Мер Ужгорода дав циганам Радванки 24 години на виселення?

Про це Закарпаття онлайн повідомив ромський громадський діяч, голова Закарпатського обласного молодіжного ромського об’єднання «Романі черхень» («Ромська зірка»), журналіст ромської редакції телеканалу "Тиса-1" Мирослав Горват.

Мер Ужгорода дав циганам Радванки 24 години на виселення?

"Сьогодні коло обіду о 12 годині мені зателефонував Андрій Балог, мешканець ромського поселення по вулиці Гранітній в Ужгороді. Саме тоді у табір приїхала велика комісія на чолі з мером міста Віктором Погореловим. Були присутні представники прокуратури, міліції, журналісти.

Метою візиту було попередити ромів про те, що вони повинні у стислі терміни виселитись зі своїх будинків. Підстава – незаконне будівництво. Зі слів жителів, правоохоронці заходили до будників, питали про людей, які мають реєстрацію. Все це відбувалось у жорсткій формі.

Коли я під’їхав до Гранітної, дана комісія «перекочувала» на вулицю Тельмана, де проводила аналогічну профілактику серед тамтешніх ромів", - розповідає М.Горват.

Зі слів Золтана Адама, голови ромської громадської організації, на Тельмана Погорелов дав ромам 24 години на «евакуацію».

Сьогодні на 17:00 очікується зустріч у міській раді для обговорення цих подій між міською владою та ромськими громадськими лідерами.

"Слід зазначити, що про дані відвідини таборів не було відомі навіть депутату Ужгородської міської ради по округу, де розташована вулиця Гранітна, Василю Гомонаю, якому я зателефонував після цих випадків", - каже журналіст.

"Найгірший варіант – це знесення будинків ромів. Однак куди підуть їх мешканці? Можливо, розіб’ють намети на Поштовій, як жили їх предки? Шанс для ромів – це об’єднатися і разом відстоювати свої інтереси. З правової точки зору зрозуміло, що роми живуть на незаконних підставах в цих будинках. Однак влада не дивиться на 2-3 кроки вперед – ромам, яких позбавлять всього, що вони мають в цьому житті, втрачати буде вже нічого… Люди перебувають у дуже напруженому стані.
Вихід з даної ситуації потрібно було шукати на широкій зустрічі мера міста і 10-15 лідерів ромських громад Ужгороду. Тому що подібні проблеми є всюди по області – Мукачево, Берегово, Хуст, В. Березний", - констатує М.Горват.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, ліквідувати незаконне будівництво в ужгородському мікрорайоніт Радванка міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов обіцяв ще одразу по приході до влади у 2010-му році. Мер повідомив, що, можливо, для ромів зведуть невеликі модульні будиночки на території частини МНС, а їхні поселення на Тельмана знесуть. Вулицю Тельмана планували відремонтувати для того, щоб створити ще один в'їзд до міста – альтернативу перевантаженій вулиці Гагаріна. Тоді мер пообіцяв ромам, що близько року вони можуть жити спокійно – їхні будинки не зноситимуть.

5 червня В.Погорєлов дорікнув циганському "барону" за неінтегрованість ромів у суспільство.

5 липня Хустська міжрайонна прокуратура повідомила про те, що здійснює процесуальне керівництво та контроль за ходом досудового розслідування кримінального провадження розпочатого за ч. 1 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної  ділянки,  яким  завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику - карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців).

14 серпня 2013р.

Теги: цигани, роми, Радванка, Погорєлов

Коментарі

не глупий 2013-08-16 / 00:23:02
а що то за захисник такий -невже то горват такй експерт великий , що зрівняв всі діаспори з необразованим криміналітетом який веде аморальний, не достойний образ життя. де у діаспорі навіть бабки попадаються на крадіжках,які кажуть що жити важко і "врасти то хвороба уже 20 років". і жити хочуть за чужий щот і на чужій спині. закон для всіх один і крапка. а багатодітним думати треба а не лише с.....ти......сь під бутилочку

Соц Експерт 2013-08-15 / 15:39:18
Багато образ і ненависті в бік ромів,навіть в коментарях це чітко видно.А роми-нацменшина на Закарпатті,як і решта сотня нацменшин.Дивіться,щоб біди з цього не було.Можете їх любити або ненавидіти,це тільки суб'єктине бачення і ставлення.Яке право має мер вигняти людей жити на вулицю,там більше розумієте,що там на 1 родину припадає по 5 дітей мінімум.ваша думка відносно закону то абсолютно пусте,думка судів з захисту прав людини (навіть персони рівня Тимоенко туди звертаються) значать дуже багато.Погорелов запропонував альтернативне житло?От ж бо!Допустив забудову - тепер буде мати великі проблеми,роми себе не "чмирити",і скаржитись на посадовців вони дуже люблять,плачучи,що їх принижують за те,що вони роми.

Павло 2013-08-15 / 13:53:52


Закон рівний для всіх. Якщо білі повинні будуватися за дозволами, купляти ділянки за гроші то чому роми ні? Та ви подивіться ці трутні на машинах в банкомат лише їздять, кругове опікунство оформляють і т.д. Доки будемо терпіти? Бідненькі роми ні*** не роблячи хочуть жити. 21 століття надворі - так не буває. Тепер немає вільних земель для кочівлі, хібащо в сибіру.


Вася 2013-08-15 / 10:51:48
Я уявляю коли за друзями на якуомусь пустирі захочу пару самовільних будинків поставити, хоч з фанери. Шо буде?
А тут будується цілий район!! І нічого. Закон один, що для жителя Ужгорода, що для цигана.

Богдан 2013-08-15 / 09:58:17
За нинішньої політики коли і дріги рахуються людьми їм живеться нехило.Самки плодяться як таракани і отримують за це гроші з бютжету.Це податки які нормальні люди сплатили в казну приносячи користь державі.Яку користь приносить ця нечисть на радванці?Хто з них працює і платить податки?Цей шанхай давно потрібно розігнати.

Соц Експерт 2013-08-14 / 22:43:13
Фото прикольное,из далека сперва показалось,что человек в фуфайке на фоне бараков где то на Колыме.

Магас 2013-08-14 / 22:31:10
Ще треба перевірити циганів що живуть на Минайській 69.
Зробили прибудову до свого будинку прямо на тротуарі.А в минулу суботу розкопали вулицю і самовільно приєдналися до зливової(!) каналізації

Соц Експерт 2013-08-14 / 22:26:11
15xver,тогда у него есть шанс получить 1 голос на выборах.И 100 гривен взять не забыть бы.

15xver 2013-08-14 / 21:28:42
если Мер этот табор разгонит то я на следующих выборах проголосую за него .только мне не верится что это ему удаться

Михайло 2013-08-14 / 20:55:32
Необхідно обклеїти місто листівками на кількох мовах:" Хто подасть циганам хоч копійку,той вбиває майбутнє своїх дітей"

Ola 2013-08-14 / 20:48:49
Взагалі виселити всіх циганн з Ужгорода потрібно.

Соц Експерт 2013-08-14 / 19:54:38
Якщо тут є адекватні коментатори,топрошу висказати власну думку: В данній ситуації аер,головний архітектор та інші ссилаються на те,що будувати на дамбі/ах заборонено на законодавочу рівні. То ж питання: Чому на тій самій дамбі,декільками кілометрами нижче побудований кафе-ресторан "Венеція"?Його теж знесуть?Хто дав дозвіл на будівнитво там ресторану,чому він побудований законно і його там будувати можна було,а на Гранітній - ні?Що на це скаже прокуратура?
Грітна-дамба.А Тельмана?Може меру просто потрібні ділянки на Тельмана,на котрих без дозволу зведені будинки,а дамба частину "проекту" по відбору земель?

Лепт 2013-08-14 / 19:50:55
А Погорелов коли вже надумає евакуюватись раз і на завжди з нашої країни?оооо та табір його бистро зрівняють

Воліка 2013-08-14 / 19:27:35
Гнати циган з вароша!Всі нормальні люди так думають!

не расист 2013-08-14 / 19:09:19

Можна по різному сприймати ромів чи циган, кому як подобається, згадувати конституційні права та свободи, але факт залишається фактом: ну, не заробляють більшість циган у вигляді податків на своє УТРИМАННЯ і одного відсотка від витрачених на них коштів у вигляді різних видів допомоги, а плодяться заради «шарових» грошей виключно на антисоціальний спосіб життя.
Яка там романтика – помийка, антисанітарія, безграмотність!

І винуваті у цьому найперше державні органи опіки, відповідний відділ міліції та місцеві депутати, які РАЗОМ жорстко не позбавляють батьківських прав таких горе-батьків.
Гроші мають йти за дитиною однаково: хоч до батьків, хоч у дит. будинок.

Батьки ніде не працюють, не мають постійного місця проживання, відповідних умов утримання дитини – дитинка відразу має йти у дит. будинок, і жодних грошей батькам на руки!
Хочуть виховувати дітей – нехай через відповідні комісії чи суди доказують це своє конституційне право!

No pasaran!!! 2013-08-14 / 19:03:16
Но, може хоч роми звернуть роги тому Поггорелову, бо зовсім старий вижив з розуму, від жадоби до грошей в повному неадекваті! Чує його гузиця скорий мерський кінець...

Тібі 2013-08-14 / 18:08:17
Разом з нелегалами най до Індії їдуть. Вони тільки і живуть за рахунок держави, поки інші пашуть!
Радванка місто псує!

Таксист 2013-08-14 / 18:06:12
Ці цигани що на Гранітній взагалі знахабніли,скоро будуть брати плату за проїзд,одного разу їхав то лату набиту цв"яхами кинули під колеса.Гнати їх подальше звідтам.

Штірліц 2013-08-14 / 17:57:23
Нафуй їх усипити!

Моргіта 2013-08-14 / 17:55:16
Йой Заклявбися, тот чорт

НОВИНИ: Соціо

18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 2
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
» Всі новини