Апогей безглуздя: в Ужгороді відмінили шкільні канікули

Городяни кажуть, що ігноруватимуть таке рішення чиновників і збираються на мітинг біля міської ради

Апогей безглуздя: в Ужгороді відмінили шкільні канікули

Безглуздість дій чинної влади, яка колись обіцяла "почути кожного", в Ужгороді досягла свого чергового піку. Щойно, тобто в останній день навчального процесу, буквально – в другій його половині, у міській владі обласного центру Закарпаття за наслідками "наради з директорами шкіл і представниками управління освіти" виконкомом прийнято рішення про відміну осінніх канікул. Мотивація – економія коштів на опаленні.

Що найабсурдніше, стверджується, що рішення приймалося "за клопотанням батьків ужгородських школярів і директорів міських шкіл".

У підсумку, осінні канікули мають «приєднати» до зимових.

Чутки моментально поширилися містом ще до остаточного прийняття рішення і в редакції зразу почали "розриватися" усі телефони: обурені городяни говорять про шок у дітей, які вже налаштувалися на відпочинок, про те, що канікули призначаються не просто так, а аби дати дітям трохи психологічно розвантажитися від насичених навчальних програм, що такі рішення не приймаються в останній день, бо у всіх уже є конкретні плани на майбутні вихідні.

Також йдеться про проблему для працюючих батьків, яка виникне з необхідністю кудись прилаштовувати дітей під час тривалих об’єднаних «осінньо-зимових» канікул.

А ще наголошується на абсурдності економії на дітях і загалом простих ужгородцях, тоді як на площі Народній буквально закопуються в землю 3 мільйони бюджетних гривень, у місті за безцінь, з втратою для бюджету загалом уже десятків мільйонів гривень, продали історичні споруди колишньої синагоги на площі Жупанатській, готельно-ресторанного комплексу «Корона» на площі Театральній і трьох комунальних аптек.

Що суттєво, практично всі з тих, хто телефонував до редакції, заявили про те, що ігноруватимуть таке рішення міської влади і не пускатимуть дітей до школи протягом всього періода законних осінніх канікул.

P.S. Щойно на адресу Закарпаття онлайн надійшла офіційна інформація з прес-служби Ужгородської міської ради:

"Сьогодні відбулося позачергове засідання виконавчого комітету. Розглядали лише питання канікул в навчально-освітніх закладах. Враховуючи сприятливі погодні умови та звернення керівників навчальних закладів міста Ужгорода та відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації, вирішено перенести осінні канікули у загальноосвітніх навчальних закладах міста на зимовий період", - йдеться у цьому повідомленні.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ужгородці збираються на мітинг проти безглуздого рішення влади перенести канікули

25 жовтня 2013р.

Теги: канікули

Коментарі

відмінник 2013-11-03 / 19:33:39
коли до нас не прислухаються - пропоную бойкотувати предметні олімпіади

марія 2013-10-29 / 17:19:32
Може десь і буде економія, но тільки де старе обладнаня і ще совецкі батареї топити треба бо розірве всю систему. Та і будуть і так топити. Даколи бо треба думати і головою. Но який там розум коли освіти є у наших панів лиш корочки картонні.

Анна 2013-10-28 / 14:27:29
Дуже добре, що громади міст області такі активні і не дають "туркам" при владі робити з людей "бидло".

Учень 2013-10-27 / 16:17:32
В мукачеві влада подбала про дітей і залишила канікули!! Потрібно ж колись і відпочивати , не тільки працювати!!!

патрон 2013-10-27 / 11:54:00
Це розумний Ледида так вирішив зекономити на отопленні взимку, як морози вдарять - діти на канікули підуть. Прогресуючий МАРАЗМ

Валентина 2013-10-26 / 16:33:52
Мітинг відбудеться біля РДА

анна 2013-10-26 / 15:58:01
А нашоє Свалявськое чмо що посок заткало. Пішлам на тин гроби в порядок привести то услутли покосити .Сраний наш мер. Мукачевський циганин. Свистав він на свалявців У нас пане Іване ще є гроби і на старому тинові.А робітників освіти в зимі відправлять у безкоштовні вудпустки.Як відправляють уже робітників Свалявської муз. школи. Бо прокрали наші пани уже усі гроші з бюджета.

Анна 2013-10-26 / 15:41:38
Треба порадитись, де краще зібратися в Хусті.Пишить пропозиції.Але збиратися будемо обов"язково!!!

-х- 2013-10-26 / 15:09:35
а що Виноградів не приєднується?????

Читачка 2013-10-26 / 14:56:15
Де мітинг у Хусті - біля РДА чи міської ради?

Валентина 2013-10-26 / 14:30:21
БАТЬКИ ЗАКАРПАТТЯ!!!
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!!!
ЗАМАХНУЛИСЯ НА ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ!!!
КОЖЕН З НАС МАЄ ПРАВО ГОЛОСУ, АБИ ВІДСТОЮВАТИ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА СВОЄЇ ДИТИНИ.
ДВА РОКИ ТОМУ У ХУСТСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОВОДИЛИ ТАКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ, ВІДМІНИВШИ ОСІННІ КАНІКУЛИ. НАСЛІДКИ БУЛИ НЕЗАДОВІЛЬНІ: ДІТИ - ВИСНАЖЕНІ ТА БАГАТО ХВОРІЛИ, УСПІШНІСТЬ - НИЗЬКОЮ.
ЧИ ПОКРИЄ ЕКОНОМІЯ КОМУНАЬНИХ ПОСЛУГ ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ???
ЩО ЦІННІШЕ???
ПРИЙШОВ ЧАС ВИБОРУ!..
ХУСТЯНИ, ЗБИРАЙМОСЯ НА МІТИНГ В ПОНЕДІЛОК О ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ДНЯ. КОНТАКТНИЙ ТЕЛЕФОН: +380965548468

Анна 2013-10-26 / 13:17:35
ХУСТЯНИ!!!! Також збираймося мітингувати проти "єкономії" на наших дітях, на їхньому здоров"ї. В понеділок близько обіда збираємося або під стінами міськради або районної ради. Пресу вже запросили. У кого які є пропозиції?Де краще та в який час?

Родитель в гневе 2013-10-26 / 11:01:28
А как быть с теми кто успел уехать в другую часть страны ,что им делать .надо возвращатся,тратить кучу денег .Вы идиоты и все .

ужгородець 2013-10-26 / 10:27:27
Якщо Ужгород не вийде на цю мирну протестну акцію з кульками ЗАРАДИ СВОЇХ ДІТЕЙ, то він не вартий майбутнього і має бути знищений килимовим бомбардуванням ))

тамара 2013-10-26 / 09:45:19
" Реплика" навів нам статтю: "з урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул".
В мене до нього питання: які конкретно кліматичні умови змусили відмінити канікули? Прийшли морози -20, смерч,паводок?

кіса 2013-10-26 / 09:43:16
шановні чиновники треба було скоріше придумовувати такі безглузді рішення а не в останній день вбивати у дітей психіку Це ви вже переплюнули самі себе

ринго 2013-10-26 / 09:21:07
*просто реплика*ты аморальный урод или регианал

школяр 2013-10-26 / 08:50:06
Стаття 16. З А К О Н У У К Р А Ї Н И "Про загальну середню освіту" Відомості Верховної Ради України (ВВР),

1999, N 28, ст.230 )


Стаття 16. Навчальний рік та режим роботи загальноосвітнього
навчального закладу
1. Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах
незалежно від підпорядкування, типів і форм власності
розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше
1 липня наступного року.


{ Частину другу статті 16 виключено на підставі Закону
N 2442-VI ( 2442-17 ) від 06.07.2010 }


3. Структура навчального року (за чвертями, півріччями,
семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються
загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого
робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом
управління освітою.

4. Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу
визначається ним на основі нормативно-правових актів та за
погодженням з відповідним органом державної
санітарно-епідеміологічної служби.

5. Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах
становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих
класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.
Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними
органами управління освітою та органами державної
санітарно-епідеміологічної служби. { Абзац перший частини п'ятої
статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2442-VI
( 2442-17 ) від 06.07.2010 }

Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів
обов'язково обліковується і компенсується проведенням додаткових,
індивідуальних занять та консультацій з учнями.

6. Тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах
протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

Стаття 17. Виховний процес у загальноосвітніх навчальних
закладах

1. Виховання учнів (вихованців) у загальноосвітніх навчальних
закладах здійснюється в процесі урочної, позаурочної та
позашкільної роботи з ними.

Цілі виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах
визначаються на основі принципів, закладених у Конституції
України, законах та інших нормативно-правових актах України.

2. У загальноосвітніх навчальних закладах забороняється
утворення і діяльність організаційних структур політичних партій,
а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

3. Примусове залучення учнів (вихованців) загальноосвітніх
навчальних закладів до вступу в будь-які об'єднання громадян,
релігійні організації і воєнізовані формування забороняється.

вчитель 2013-10-26 / 06:57:42
Для «просто реплика»…. А как быть учебными планами? Как быть планами детей и их родителей на каникулы? И что стиль работы, что за наглая самоуверенность – «нам можно все»…
Ведь дети уже попрощались с школой, пошли домой с радостью, что недельку отдохнут… Ф на тебе . после обеда звонок - понедельник школа… Дурдом…

Олена 2013-10-26 / 06:57:28
Уважаемый ПростоРеплика, неужели климатические условия г. Ужгорода резко изменились вчера утром или вдруг проявились некие до сих пор неизвестные местные особенности?

НОВИНИ: Соціо

11:33
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова
» Всі новини