Жінка не синонім — антонім чоловіка

В Україні жінок більше, ніж чоловіків. Коли то не кара Божа, то що? Напевно, мусить бути в тому якийсь сенс. Очевидно, кількість компенсує якість...

А коли серйозно, то їх, жінок, не просто багато. Вони ще й різні. Гарні, красуні – недарма ж слава про них давно полинула поза всі кордони. Розумні, вдатні та працьовиті – і в себе вдома, і в різних там чужинських землях. Згадаймо хоча б Анну Ярославну, дочку Ярослава Мудрого, дружину французького короля. Вона залишила свій підпис – найдавніший зразок українського письма, ще в одинадцятому столітті.

Мушу сказати, що дружинами українські жінки бувають найчастіше. Така їхня доля. Дружина короля, з плином часів князя чи, як тепер, президента, дружина поета чи футболіста, бізнесмена чи ще когось. Бувають, щоправда, і такі дружини, про чоловіків яких кажуть: це чоловік такої-то. Але це не як правило.

Краса українських жінок оспівана в численних піснях, а їхня неповторна вдача відтворена у не менш численних анекдотах. В піснях вони – лебідоньки, зіроньки, серденька, ластівки, квітоньки. Ну, а в анекдотах, самі розумієте. Це жанр здебільшого сатиричний. Там вони і з качалками-скалками, і з макогонами, і язикаті Хвеськи, і так далі. Словом, різні, дуже різні українські жінки. Дивовижно вміють пристосовуватися до умов та обставин. Недарма кажуть, що жінка – як верба, де посадиш, там і розквітне. Унікально перетворюються з ласкавої, ніжної істоти на рафіновану фурію. Дуже здібні, особливо останнім часом. Легко вчать мови, математику і навіть фізику. Пнуться в політику. Водять автомобілі, трамваї і тролейбуси не гірше, ніж чоловіки. Замітають дороги і вкладають асфальт. Виполюють бур’ян на городах і на полях. Трактори водять, як відома колись Паша Ангеліна.

Емансипантки, феміністки, постійно вимагають якихось прав. Ніби в них прав немає. В Україні як був матріархат з допотопних часів, так і донині триває. Тільки про це ніхто не каже. А хто буде говорити. Чоловіки про це соромливо мовчать, пошепки, для власної самовпевненості, називають себе "головою". А жінки – "шиї", не афішують, вони в цьому не зацікавлені.

Українська жінка, як відомо – берегиня… Часом як пуститься берега, то не зупиниш. Жартую, жартую. Бо таки берегиня. Чоловіка береже, дітей, себе. Себе часом найбільше, але то в окремих випадках. Мільйон покинутих дітей в Україні – по дитячих притулках, інтернатах, дитбудинках і просто по підвалах. Факт дуже прикрий. Чи ж не українські жінки тих дітей народили? Але інші українські жінки цих діток виховують, слава їм. Що й казати, різні є українські жінки. Більше – добрих, щирих, роботящих. На них Україна й тримається, напевне. Хоча чоловікам визнавати це непросто. Але мають виправдання – їх менше. Не можуть водночас і державою керувати і жінками. То й виходить, що керують тим, чим можуть, а вони – ними. І не погано їм це вдається.

Українські жінки мають навіть своє свято. І це дуже справедливо. Вони ж створені для любові й пошани. Без них було б дуже сумно на світі. Не було б дітей, пісень і жартів. Не було б українського борщу і пампушок з часником. Не було б, напевно, і чоловіків. Вимерли б з нудьги, без дбайливого догляду та опіки. Тому – хай їх і більше, якось воно буде. Не слід тільки забувати, що жінка не синонім, а антонім чоловіка. Вона сміється, коли може, і плаче, коли хоче. В коханні вона подібна до смерті, як сказав якийсь поет, бо ж приходить, коли її не чекаєш, і не приходить, коли її кличеш.

Незбагненні, прекрасні, лукаві…– різні. Подібні загальному правилу, яке має безліч винятків. Це так про жінку каже античний афоризм. Правильно каже. Що тут ще додати?..
Тарас Петрів, "Трибуна"
26 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

Юля 2011-01-21 / 21:33:00
дуже хороша стаття!)

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
/ 1
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини