На Закарпатті не використовуються 4,8 тисячі гектарів ріллі...

Днями голова Закарпатської облради Михайло Кічковський, його заступники Михайло Мартин і Василь Брензович, а також відповідальні працівники
виконавчого апарату облради провели прийоми громадян з особистих питань на базі сільських та селищних рад Берегівського району, зустрілись із місцевим сільським активом. У робочій поїздці по району керівників облради супроводжували голова районної ради Бейло Чізмар та перший заступник голови райдержадміністраціі Володимир Трикур.

Більшість звернень стосувалися соціального захисту населення, санітарного порядку та благоустрою, озеленення населених пунктів. Загалом останніми роками, як зазначив голова облради, поширшав спектр питань, які вирішують сільради. Однак в окремих все ще присутня інертність, тому в людей чимало проблем, які можна вирішити на місці.

Успіх можливий там, де є заінтересованість і співпраця сторін, коли питання сільської та селищної влади і громади стають спільними і з метою їх вирішення вони об'єднують зусилля та працюють командою. Такий основний лейтмотив виїзного засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради, проведеного в с.Яноші Берегівського району.
Засідання вів голова обласної ради Михайло Кічковський. Обговорено шляхи реалізації Концепції комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону, проблемні питання змін та встановлення нових меж населених пунктів, розмежування земель державної і комунальної власності, а також ефективність використання земель сільськогосподарського призначення.

Заступник голови ОДА Олександр Карташов наголосив, що наявна в області практика поводження з побутовими відходами не відповідає вимогам сьогодення. Тому, пропонується Концепція комплексної системи для Закарпатського регіону, схвалена рішенням облради 2 серпня ц. p., яка розрахована на 25 років і реалізовуватиметься у три етапи.

Заступник начальника головного управління земельних ресурсів ОДА Василь Герчук повів мову про межі населених пунктів нашого краю, які, звернув увагу, були встановлені в 1992-1993 pp. У процесі земельної реформи людям надавалися земельні ділянки як для ведення особистого селянського господарства, так і для індивідуального будівництва іноді за межами населених пунктів. Так ось ці ділянки також мають бути включені, як того вимагає чинне законодавство, до території сіл та селищ. Упродовж 2002-2005 p.p. в області відповідно до рішень облради вже встановлено нові межі у 279 населених пунктах. Збільшення територій, ясна річ, збільшує й надходження до місцевих бюджетів.

На сьогодні, за словами В.Герчука, роботи по розробці проектів землеустрою щодо зміни та
встановлення нових меж призупинено. Бо нема оновлених генпланів та грошей у місцевих радах, аби замовити їх виготовлення.

А тепер - найцікавіше. У 2006 році, наприклад, в області із земель державної власності було продано ділянок несільськогосподарського призначення на суму понад 51 млн. грн., за 7 місяців ц.р. — більше, ніж на 35 млн. грн. За цей період до Держбюджету відраховано понад 8,6 млн. грн. За умови розмежування земель державної та комунальної форми власності вони надійшли б до спецфонду місцевих бюджетів і були б використані на капвкладення, оскільки землі запасу належать до комунальної власності територіальних громад.

Тобто, гроші - поряд, тільки бери.

Оперуючи цифрами, прізвищами й фактами, вів мову начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Паук про ефективність використання земель сільськогосподарського призначення. А скоріше — про неефективність.

У сільгосппідприємствах, включаючи фермерські господарства, за його словами, знаходиться в користуванні 60,7 тис. га сільгоспугідь, або 14,8 відсотка від загальної їх кількості. З наявних 195,5 тис. га ріллі посівна площа за всіма категоріями господарств під урожай 2007 р. становить 190,7 тис. га. Таким чином, 4,8 тис. га ріллі в поточному році не використовується.

Найбільша її кількість (1471 га) не використовується в Мукачівському районі, у господарствах Воло-вецького — 964 га, по господарствах населення Берегівського району — 1054 га наявної ріллі, по Ужгородському району цьогоріч не використано 870 га ріллі, у сільгоспвиробників Іршавщини - 487 гектарів.

Координаційна рада рекомендувала головам райрад, райдержадміністрацій, сільським та селищним головам максимально сприяти сільськогосподарським і переробним фермерським підприємствам у формуванні земель сільгосп-призначення, що не використовуються, та наданні їх в оренду для вирощування агропродукції. Галузевому управлінню рекомендовано здійснити цільову перевірку використання землі всіма землевласниками і землекористувачами, звернувши особливу увагу на землі сільгосппри-значення, які не використовуються і в яких реальне джерело розбудови території та громади.
Анна Романенчук, "Новини Закарпаття
29 серпня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 2
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини