіонським стимулом є успіх нашого земляка Анатолія Герея, який у складі збірної України отримав ліцензію на участь в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

«12-14 лютого у нас був Чемпіонат України на рапірах. І якщо в особистих нам не щастило, то в команді ми посіли третє місце (у складі Ангеліни Цимболинець, Марії Кривонос, Даніели Товтин та Діани Падалкіної). Після цього я і наші спортсмени приїхали у Київ, і там уже наші шпажисти посіли перше місце у команді і маємо бронзу у Сергія Горецького в індивідуальних змаганнях. 19 лютого теж у Києві відбулися дитячі змагання серед самих маленьких. І там маємо успіхи. Анастасія Голич – вихованиця Вікторії Петрішак – посіла перше місце. Олена Синиця була третя, Максим Русин теж був третій і Андрій Кузьма потрапив у вісімку кращих. У цей же час у Ванкувері Анатолій Герей у складі команди України посів третє місце та вже 100% наша збірна відібралась на Олімпіаду, маючи 2 світовий рейтинг. Скоріше за все, на Олімпіаді вони будуть фехтувати зі збірною Венесуели, а це майже 9-% потрапляння у 4 четвірку кращих збірних світу», — розповідає Сергій Горецький, старший тренер збірної Закарпаття