Закарпатські реформати вважають, що місцеві чоловіки не мають воювати за цілісність України і пропонують відмовитися від гасла "Слава Україні!"

Управління Закарпатської реформаторської церкви розпочало збір підписів під Деларцією миру. Відповідний текст оприлюднено на офіційному сайті Закарпатської реформаторської церкви.

Закарпатські реформати вважають, що місцеві чоловіки не мають воювати за цілісність України і пропонують відмовитися від гасла "Слава Україні!"

Поруч із загальним контекстом закликів до мирного вирішення інспірованого Росією конфлікту на сході України, декларація містить ряд дивних положень, які абсолютно вписуються в процеси дестабілізації, що буди запущені на Закарпатті минулого тижня в контексті протестів протичасткової мобілізації.

Так, автори декларації наполягають на тому, що закарпатські чоловіки на мають проходити військове навчання і брати участь як військові в конфлікті на Сході. 

Будь ласка, встаньте поруч з нами в цій боротьбі до обраним України голови Верховної Ради, Європейського Парламенту, Європейської Ради та всіх цивілізованих країнах Європи. 

Прочитайте західні і східні повноваження, лідери України все робимо разом, так що рішення в першу чергу керується власними інтересами і не економічний, а й збереження людського життя. 

Засуджуючи використання цілого ряду негативних прізвиськ як от "бандерівці", "москалі"  та гасел - "Геть мадярів!", "Смерть москалям!", "Слава Угорщині!" і "Слава Малоросії!", автори декларації пропонують відмовитися також від гасел "Слава Україні!", "Слава героям!" і "Слава Карпатській Україні!".

"Закарпатці засуджують безглузду війну і хочуть миру!", - кажуть автори декларації.

06 серпня 2014р.

Теги: реформати, війна

Коментарі

Вуву 2017-04-25 / 09:44:14
Вони як віруючі ... Сприймають все буквально , ... не зовсім усвідомлюючи що і тут ними хтось маніпулює.

Byby 2017-04-25 / 09:31:59
Звичайно ...що засуджувати всяку війну... Це добра справа... Але ...це все патетика.
А якщо ...конкретика... То нехай організують "бойовий загін", із свойіх віруючих...(10-12)чоловік ... І нехай відправлятьйіх з Богом (т.б.т місією)...по той бік зони АТО.
Ну а по моб.телефонах бутьсповіщати свойіх вірян і громадскість як в них будуть йти справи з проповідуванням тойі деклараційі. ???

Byby 2017-04-25 / 09:18:25
1.Чи ми повинні керуватись в цьому питанні ... так це тим ... що в нас (як і в інших крайінах), ... Церква відділена від держави.
2.всяка конфесія віруючих має право писати послання ,
звернення , деклараційі, ,... Це йіх невідємне право...Це прояв йіхнойі позиційі (першзавсе), ...як конгрегаційі...(а вже потім як громадянськойі)
3.такі деклараційі по свойій суті не можна розцінювати як політичні ...але ... Як такі що мають (містять в собі), ... Політичний підтекст.

Громадянка 2014-08-12 / 22:53:38
От і я про це. У тексті все зовсім по-іншому написано, а у заголовку все перекручено.

Ужгородець 2014-08-11 / 21:34:52
Насправді якщо дослівно перекласти що в тому тексті написано.

Вася 2014-08-11 / 16:40:39
Якась міжконфесійна війна. Куди йде світ. Скоро мабуть буде його кінець,бо люди дуже обіжені та обізлені один на одного. Тут уже начинаєш розуміти шо не ли Путін лалала ...

Закарпатець 2014-08-10 / 23:09:05
Нащо мадяри сисе написали ко їм казав таке робити.

Ужгородець 2014-08-10 / 17:16:29
Класний останній коментар.

Pali 2014-08-10 / 16:14:32
Цим реформаторським зверненням слід зайнятись прокуратурі, СБУ і міліції замість того, щоби "мулижити" О.Дибу та інших патріотів України. Займіться всякими "йоббіками" та сидорами, в наш час вони повинні бути ізольовані від суспільства!... Слава Україні! Ґероям слава!

anonim 2014-08-08 / 22:01:14
знайдіть людину яка переведе цей текст по людски, ч тоді може зрозумієте що вони мають на увазі. а до тих пір БУДЬ ЛАСКА не фантазіруйте.
перебачте но читаю і бачу, що стаття про одне а джерело про друге
уе відверте скривлення фактів
дякую!
Бахаю МИРУ ВСІМ!!!!!

Руснак 2014-08-08 / 17:32:54
А мадяри ни люди Они цивилiзованi европейцi

Закарпатець 2014-08-08 / 17:10:47
Што ото за люди такі.

христя 2014-08-07 / 22:04:13
та реформати то всі мадяри шо з них чекати

Копча 2014-08-07 / 09:06:00
Потрібно обмежувати у громадянських правах, заборонити приймати участь у виборах та займати посади в дежустановах особам котрі не сприймають себе громадянами України.

777 2014-08-06 / 17:55:27
що взяти з сектантів? рехвормати, свідки єгови, мормони ... імя їм легіон!

Сергій 2014-08-06 / 17:42:32
Нехай ця поважна установа не розказує що робити Україні,а автори цьої декларації можуть поїхати в Росію і розказати Путіну шо робити

Demon Killer 2014-08-06 / 16:14:36
Повністю підтримую коментатора "..."

... 2014-08-06 / 14:41:47
Місцеві реформати можуть вважати і говорити все що їм захочеться. Але місцеві реформати повинні враховувати, що зараз вони перебувають на території Української держави. Українська держава веде війну(хоч це і називають незрозумілим словом АТО) проти сусідньої держави. Під час війни держава повинна забезпечувати територіальну цілісність, права та безпеку своїх громадян всіма можливими і навіть жорсткими законними засобами. Жорсткі засоби вживаються по мірі необхідності в незалежності від національних чи релігійних вподобань. Чи готові місцеві реформати до такого повороту подій?

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку