На Закарпатті триває державне регулювання цін на ліки для гіпертоніків

З вересня 2013року ліки для хворих на гіпертонію, на які діє знижка у рамках Пілотного проекту, діляться на три категорії

На Закарпатті триває державне регулювання цін на ліки для гіпертоніків

У Закарпатській області триває реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. У рамках цього проекту кожен хворий, якому лікар виписав рецепт за встановленою формою, може отримати медпрепарати зі знижкою. 

Всього по області (станом на 25.10.2013року) є 428 аптечних закладів, які задіяні у Пілотномупроекті.

Кабінетом Міністрів України 12.06.2013 року було прийнято постанову № 554 «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», котрою були внесені суттєві зміни. Зокрема, перелік медикаментів, на які поширюється дія пілотного проекту, був доповнений комбінованими лікарськими засобами, що сприятиме збільшенню кола пацієнтів з гіпертонічною хворобою, залучених до проекту. 

Таким чином, дія пілотного проекту поширюється на наступні лікарські засоби за міжнародними непатентованими назвами (МНН) у вигляді таблеток та капсул: еналаприл і лізиноприл, бісопролол, метопролол, небівалол, амлодипін та ніфедипін, а також комбінації цих препаратів: еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з гідрохлортіазидом). 

Перелік торгівельних назв лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, затверджений наказом МОЗ України від 10.09.2013 р. № 794 і нараховує на сьогодні  192 найменування. Звертаємо увагу пацієнтів на те, що цей перелік має деякі відмінності від попереднього. Тому у випадку виникнення непорозуміння радимо проконсультуватися з лікарем чи фармацевтом щодо наявності того чи іншого лікарського засобу в новому переліку медикаментів, задіяних у пілотному проекті. 

Крім того, встановлено, що препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, на які поширюється дія пілотного проекту, поділені на 3 групи: 

- перша група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, які можна отримати зі знижкою 90% їх вартості; 
- друга група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, які можна отримати зі знижкою менше 90% їх вартості; 
- третя група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягає відшкодуванню. 

У кожному аптечному закладі повинна бути в наявності інформація для пацієнтів щодо цін на лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту, що містить торгівельну назву препарату, форму випуску, дозування, максимальну роздрібну ціну за упаковку, максимальну доплату пацієнтом за упаковку та відповідність до І або ІІ групи. . 

Оскільки всі препарати-учасники пілотного проекту мають статус рецептурних, для їх придбання необхідно надати в аптеку рецепт із зазначенням міжнародної непатентованої назви, в достатній кількості для прийому пацієнтом протягом одного місяця, із зазначенням дози. Рецепт дійсний протягом місяця. В кожному лікувально-профілактичному закладі є перелік аптек з адресами, де можна отримати ліки зі знижкою за умови правильно оформленого рецепта. 

Від аптечного закладу не вимагається наявність усіх без винятку найменувань препаратів, що містяться в переліку. Головне, аби у споживача був вибір цінового діапазону і людина могла придбати як дорогий, так і дешевий лікарський засіб із тих, що беруть участь у пілотному проекті. 

Фармацевт повинен постійно проводити роз’яснювальну роботу з відвідувачами аптек щодо наявності там ліків з однаковою діючою речовиною та дозуванням, інформувати пацієнтів про можливості взаємозамінності препаратів та їхнього комбінування в межах визначеного в проекті списку медпрепаратів. Водночас у разі звернення хворих з рецептами лікаря, де вказана міжнародна непатентована назва, фарма­цевт повинен повідомити, в першу чергу, про наявність лікарського засобу за найнижчою ціною. 

У разі виникнення питань щодо відпуску лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті в аптечних закладах області, треба звертатися до Державної служби з лікарських засобів у Закарпатській області за тел.  61-58-91.

Довідка

Починаючи з 1 червня 2012 року в Україні реалізується Пілотний проект з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Його основою є зниження цін на ліки від гіпертонії та відшкодування їх вартості для хворих.

Завдяки Пілотному проекту 22,5% українців, хворих на серцево-судинні захворювання (близько 12 млн осіб), почали системно лікуватись від гіпертонії та вимірювати тиск.

29 жовтня 2013р.

Теги: гіпертонік, ляки

Коментарі

Той хто знає 2013-10-29 / 18:51:03
"Грамотніка" звати Державна інстпекція контролю цін за ліками

іван 2013-10-29 / 17:57:43
Спочатку влада доводить людей до хвороби: то зарплати не платять,то роботи не є, то епідемія грипу....а потому хворих добивають невідомо якима таблетками (по схемі - так тепер лікують ).

slayer 2013-10-29 / 16:24:53
Що за грамотник заголовок писав?

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини