"Перші результати вступної кампанії ми оцінюємо позитивно" - ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка

Про вступників, новий розвиток університету та про те, чому Ужгород має стати студентським містом - ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка.

"Перші результати вступної кампанії ми оцінюємо позитивно" - ректор УжНУ, професор Володимир  Смоланка

- Володимире Івановичу, як Ви оцінюєте цьогорічну вступну кампанію?

- Перші дні вступної кампанії я оцінюю позитивно, враховуючи динаміку подання заяв на бакалаврат. Зауважу, що це сталося попри те,  що ЗНО успішно склали цього року менше випускників, аніж минулого року. Водночас, до прикладу, на спеціальності медичного спрямування (лікувальна справа, стоматологія і фармація) ми вже отримали більше 1600 заяв.

- Які спеціальності користуються найбільшим попитом у вступників, чи не змінилися цього року їхні вподобання?

- Традиційно, найбільший конкурс стосується медичних, юридичних та економічних напрямів і спеціальностей. Також упродовж останніх років зростає кількість бажаючих здобувати фах природничого та технічного спрямування: мова йде про інженерно-технічний, хімічний, математичний, фізичний, біологічний факультети. Ця тенденція є закономірною, оскільки держава стимулює такі сфери через надання безоплатних місць для навчання. Країна зацікавлена в тому, щоб відбувався розвиток сучасних новітніх технологій, переорієнтація економіки, тому не дивно, що в УжНУ є попит на таких фахівців.

- Чи з'явилися цього року в УжНУ спеціальності?

- Цього року ми відкрили магістратуру з міжнародного права. Збільшено ліцензійні справи на підготовку магістрів за спеціальностями «Правознавство»:  в 2 рази на денну форму, і в 5 разів на заочну форму навчання. Також збільшено ліцензійні обсяги підготовки магістрів за спеціальностями «Історія», «Фізична реабілітація», вперше здійснюватиметься набір магістрів на спеціальність «Міжнародне право».  Ужгородський національний університет вперше за всю історію існування отримав ліцензію на безкоштовну підготовку лікарів-інтернів, ліцензію на безкоштовну підготовку в клінічній ординатурі. Як відомо, це дворічне навчання лікарів, що поєднується з практикою, метою якого є підготовка висококваліфікованого спеціаліста в тій або іншій галузі медицини. Також  ми готуємо ліцензійні справи для того, щоб прийняти велику групу іноземних студентів, зокрема з Індії, на медичний та стоматологічний факультети. 

- Як розвивається міжнародна співпраця УжНУ?

- Цього року ми активно налагоджуємо співпрацю з європейськими вищими навчальними закладами. Ведуться перемовини щодо входження нашого університету в міжнародні наукові консорціуми. Разом з іноземними колегами працюватимемо в рамках програм «Horizon 2020», «Erasmus+».  Зокрема, перша із згаданих програм, бюджет якої, до речі, складає 80 млрд. євро, стосуватиметься впровадження інноваційних наукових досягнень у виробництво.  За її допомогою науковці і виробники зможуть більш ефективно контактувати, а, надалі, співпрацювати. Участь науковців нашого вишу у подібному проекті, без сумніву, стане значним стимулом для розвитку УжНУ. Зокрема, у червні-липні ми налагодили контакти з п’ятьма провідними університетами Литви. Так, 16-17 липня нашу alma-mater відвідали двоє представників Університету Вітовта Великого з Каунасу.  Крім спільної наукової діяльності,  налагоджуватимемо обмін студентів. З литовцями перемовини про програму подвійних дипломів ще лише розпочалися. А з Поморською Академією з Польщі подібні програмі вже почнуть діяти з 1 жовтня. Наступний семестр понад 40 студентів з восьми факультетів УжНУ будуть навчатися в Польщі. При цьому і навчання, і проживання для них будуть безкоштовні.  Окрім того, 7 студентів виявили бажання навчатися за програмами подвійних магістерських дипломів. За 2 роки вони отримають і українські, і польські дипломи магістрів. 

- Чим УжНУ є привабливим для вступників, чим він може зацікавити абітурієнтів?

- УжНУ – це, насамперед, університет, який динамічно розвивається, і я вірю, що ця тенденція буде набирати обертів. Для цього є всі передумови. У нас працюють досвідчені фахівці, які є не тільки хорошими викладачами для студентів, але й можуть стати їх наставниками в житті. Цікаво, що Ужгород має всі можливості стати студентським містом. У нас не так багато населення – близько 120 тисяч, – а кількість студентів в університеті у червні складала 15 тисяч 500осіб!  Усі навчальні  бази університету знаходяться на незначній відстані одна від одної, у нас активне та цікаве молодіжне дозвілля, тому що студентам набагато легше збиратися разом, на відміну від великих міст. Для прикладу, моя родичка, що закінчила один із київських вузів розповідає, що бачила своїх колег студентів тільки на парах. Після лекцій всі просто розходилися по своїх домівках.   Дуже важливим є те, що ми знаходимося в західній частині України, а для цього регіону завжди були важливими такі пріоритети як свобода думки, слова. Вони є важливими для кожної людини, а для студента – є найбільш суттєвими. 

Завершуючи розмову, підкреслю: якщо Ви помітили нові білборди нашого вишу, то, напевно, звернули увагу на гасло: «Зміни – реальні, знання – універсальні, цінності – вічні» …. 

 
 
розмовляв Олексій Шафраньош
24 липня 2014р.

Теги: резултати, вступна кампанія, УжНУ, Смоланка

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини