Підопічний закарпатського тренера завоював "срібло" на змаганнях світового рівня

А українка вперше за всю історію спортивного орієнтування в Україні виборола на цих змаганнях "бронзу"

Першу за 50 років розвитку спортивного орієнтування в Україні «жіночу» медаль на змаганнях світового рівня виборола для своєї країни львів’янка Надія Волинська. Чоловіки, юніори і юніорки, молодь епізодично досягали успіху і раніше, а ось у жінок ця нагорода – вперше!

Ця бронзова медаль є найціннішою серед трофеїв 29-річної чемпіонки України та Швеції, адже завойована на Всесвітніх іграх, що проходять у колумбійському місті Калі – вперше змагання зі спортивного орієнтування такого рівня проводяться в тропічну спеку у 2-мільонному місті в Південній Америці на місцевості, що розташована понад 1000 метрів над рівнем моря, де приходилося долати справжні, інколи майже непрохідні джунглі з бамбуку та річки з такими красномовними назвами, як Ріо і Ріо Пaнце Мелендес.

Серед жінок впевнену перемогу на шестикілометровій дистанції (29 КП) виборола дев’ятиразова чемпіонка світу Мінна Каупі, яка, завдяки напрочуд дуже швидкому старту, вже до середини дистанції мала велику перевагу і у підсумку на 44 секунди випередила срібну призерку шведку Туві Александерсон, яка у липні в Фінляндії стала дворазовою віце-чемпіонкою світу. Третьою, впевнено пройшовши дистанцію, фінішувала наша Надія Волинська.

Львівянка є вихованкою тренера Галини Сахненко з ДЮСШ № 9, останні п’ять років живе у Швеції, де виступає за команду «Оріон» з міста Карлскруна і тренується під керівництвом свого друга Олександра Кратова, якій теж виступає у Колумбії.

Чоловіча гонка (7 км – 33 КП) перетворилася на швейцарський тріумф. Маттіас Kибурц, в активі якого вже є «золото» з чемпіонатів світу і Європи, виборов на Іграх вже другу перемогу, на 1 хвилину і 37 секунд випередивши свого земляка Даніеля Хубманна. Менш ніж за секунду після Даніеля (0,4 сек) фінішував литовець Віліус Алелюнас.

На жаль, не витримав нещадної спеки Олександр Кратов, цьогорічний бронзовий призер чемпіонату світу. Ще до 21 контрольного пункту українець біг на медаль, показуючи третій час, та вже на наступному пункті «посипався» і у підсумку фінішував лише 18-м.

Та український слід на п’єдесталі пошани все ж таки є – адже тренером елітної команди норвезького клубу Крістандсанд ОК, за який виступає віце-чемпіон Ігор швейцарець Хубман, вже другий рік є мукачівець Вячеслав Мухідінов.