"Така прекрасна, така чудова — перебудова, перебудова!.."

Ці рядки вряди-годи за влади останнього комуністичного лідера Радянського Союзу Михайла Горбачова наспівували зі сцен в Україні. Уже про них і забули. Та мимоволі вони постійно звучать у свідомості проректора по адміністративно-господарчій частині Ужгородського національного університету Володимира ШЕТЕЛІ.

Народився він у 1960 році. Закінчив фізичний факультет УжНУ. Почав працювати в студентському конструкторському бюро «Квант», а потім став директором студентського містечка, і рекордний строк — 19 років! — трудився там. Тільки в Києві є пан Степаненко, що на аналогічній посаді перебував чверть століття.

— На останній посаді, — говорить Володимир Васильович, — пішов третій рік моєї праці. Є постійно питання, які вирішуються зразу, а є не питання, а справжні скелі, важкі для подолання. Приміром, капітальне будівництво. Найперше треба добудовувати новий навчально-лабораторний корпус на вулиці Університетській, 14 а. Треба вже його завершити і здати в експлуатацію щасливим студентам сьогодення і прийдешніх поколінь. Одначе не вистачає коштів. Для завершення робіт потрібно 15 мільйонів гривень.

— І їх наразі, значить, немає?

— Так не можна говорити. Щороку керівництво університету виділяє кошти, хоча й замало. Скажімо, за останні два роки надали нам 1 мільйон 200 тисяч. За ці гроші освоїли четвертий поверх, у якому розташовується історичний факультет. Зараз ведуться роботи на п'ятому поверсі, де планується розташувати факультет міжнародних відносин. Наразі зведено половину будівлі на Університетській. У цьому році Міністерство освіти і науки виділило ще два мільйони гривень на продовження будівництва.

— Якими ще здобутками можете похвалитися на сьогоднішній день?

— Ввели в експлуатацію міні-котельню для фізичного факультету в листопаді 2006 року, що дало змогу вирішити питання опалення будівлі незалежно від норовистого «Ужгородтеплокомуненерго». Економічний ефект впровадження — 63% (раніше 34 тисячі гривень на місяць сплачували, а зараз — до 10 тисяч).

Проведені також капітальні ремонти фізфаку, юридичного, медичного, біологічного, хімічного, економічного факультетів. Разом з головним інженером Іваном Мучичкою продовжуємо роботи в цьому плані. В основному зараз звертаємо увагу на ремонт покрівель з використанням європейських технологій (дають гарантію до десяти років терміну експлуатації) на головному навчальному корпусі, факультеті фізичного виховання та реабілітації, факультеті післядипломної освіти.

— Що вдалося за два роки роботи, а що — ні?

— Проблеми університету знаю в цілому. Та деколи заважає нестача коштів для реалізації задумів. Та, виходячи з наявної ситуації, намагаємося вирішувати найголовніше.

— Для студента на все життя залишається в пам'яті гуртожиток — Мекка навчання, радості, дозвілля, першого кохання. Як там ведеться сьогодні юнакам і дівчатам?

— У нас п'ять гуртожитків, у яких проживає понад три тисячі студентів, аспірантів та співробітників вишу. Звичайно, всіх бажаючих поселити немає можливості. Але ми плідно займаємося вирішенням цього питання. Адже маємо будівлю на вулиці Паризької Комуни, яку б хотіли переобладнати повністю під житло. Де дасть додаткових триста місць. Звернулися до Міністерства освіти і науки з проханням виділити кошти на будівництво двох гуртожитків на 450 місць, що дало б можливість забезпечити всіх бажаючих житлом згідно з існуючими нормами — по шість квадратних метрів на чоловіка. Гуртожитки, певна річ, потребують належної експлуатації і ремонту. За можливістю виділяємо кошти для найголовнішого — утримання покрівлі, освітлення, теплопостачання, подачі холодної та гарячої води.

— На кого опираєтеся в роботі?

— Головні мої опори — підтримка ректорату, колег — головного інженера Івана Мучички і начальників дванадцяти відділів, які забезпечують поточну господарчу діяльність нашого університету.

— Яку участь берете в соціальних питаннях?

— Надаємо посильну допомогу профкому співробітників університету у будівництві житла та відведенні землі під будівництво.
Розмовляв Василь Зубач, "Трембіта"
29 серпня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини