Через дорожнечу поїздки на чемпіонат світу з пауерліфтингу закарпатці не зможуть представляти Україну (ФОТО)

Майже 300 спортсменів, серед яких було 11 закарпатців, взяли участь у чемпіонатах України з пауерліфтингу з жиму лежачи й класичного жиму лежачи в усіх вікових групах, що протягом п’яти днів проходили у прикарпатському місті Коломия.

У першому виді програми, де спортсмени змагались із застосуванням спеціального екіпірування, порадувало повернення на всеукраїнський поміст після 1,5-річної перерви, пов’язаної з народженням сина, нашої найтитулованішої пауерліфтерки Єлизавети Рижак з Ужгорода, котра впевнено виконала всі три підходи і з результатом 85 кг стала чемпіонкою України серед жінок, не важчих за 47 кг. Також ужгородка здобула "бронзу" в абсолютному заліку серед спортсменок усіх вагових категорій і завдяки її успішному виступу закарпатська жіноча збірна посіла посіла третє командне місце.

Серед чоловіків, вагою до 74 кг, не було рівних ужгородському "динамівцю" Олександру Шляхті, котрий вже декілька років починає змагання з тієї ваги, на якій закінчив минулий чемпіонат України. Успішно стартувавши з недосяжних для суперників 225 кг, що вище нормативу майстра спорту міжнародного класу, у другій спробі він встановив свій перший рекорд України, який відтепер дорівнює 231 кг і випередив найближчого переслідувача на 18,5 кг.

У ваговій категорії до 59 кг срібним призером з показником 132,5 кг став мукачівець Олександр Лийвой, а у вазі понад 120 кг "бронзу" виборов Ярослав Ситар з Перечинщини, котрий вижав 205 кг. У змаганнях юніорів у суперважкій категорії з результатом 200 кг чемпіонський титул здобув Василь Діус з Мукачева, а чоловіча команда Закарпаття фінішувала на третьому місці у командному заліку.

Через два дні наші спортсмени взяли участь у чемпіонаті з класичного жиму лежачи, де змагались без застосування спеціального екіпірування. Єлизавета Рижак у категорії до 47 кг зробила золотий дубль, а Єлизавета Форкош з Мукачева здобула бронзову нагороду.

У змаганнях чоловіків найвищого результату домігся студент УжНУ, дебютант всеукраїнського помосту Іван Телегій. Спочатку він, піднявши 155 кг, випередив найближчого конкурента на 25 кг і виборов "золото" у ваговій категорії до 66 кг серед юніорів, вперше виконавши норматив майстра спорту. Через кілька годин Іван взяв участь у чемпіонаті серед дорослих і знову переміг з рекордом України 162,5 кг, що вище за норматив майстра спорту міжнародного класу.

У юніорських змаганнях серед атлетів, вагою до 105 кг впевнено переміг студент УжНУ Максиміліан Лабінський, котрий вижав 185 кг, а у категорії понад 120 кг золотий дубль з показником 160 кг зробив Василь Діус. Серед юнаків у вазі до 83 кг з результатом 127,5 кг чемпіоном став Олександр Полажинець з Мукачева. У командному заліку закарпатські юніори посіли третє місце.

За підсумками змагань Єлизавета Рижак, Іван Телегій, Олександр Шляхта і Максиміліан Лабінський здобули право представляти Україну на чемпіонатах світу, але навряд чи ним скористаються через дорожнечу поїздки до Данії та ПАР, де пройдуть світові форуми силачів, повідомляють в обласній федерації пауерліфтингу Закарпаття.