На шляху до статусу дослідницького університету в УжНУ "призупинили" ряд НДІ

На шляху досягнення неодноразово проголошеної ректором Ужгородського національного університету Федором Ващуком мети – набуття вузом статусу дослідницького університету – у виші закривається ряд діючих науково-дослідних установ.

На шляху до статусу дослідницького університету в УжНУ "призупинили" ряд НДІ

Проти статусу статусу дослідницького університету для УжНУ важко щось заперечувати – вищий престиж, краще фінансування на науку. Та раптом на цьому шляху з'являється несподіваний наказ №19 01-03 від 16.09.2013 р. Відповідно до цього документу під надуманим приводом невідповідності Статуту університету і чинному законодавству призупиняється діяльність чотирьох НДІ медичного спрямування – мозку, фітотерапії, травми та сімейної медицини. Хоча загальновідомо, що через структуру НДІ легше проводити міжнародне співробітництво, претендувати на гранти, госпдоговори тощо, навіть якщо державне фінансування зведене до нуля, а рідний вуз палець об палець не вдарив для їх підтримання.

При цьому, розказуючи про цей наказ на зборах трудового колективу одного з підрозділів УжНУ 19 вересня, відповідний проректор (див. наказ) як обгрунтування говорив про зовсім інше – відсутність фінансування, малі площі під інститути. Натомість, про наукові здобутки взагалі не згадувалося. При цьому логічно виникає запитання: а хіба всі інші НДІ в УжНУ мають достойні фінанси і ставки? Або чи повністю відповідають новому Статуту, який ще в процесі доопрацювання? Ні, взялись тільки за медиків-нестоматологів. "Цікаво, що будемо тепер робити – шукати десь кошти, оформляти їх як госпдоговори якихось організацій з УжНУ і радісно віддавати вузу-керівництву біля половини кровних грошей за дах над головою? Чи будемо укрупнювати інститути – до, наприклад, НДІ фітотерапевтичної сімейної мозкової травми?" – гірко жартують дотичні до теми науковці УжНУ.

Наказ, що пішов у ксерокопіях по підрозділах - абсолютно в стилі нинішнього керівництва, ще й ніким не підписаний, хоча і зареєстрований канцелярією.

Що суттєво, серед отримувачів наказу вказана абревіатура ЮВ. Це проректор з наукової роботи професор Юліан Миронович Височанський – безпосередній начальник науково-дослідних структур вузу. Який і має, окрім ректора, візувати подібні накази. Але саме Ю.Височанський заперечив проти спроби проштовхнути дане рішення в червні. Натомість, в понеділок, 23-го вересня, він вийшов з відпустки. І зразу розпочав роботу з сюрпризу для себе.

26 вересня 2013р.

Теги: дослідницький, НДІ

Коментарі

УжНУ 2013-09-29 / 10:12:56
Шабаш придурків ))))))

До Ужгородки 2013-09-28 / 19:36:35
Просто чудовий коментар, на всі 100

НІКА 2013-09-28 / 15:35:38
Молодець СТУДЕНТ !!!!

студент 2013-09-28 / 11:05:41
Незабаром і світло вимкнуть,щоб менше бачили,як газдує ректор,професор,доктор наук та його наукова команда.Навіщо така публічність недолікам.Все в шоколаді,все окей ,а кому не подобається - он двері,Такий девіз керівництва вузу.

123 2013-09-28 / 10:48:18
мабуть час уже вимикати керівництво. не спасе і членство в ПР і фінансові жертвоприношення в міністерство.

пора ващуку готувати 3 конверти

Ніка 2013-09-28 / 10:25:14
А ще в УжНУ вимкнули телефони по всіх кафедрах. Тепер лаборанти зв"язуються з викладачами по мобільному ...за свій рахунок. Наукові зв"язки з іншими вишами практичо відсутні. Ну, чим не крок до науково-дослідницького університету?

студент 2013-09-28 / 09:19:50
А для чого інтернет на БАМі,він потрібен в ресторані Веранда!Ващук самий прогресивний ректор-ресторатор!Ура!Всі за Ващука!

123 2013-09-28 / 06:50:27
В УжНУ "пакращення" - у корпусах на БАМі відключили інтернет взагалі. Ще один семимильний крок до дослідницького вузу!

Ужгородка 2013-09-27 / 15:02:01
Читаю такі статті із сумом. Викладачам УжНУ нема чого жалітися, адже Ващук був призначений ректором після того, як за нього проголосував трудовий колектив, який на 80% складається із людей пенсійного віку. Ними легко маніпулювати. Вони обрали собі такого ректора, бо по великому рахунку нічим від нього не відрізняються. Такий керівник не буде контролювати як проводяться заняття, чого варті курсові і дипломні роботи, боротися з хабарництвом. УжНу прогнив з верху до низу. І як результат діти, які отримали високі бали на тестуванні, не бажають навчатися в нашому університеті.

Ніка 2013-09-26 / 16:11:58
На туалети гроші є, на маятник Фуко є, на дорогі ремонти в ректораті теж є, а на науку -- зась.Викладачам-сумісникам теж недоплатили, відпустку пересунули так, щоб вона закінчилася 2 вересня, а не 27.08.Тобто щоб зайвих 500-600 гривень не виплатити. За приймальну комісію одним викладачам заплетили, іншим ні. Тепер НДІ закриває. Такий-то Ващук.

Адмін 2013-09-26 / 15:25:29


Зробили посилання активним ))


УжНУ 2013-09-26 / 15:18:39


Гімн проффесора Ващука - http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Dm7hO-yompM


123 2013-09-26 / 12:54:49
Проксі-сервер УжНУ блокує Закарпаття онлайн...

DVNZ 2013-09-26 / 12:36:43
Просто для інформації. Проректор, що готував (таким чином підставивши ректора в його проголошеному прагненні до дослідницького ВУЗу)і розказував про цей наказ - Юрій Юрійович Переста.

драйв 2013-09-26 / 11:53:09
Браво професори та інші наукознавці!Закриє ваш ректор,професор,доктор наук чи ще хто він там "по определению "... університетські кормушки,в яких ви "паслися" по 25%,50% а то і 100% ставки.Досить дурити народ і доїти бюджет!Результат не за горами.Тепер студенти,батьки студентів підвязуйте тугіше ремені на поясі,бо виростуть побори на сесіях.Треба ж буде достойно відвідувати ВІП-ресторан на Швабській та й життя(хата,машина,жона,діти,внуки,коханка...) дорожчає!

читач 2013-09-26 / 10:32:29
Поки не відбудуться зміни у владі та і в державі загалом, до тих пір і будуть керувати освітніми закладами такі "проффесори" УжНУ, які запаплюжили добре ім"я старого класичного вузу нашого регіону,який мав славу не лише на теренах України, колишнього СРСР,але і за кордоном у всьому світі.

випускник 2013-09-26 / 10:16:04
Не дивно буде,коли Ващук позакриває ряд факультетів і обгрунтує це доцільністю економити кошти.А пихаті доценти будуть казати,що це правильно,бо Ващук - ректор-новатор.Ващук відкриє новий ресторан,бо більше ні нащо його бізнесові здібності не здатні.Як показує життя,наука для нього - це спосіб наживи.

УжНУ 2013-09-26 / 09:39:44
Ващук мислить виключно категоріями бабла

Ужгородець 2013-09-26 / 09:11:49
За...ав уже той чудило, мало му кафе було

МНС 2013-09-26 / 08:39:05
"Если Господь хочет наказать человека, он лишает его разума..."
Повна дурня твориться в нашій Alma Mater. Замість розвитку та впровадження сучасних медичних чи нанотехнологій впроваджують... маятник Фуко (інструмент 17 сторіччя). Ще залишилося відкрити в УжНУ абак замість електронно-обчислювальної техніки. Та що дивуватися? Ващук і наука - це антагоністичні поняття.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му